Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak zapłonu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247674)

maciejka666 16-07-2016 13:06

Brak zapłonu silnika
 
Witajcie

Posiadam Forda Mondeo Mk3 2003 benzyna i dzisiaj pojawił się problem z odpaleniem auta.
Objawy są takie że w momencie przekręcenia kluczyka i próbie zapłonu lampki mrugają i słychać dziwny dźwięk (jak na filmiku).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po którymś razie udało się tylko raz uruchomić silnik ale znowu było słychać jego dziwną pracę (jak na filmiku).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Macie Panowie jakieś sugestie ?
Ewentualnie czy jak mi się uda uruchomić silnik to czy dojadę do warsztatu i auto nie stanie a do tego nie uszkadzając czegoś ?.

Z góry dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam

darmodziej 16-07-2016 14:53

Odp: Brak zapłonu silnika
 
Sprawdź napięcie akumulatora, a jak jest w porządku, to połączenia akumulatora, czy jest dobry styk.

dziku999 16-07-2016 15:43

Odp: Brak zapłonu silnika
 
Takie cykanie w dieslu mk3 oznacza wypompowany akumulator. Naładuj go i wtedy zobacz jak będzie.

maciejka666 16-07-2016 17:59

Odp: Brak zapłonu silnika
 
Dziękuję za sugestie.

Ale to nie Diesel tylko benzyna 1.8 . Sprawdzałem napięcie i trzyma 12v więc chyba dobrze ?.


Cytat:

Napisał dziku999 (Post 2627721)
Takie cykanie w dieslu mk3 oznacza wypompowany akumulator. Naładuj go i wtedy zobacz jak będzie.

Bump: Czy mimo dobrego napięcia jest sens przeczyścić połączenia ?

Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2627712)
Sprawdź napięcie akumulatora, a jak jest w porządku, to połączenia akumulatora, czy jest dobry styk.


darmodziej 16-07-2016 20:23

Odp: Brak zapłonu silnika
 
Cytat:

Napisał maciejka666 (Post 2627755)
Czy mimo dobrego napięcia jest sens przeczyścić połączenia ?

Oczywiście. Możesz dla sprawdzenia podłączyć ujemny biegun miernika do korpusu silnika, dodatni np. do jakiegoś bezpiecznika, na którym jest cały czas napięcie i sprawdzić, jakie jest napięcie podczas rozruchu. Jeżeli mocno spada, to gdzieś jest słaby styk.

Psilocke 16-07-2016 23:15

Odp: Brak zapłonu silnika
 
Na drugim filmie według mnie zblokowalo ci rozrusznik. Kręci razem z silnikiem.
Mi w mk2 wybuchł przy 2000 rpm. Znaczy otworzył się jak banan.

Następnym razem jak tak Ci będzie robił to walnij go z wierzchu jakąś rurką. Jak zalapie to rozruch się wiesza.
Wymiana lub regeneracja. Jak kto woli.

maciejka666 31-07-2016 20:06

Odp: Brak zapłonu silnika
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2627803)
Oczywiście. Możesz dla sprawdzenia podłączyć ujemny biegun miernika do korpusu silnika, dodatni np. do jakiegoś bezpiecznika, na którym jest cały czas napięcie i sprawdzić, jakie jest napięcie podczas rozruchu. Jeżeli mocno spada, to gdzieś jest słaby styk.


Okazało się jednak że po 13 latach padł akumulator :).

Bump:
Cytat:

Napisał Psilocke (Post 2627864)
Na drugim filmie według mnie zblokowalo ci rozrusznik. Kręci razem z silnikiem.
Mi w mk2 wybuchł przy 2000 rpm. Znaczy otworzył się jak banan.

Następnym razem jak tak Ci będzie robił to walnij go z wierzchu jakąś rurką. Jak zalapie to rozruch się wiesza.
Wymiana lub regeneracja. Jak kto woli.


Po wizycie u mechanika okazało się że alternator nadawał się do regeneracji. Jeżeli dobrze pamiętam to wymienili sprzęgło alternatora, coś polutowali i jest ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.