Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Stuki lewy tył od czego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196451)

redhot64 06-01-2014 11:10

Stuki lewy tył od czego ?
 
Witam kolegów i proszę o podpowiedź. Mam Fusiona od miesiąca. Samochód ma 10 lat ale ponieważ poprzedni właściciel zbliżał sie do 80-tki to za wiele nim nie jeździł. W każdym razie miesiąc przed sprzedażą pojechał do ASO bo coś mu z tyłu stukało. Wymienili mu lewy tylny amortyzator (1 szt), serio mam fakturę i dzwoniłem do ASO. Problem w tym, że o wymieniony amortyzator jest "zapocony" i od czasu do czasu na nierównościach lekko stuknie. Byłem na "szarpakach" tłumienie 77% czyli jak mówi diagnosta jak nówka. W związku z tym mam pytanie co może powodować ów stuk, czy to może być odbój, którego najprawdopodobniej nie wymieniono?

kubaw20055 06-01-2014 11:45

Odp: Amortyzatory, odboje...?
 
To mogą być odboje - tutaj jest podobny temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Równie dobrze mogą stukać zawiasy oparć tylnej kanapy, było już sporo o tym na forum ;)

Kristopher 8946 06-01-2014 12:36

Odp: Amortyzatory, odboje...?
 
Popraw tytul postu zgodnie z regulaminem forum

Basra 06-01-2014 14:03

Odp: Stuki lewy tył
 
Witam

Stuk może powodować oparcie tylnej kanapy na zamku lub pokrywa bagażnika.Sprawdz też amortyzatorki pokr.bagaż. w miejscu jego mocowania.

pozdrawiam.

michalpodroznik 09-01-2014 17:49

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
@redhot64 - poczytaj też ten wątek. Temat był już poruszany i przerabiany:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mogą to być też tuleje metalowo-gumowe wahaczy tylnych. Maiłem coś podobnego co Ty, wymieniłem (przy okazji wymiany amorków i sprężyn) te tuleje i "stukanie" ustało.

Tu masz o tylnych amorach i tulejach - wpis #24:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

P.S. Poza tym, amortyzatory powinno wymieniać się parami, nie pojedynczo. Może tu leży problem?

kubaw20055 10-01-2014 11:13

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Przed wymianą elementów warto jeszcze sprawdzić koło zapasowe, podnośnik, zbiornik paliwa i osłonę wydechu nad tłumikiem końcowym oraz linki hamulca ręcznego, które mogły się wypiąć z zaczepów w tylnej belce - te wszystkie części mogą powodować podobne stuki

pawel182 11-01-2014 12:12

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
U mnie stukał kiedyś amortyzator i to przy jeździe po raczej równej nawierzchni. Na badaniu pokazywało, że jest dobry ale stukał. Później też zaczął się pocić.
Swoją drogą ciekawe jest to co napisałeś że w ASO wymienili mu jeden amortyzator - powinno się wymieniać oba i ja bym to zrobił na Twoim miejscu.

redhot64 23-02-2014 08:26

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Witam ponownie. Od mojego ostatniego wpisu działo się trochę. Po pierwsze drugi amor (ten oryginalny) wylał się. Wobec czego wymieniłem go wraz z kompletem odbojów. Udało mi się dostać identyczny jak ten wymieniony wcześniej (KYB) Pukanie nie ustało. Słychać je przy dużym nachyleniu na lewo. np skręcając o 90* w prawo, bądź przy jeździe po muldach. Ostatnio wymieniałem rozrząd w zaprzyjaźnionym warsztacie. Poprosiłem mechaników o diagnozę i ew. naprawę. Stan amora i tulei idealny. Doszło nawet do tego, że wykręcili amortyzator i jeździli powoli po nierównościach i pukanie dalej było słychać. Sprawa nie załatwiona chociaż po zapewnieniu, że nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jestem spokojniejszy. Jazda z opuszczoną tylną kanapą też nic nie zmienia tak, że raczej trzeba wykluczyć zawias. Pozdrawiam Fuzjonistów :)

Ketzer 23-02-2014 11:27

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
A stuki masz cały czas czy głównie jak jest mokro?

kubaw20055 23-02-2014 11:44

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
A podkładki pod sprężynami były sprawdzane i przesmarowane na granicy styku ze sprężyną ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.