Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Odpala tylko gdy dodam gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277970)

marius82 12-03-2018 21:46

Odpala tylko gdy dodam gazu

witam jak w tytule auto jezdzi normalnie wszystko ok tylko bez dodania minimalnie gazu silnik nie zaskoczy dodam ze komputer nie pokazuje zadnych bledow ,dziekje za wszelkie odp

oisom 17-03-2018 15:27

Odp: Odpala tylko gdy dodam gazu

Trochę czasu upłynęło pewnie już się uporałeś z problemem, ale gdyby nie to sprawdź sobie czy zawór wolnych obrotów działa poprawnie i czy nie należy go wyczyścić. Sprawdź lub podmień czujnik temperatury , może zaczął zawyżać i auto nie dostaje ssania. Sprawdź szczelność oraz stan przewodów gumowych pod kolektorem ssącym czy podczas dodania gazu nie zasysają się zaginając przy tym szczególnie na tych wygiętych odcinkach. Sprawdź sobie stan filtra powietrza a na koniec zrób sobie auto adaptację przepustnicy - odłącz akumulator na przynajmniej 20 min. Po tym czasie włącz zapłon zostaw na 3 min. potem uruchom zostaw na 3 min. potem przytrzymaj go na gazie koło 2000 -2500 obr. i też na 3 min. Jak to nie pomoże to trzeba szukać dalej może coś z kompresją może coś z kablami wysokiego napięcie i świecami.

Harisonl 17-03-2018 18:26

Sprawdź silnik krokowy. Moja siostra tak miała w benzynie 1,3 w fieście. Nie mogła odpalić auta bez dodania gazu. Problemem był uszkodzony silnik krokowy.

marius82 17-03-2018 22:11

witam dziekuje za podpowiedzi mechanik juz przeswietlil mojego focusa i silnik krokowy jest ok kable, swiece i wszyskie filtry sa nowe przepustnica byla wyczyszczona i tu ma problem bo nie idzie sie polaczyc z komputerem zeby zrobic adaptacje ale bedzie to ogarnial ale wielkie dzieki

DOHC16v 18-03-2018 09:03

no jak ma problem aby się polaczyc z kompem to wina jego a nie auta.... wiec co on zrobił a co nie to też wątpie.

KRUKER 18-03-2018 10:00

Skoro silniczek krokowy O.K.przepustnica O>K, byc moze zwykly czujnik temperatury cieczy, wskazuje ze silnik cieply lub cuś.:diabel2:
a połączenie z kompem tego magika , to wogóle nie wróży nic dobrego...

marius82 18-03-2018 20:45

powiedzial ze niby wiazka z kablami moze jest uszkodzona i dlatego nie laczy ale tez mi jest to troch podejrzane na szukam obecnie jakiegos innego bo tych dobrych z polecenia juz mam po same uszy

marius82 21-03-2018 20:32

znalazlem goscia co sie polaczyl z kompem mialem bledy nie pamietam nr ale byl problem z wypodaniem zaplonu na 2 cylindrach i cos o katalizatorze po skasowaniu zapalal normalnie ale juz dzis nie w piatek jade ma 2 podlaczenie mam nadzieja ze to bedzie cewka ktora poprzedni wlascicel wymienil na uzywana bo kat bedzie bolal po kieszeni

kln1920 21-03-2018 20:46

Ciężkie odpalanie i wypadanie zapłonu może oznaczać początek problemu z zaworami. Luz sprawdzany?
Poza tym mechanik coś kręci, z tego co wiem w 1.6 nie ma silnika krokowego, wolne obroty trzyma elektroniczna przepustnica

DOHC16v 21-03-2018 22:56

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Widać że auto jeździ po pseudomechanikach, jeden nie potrafi się podłączyć , kolejny sprawdzić cewki...

Co tutaj szukać przyczyny w zaworach jak tutaj nic nie zostało sprawdzone z podstaw :)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.