Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   S- max z niemiec (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297632)

konefka123 24-06-2019 19:06

S- max z niemiec
 
Czy jest sens sprowadzania S-maxa z niemiec?

Chciałbym sprowadzić S- maxa wersje ST- line z napędem AWD, dach panoramiczny, ACC, ze skrzynią biegów A8. Niestety w Polsce bardzo trudno jest znaleźć taki model, z takim wyposażeniem- dlatego skupiłem się na poszukiwaniu na rynku niemieckim.

Jest sporo takich samochodów z salonu jako po-testowy samochód. Wiem, że takie samochody na jazdach próbnych nie są oszczędzane, ale czy rodzinne S- maxy też tak się katuje na owych jazdach?

Znalazłem również na rynku niemieckim kilka egzemplarzy które nie posiadają radia Sony. Czy jest różnica w jakości, czy nie zwracać na to uwagi?

Drugie pytanie tyczy się zawieszenia. Sporo ofert, to samochody ze sportowym zawieszeniem. Czy jest na prawdę aż takie twarde? Nie zależy mi na sportowej jeździe tym samochodem, a raczej na komforcie.

Na koniec, co myślicie o tym modelu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy waszym zdaniem, jest warty uwagi?

Z góry dzięki za odpowiedź

BrunoJ 24-06-2019 19:52

Odp: S- max z niemiec
 
Skoro przymierzasz się do takiego zakupu, to dlaczego nie pójdziesz do salonu w PL na próbną jazdę, żeby samemu ocenić twardość zawieszenia? ST line to własnie bardziej sportowe zawieszenie, więc czemu celujesz właśnie w takie?

Auta testowe się testuje. Tym bardziej przejdź się do salonu i przejedź. Sprzedawca zazwyczaj sam namawia żeby nacisnąć. Znam sporo osób które kupowały demówki, i nic się nie działo. Ale trzeba mieć świadomość, że i klienci i pracownicy salonu po to biorą duże auto z mocnym silnikiem, żeby sprawdzić osiągi. Nie ma to nic wspólnego z teoretycznie rodzinnym przeznaczeniem pojazdu.

konefka123 24-06-2019 20:08

Odp: S- max z niemiec
 
Niestety wszystkie salony w Warszawie pozbyły się już S- maxów i nie maja demówek.

Co do zawieszenia, to do wyboru dla wersji st- line były trzy opcje. Jedna podstawowa, druga- zawieszenie sportowe, a trzecia z zawieszeniem adaptacyjnym (CCD). Stąd moje pytanie o różnice między podstawowym, a sportowym.

Interesuje się St- line, ponieważ podoba mi się ten pakiet wizualnie, nie celuje w sport. Gdybym celował w sport, kupiłbym Focusa RS :).

Łudziłem się, że kupując taki samochód, dla osoby testującej będzie bardziej liczyła się ergonomia, praktyczność, ekonomia, pojemność pojazdu i na tym skupią się testy S- maxa :).

BrunoJ 24-06-2019 20:14

Odp: S- max z niemiec
 
Ergonomię i praktyczność to można sobie pomacać w salonie. A jazdę próbną robi się żeby pojeździć. Dawanie w rurę stanowczo podlega pod przyjemność ;-)
Tak na serio to ja na próbnych jazdach akurat zazwyczaj zwracałem uwagę na prowadzenie, hałas, pozycję za kierownicą vs przyrządy (czyli ergonomia, ale już w czasie jazdy). Plus - z racji dość częstego korzystania z wypożyczalni aut - starałem się dogadywać, żeby dostać konkretne auto, wtedy mogłem kilkaset km po swojemu przejechać i wyrobić sobie zdanie lepsze niż na półgodzinnej przejażdżce.
Ale zdarzyło mi się, że jadący obok sprzedawca sam mnie namawiał, żeby przycisnąć i zobaczyć jak auto ciągnie. Ale jestem przekonany, że zawsze znajdą się tacy którzy przypałują, na nierozgrzanym silniku i skrzyni. W Niemczech to byłbym zdziwiony gdyby próbna jazda nie obejmowała kawałka autostrady, a tam... to już sam wiesz.

piotrek305 24-06-2019 21:10

Odp: S- max z niemiec
 
kup sobie nówkę a nie taką kasą w używkę pchasz.

konefka123 25-06-2019 22:06

Odp: S- max z niemiec
 
Niestety budżet na samochód jest wyznaczony przez żonę. Kupujemy go za gotówkę. Nowy w takiej wersji to wydatek powyżej 200k zł, dlatego taka decyzja. Po za tym myślę że, spadek wartości samochodów nowych w pierwszy roku jest dość spory, dlatego warto przyglądać się samochodom rocznym i dwuletnim.

Mam w związku z tym dodatkowe pytanie. Czy ktoś z forumowiczów mieszka w Niemczech i jest w stanie odpowiedzieć mi na kilka pytań odnośnie kupna samochodu z tego rynku? Czy ktoś z forumowiczów trudni się sprowadzaniem samochodów zza zachodniej granicy i jest w stanie mi pomóc?

ernestowski 26-06-2019 05:47

Odp: S- max z niemiec
 
Z tego co pamiętam z czytanych wątków to sprowadza m.in. osoba o nicku sławek-kali

karloss 26-06-2019 05:51

Odp: S- max z niemiec
 
Nie wiem czy dzwoniłeś do AutoNobile na Płowieckiej. Mają wystawionego na ulicy smaxa - czy to st line nie wiem, ale może dopytaj.

slawek-kali 26-06-2019 08:03

Odp: S- max z niemiec
 
Jestem do dyspozycji ;)

piotrek305 26-06-2019 08:53

Odp: S- max z niemiec
 
i jeszcze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] też


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.