Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127995)

gnatu 08-04-2011 13:47

Wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
Auto ma 62 tys przebiegu.W serwisie podczas przeglądu powiedzieli, że rozwarstwiają się już gumy w tulejach łączących wahacz tylny z ramą. Serwisant powiedział, że tych gumowych tulei nie można kupić osobno, trzeba kupić cały wahacz i wymienić. Koszt 1100 x 2 = 2200 zł. Czy miał ktoś z Was podobny problem i czy może jednak od jakiegoś innego modelu Forda takie tuleje psują i można to jakoś mniejszym kosztem zrobić?

Dinar 08-04-2011 17:28

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
Nie ma problemów z kupnem wszystkich części do zawieszenia np.używanych z anglika,rozbitków.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

andres76 08-04-2011 20:12

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
na dzień dzisiejszy jeszcze nie są dostepne osobno , z focusem też tak było a teraz są napewno szukasz tuleji tylnego wahacza wzdłużnego -przednią tuleje poszukaj w necie lub zamiennik to tyle co wiem na ten temat

gnatu 11-04-2011 12:52

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1634353)
Nie ma problemów z kupnem wszystkich części do zawieszenia np.używanych z anglika,rozbitków.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest to jakieś rozwiązanie , ale zawieszenie w szczególności gumy to raczej powinny być nowe nie używki

Cytat:

Napisał andres76 (Post 1634458)
na dzień dzisiejszy jeszcze nie są dostepne osobno , z focusem też tak było a teraz są napewno szukasz tuleji tylnego wahacza wzdłużnego -przednią tuleje poszukaj w necie lub zamiennik to tyle co wiem na ten temat

dokładnie jest tak jak piszesz, myślałem że może już się coś pojawiło

Dinar 11-04-2011 19:20

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
Sprawdż dokładnie czy faktycznie gumy padły,wydaje mi się że chcą swoje wahacze pogonić i dla tego taka gadka że się rozwarstwiają.Nawet jak będą tulejki to i tak te z rozbiórki więcej wytrzymają jak te zamienniki.Mam 94tyś. i nic się nie dzieje w tylnym zawieszeniu.

wojtas2221 01-02-2012 09:46

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
Witam

Czy macie informacje czy od ostatniego postu (prawie rok) zmieniło się coś w temacie tylnego zawieszenia - jak wygląda sytuacja z feralnymi gumami w tulejach - czy pojawiły się już jakieś dobrej jakości zamienniki, czy istnieje już możliwość zredukowania ceny naprawy tylnego zawieszenia która w obecnej chwili sięga prawie 3 tys złotych.

S-max ma już 120 tys 97 rok i powoli muszę się przygotowywać do tego tematu- prawdopodobnie wymiana przy okazji następnego przeglądu

Będę wdzięczny za odpowiedzi zwłaszcza kolegów którzy mają już tę wymianę za sobą

Pozdrawiam

Radek S-MAX 01-02-2012 12:29

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
Cytat:

Napisał wojtas2221 (Post 1775460)
Witam

Czy macie informacje czy od ostatniego postu (prawie rok) zmieniło się coś w temacie tylnego zawieszenia - jak wygląda sytuacja z feralnymi gumami w tulejach - czy pojawiły się już jakieś dobrej jakości zamienniki, czy istnieje już możliwość zredukowania ceny naprawy tylnego zawieszenia która w obecnej chwili sięga prawie 3 tys złotych.

S-max ma już 120 tys 97 rok i powoli muszę się przygotowywać do tego tematu- prawdopodobnie wymiana przy okazji następnego przeglądu

Będę wdzięczny za odpowiedzi zwłaszcza kolegów którzy mają już tę wymianę za sobą

Pozdrawiam

Chyba 2007 :D

Ale dziwna sprawa, ja mam z 2006 roku koło 150 tys kupiony prawie rok temu, do biłem mu do 160 tys i jestem miło zaskoczonym zawieszeniem. Ale po zimie wszystko się okaże :D

wojtekn 01-02-2012 13:55

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał wojtas2221 (Post 1775460)
Czy macie informacje czy od ostatniego postu (prawie rok) zmieniło się coś w temacie tylnego zawieszenia

Stan na dziś masz na fotkach ;)

Spiderix 10-04-2012 23:14

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
Witam.
Chciałem odświeżyć wątek.
Czy ktoś namierzył z zamiennika tuleje do wahacza na tył ?

W Focusach swego czasu też tak było, że na początku były tylko z oryginału w komplecie z nowym wahaczem, po czym się pojawiły zamienniki.

Na dzisiaj w S-Maxach też jest taki stan, że tylko nowy wahacz, tuleji brak, wahaczy z zamiennika brak. U mnie po przejechanych 193k rozwarstwiły się tuleje wahacza "wzdłużnego".

Pytanie, może ktoś już temat przerobił i jednak da się jakoś dobrać/znaleźć tuleje ? W sensie ktoś już znalazł czym to podmienić ?

eclipse 11-04-2012 09:29

Odp: wahacz tylny - czy istnieje inne rozwiazanie
 
Także jestem ciekaw czy ktoś to już przerabiał


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.