Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Błąd b11db co oznacza ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303534)

jachuk 28-11-2019 18:36

Błąd b11db co oznacza ?
 
Hej,
Od dluzszego czasu mam błąd który zawsze się pojawia przy podłączeniu do forscan. B11db. Z tego co wyczytalem w necie to ma to związek z podpięciem masy do aku. Niestety nic nie znalazlem zeby było przetarte, a jedynie wolna wtyczkę która wisi od akumulatora. Czy ktos moze mi pomóc co może być przyczyną? Wtyczka taka owalna z jednej strony ścięta w środku widać jeden wystający bolec. Co mogę sprawdzić zeby ten error wyeliminować. Poza błedem nie ma innych objawów.
Dzieki

kriski 28-11-2019 22:52

Odp: Błąd b11db
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz odpięte monitorowanie akumulatora, dlatego ten błąd.

jachuk 29-11-2019 19:13

Odp: Błąd b11db co oznacza ?
 
Dzieki,
Ale co to znaczy ze mam odpiete monitorowanie akumulatora?

kriski 02-12-2019 12:22

Odp: Błąd b11db co oznacza ?
 
Cytat:

Napisał jachuk (Post 3198614)
Dzieki,
Ale co to znaczy ze mam odpiete monitorowanie akumulatora?

Przy klemie minusowej jest czujnik. Od niego jeden przewód...pewnie ta wtyczka, którą znalazłeś odpiętą. Poszukaj w okolicy pasujące złącze. W razie kłopotów, wrzuć zdjęcie, co, i gdzie to podłączyć, to ktoś pomoże.

jachuk 02-12-2019 14:38

Odp: Błąd b11db co oznacza ?
 
Faktycznie znalazłem wtyczkę.
Z tym że z drugiej strony wtyczka miała jakby oryginalną zaślepkę. Ciekawe.
Po wyjęciu zaślepki spiąłem to i od razu pojawił się komunikat o rozładowanym akumulatorze. Błąd natomiast zniknął.
Wyczytałem też jak zrestartować ten moduł BCM poprzez przekręcenie kluczyka na poziom II - wciśnięcie 5xświateł przeciwmgielnych + 3 razy awaryjne.
Ciekawe kto by się męczył, aby oryginalną zaślepkę tam wstawiać? Czy to możliwe, że fabryka? Jakoś nie wydaje mi się.
Zaślepka taka brązowa plastikowa z płaskim uchwytem właśnie do chwycenia.
Dzięki za pomoc.

kriski 04-12-2019 16:29

Odp: Błąd b11db co oznacza ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] To układ monitorowania stanu akumulatora BMS. Zapewne poprzedni właściciel uznał, że sposób ładowania akumulatora jest jest niewłaściwy...jest grupa ludzi, którzy poprawiają w ten sposób fabrykę, i chcą być mądrzejsi. Dość częsta praktyka u osób opiekujących się taborami flotówek...a tam wiadomo, nikt nie dba o to, więc wzięli się na taki sposób. Nie będę pisał o tym, bo można referat zrobić na ten temat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.