Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250177)

Malenstwo8 07-09-2016 06:53

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał _vinci_ (Post 2654544)
U mnie na zimnym słychać ten metaliczny dźwięk przez kilkanaście sekund. Słyszalny tylko z zewnątrz. Nie słyszalny wewnątrz auta. Zimny silnik zawsze trochę inaczej pracuje więc nie dramatyzuję i ciągle cieszę się autem :D

Dokładnie tak samo.

WoojO 07-09-2016 08:43

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał stefanb (Post 2654335)
Tylko że te silniki nie mają łańcucha...
To chyba najbardziej "wiarygodny" filmik na YT: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pytanie, czy u Was też to brzmi tak samo...

Hm... byłem święcie przekonany że jest łańcuch. Ale nic. Dźwięk mam taki sam jak na filmiku...

marvel001 07-09-2016 08:46

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie jest dokładnie tak samo. Auto odebrałem 3 tygodnie temu. Macie jakieś pomysły co to? Ustaje po kilku minutach lub pow. 1300 obrotów.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

stefanb 07-09-2016 08:48

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał WoojO (Post 2654883)
Hm... byłem święcie przekonany że jest łańcuch. Ale nic. Dźwięk mam taki sam jak na filmiku...

Nie, te silniki mają pasek rozrządu zanurzony w oleju (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało :) )

marvel001 07-09-2016 08:49

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Ja mam wrażenie, że to raczej już na wydechu ...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Voldemord 07-09-2016 10:04

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał _vinci_ (Post 2654663)
Albo grupy użytkowników.
Bo znam takich, co nie czują że ich ściąga, że silnik szarpie, że coś klekocze itp.
Nie mówię i nie sugeruję, że Ci co tego nie słyszą są własnie tacy. Natomiast może być tak, że to co ja uważam za metaliczny dźwięk dla innego może być tylko zwykłą pracą.

To chyba do mnie :) Akurat dla mnie najważniejszy jest silnik i skrzynia. We wszystkich autach tak było od czasów pierwszego automatu. Jak pojawił się temat o brzęczeniu w kwietniu, już na drugi dzień rano stałem przy aucie i sprawdzałem czy tez tak mam.

Dzisiaj znów sprawdzałem z rana jak ma się sytuacja. Auto po odpaleniu wchodzi na 1200 obr. przez ok. 30 sek., później spada na 900. Nie mam żadnych dźwięków.

microbot 07-09-2016 11:39

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał Voldemord (Post 2654933)
Dzisiaj znów sprawdzałem z rana jak ma się sytuacja. Auto po odpaleniu wchodzi na 1200 obr. przez ok. 30 sek., później spada na 900. Nie mam żadnych dźwięków.

Zdajesz sobie sprawę drogi Voldemordzie, że Twoja sytuacja jest na granicy błędu statystycznego :)

Może się okazać, że Ford Company zrobi za moment jakąś akcję serwisową. Oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia łatwiej będzie wezwać ten 1% użytkowników, którym silnik chodzi cicho i dorównać do ogólnego trendu brzęczenia ecoboostów :razz: [sarcasm mode ON]

microbot 08-09-2016 13:05

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Nagrałem rano filmik, który tylko potwierdza że grzechocze jak u większości.
Właściwie akceptowalny poziom dźwięku następuje po 40s. Potem nawet jak dodaję gazu to wg mnie jest OK.

Najlepiej słychać na słuchawkach z ustawieniem głośności na 100%.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

stefanb 08-09-2016 13:14

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Super, to jest faktycznie porządny materiał do analizy :) Chociaż zastanawiam się, czy gdybym nie wiedział o tym, to czy w sumie zwróciłbym na to uwagę oglądając filmik. Zastanawiające jest to, jak magicznie i nagle ten dźwięk znika po tych 30 sek. Pytanie też co się dzieje, jak uruchomisz i od razu lekko dodasz gazu?

Bump: Swoją drogą, to fajnie brzmi ten silnik jak go przegazowujesz w końcówce :)

Malenstwo8 08-09-2016 15:25

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie brzęczy.Serwis powiedział, że znają sprawę i tak ma być.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.