Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] EGR a komputer (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310439)

gazpodłoga 25-06-2020 20:10

EGR a komputer
 
Witam wszystkich

Opiszę pokrótce historię Focus MK2 1.8 TDCI 2007, nieco ponad rok temu u przypadkowego mechanika był czyszczony kolektor razem z zaworem EGR, przyczyna była taka że auto ciężko paliło / paliło i gasło przy dużej wilgotności powietrza, aż w końcu przestało odpalać, po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy i po przejechaniu około 20 tysięcy problem powraca, nie wiem jak dokładnie zostało to wyczyszczone ale podejrzewam że
sterownik zaworu był nie tknięty, dlatego chciał bym SAM się za to zabrać, a jeśli nie da to żadnej poprawy, zawór samodzielnie zaślepić.
Po przeglądnięciu forum mam 3 pytania odnośnie szczegółów

#1 Czy po wyczyszczeniu sterownika (jak w linku poniżej) zawór trzeba adaptować i co rozumiemy prze adaptacje (usunięcie błędów ?)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


co do zaślepiania (zaślepką bez dziurek) to według tego co wyczytałem na forum (wątki o MK2) zdania są podzielone jeśli chodzi o
wyłączenie działania zaworu w komputerze, niby nie trzeba ale cześć z was pisała że po jakimś czasie pojawiają się błędy, i tu kolejne pytania

#2 Czy da się to zrobić samodzielnie aplikacją FORScan Lite (android)

#3 Czy ktoś samodzielnie zrobił to FORScanem w wersji na PC, bo mając zapłacić za to 200-300 PLN to chyba lepiej za pieniądze kupić kabel i ogarnąć samemu, no chyba że jest gdzieś instrukcja jak to zrobić, ale tej niestety nie znalazłem ...

Lukasz2525 25-06-2020 20:41

Odp: EGR a komputer
 
Zrobisz to forscanem lite, ale musisz mieć dobrą kostkę lub kabel, bo ze słabymi się nie łączy.

Ogólnie polecam kupić tego viaken stm1170 za 150 zł jak masz forda i ogólnie ci się przyda, jak weźmiesz z przejściówką do telefonu to też będziesz korzystał z forscana lite.

Qzynrally 27-06-2020 22:19

Odp: EGR a komputer
 
Cześć. Ja właśnie zaślepiłem EGR w Focusie MK2 po lifcie 2008 1,8 tdci. Wczesniej samochód szarpal ponizej 2000obr czesto. Po zaślepieniu jedzie sporo lepiej, zero szarpania ale zaswiecił się check. Bład czujnika EGR czujnik A. Nie udało mi się go usunąć Forscanem Lite.
No ale generalnie to nieprawda co gdzies doczytalem, że w 1,8 TDCI mozna po prostu zaślepić bez błędów.

gazpodłoga 28-06-2020 16:14

Odp: EGR a komputer
 
Cytat:

Napisał Qzynrally (Post 3262025)
Nie udało mi się go usunąć Forscanem Lite.

Czym się udało lub co będziesz z tym robił ?

Qzynrally 28-06-2020 20:56

Odp: EGR a komputer
 
Cytat:

Napisał gazpodłoga (Post 3262159)
Czym się udało lub co będziesz z tym robił ?

Na razie niczym.
Ale z zaslepionym EGR auto tak fajnie jezdzi, ze poki co bede jezdzil z Checkiem i bledemm 406.
Mam do ogarniecia jeszcze pare pierdół przy nim i potem myślę o programie i przy okazji wyłączeniu egr

gazpodłoga 03-07-2020 13:02

Odp: EGR a komputer
 
Grzebałem dzisiaj przy tym ale w FORScan lite są dwa parametry DPFEGR pokazujący napięcie zasilania i EGRVR pokazujący stopień otwarcia zaworu, nie znalazłem tam opcji wyłączenia zaworu, w zasadzie to nie widzą w tej wersji opcji wyłączenia czegokolwiek

hindus 03-07-2020 13:05

Odp: EGR a komputer
 
No bo EGR nie jest wyposażeniem opcjonalnym. Trzeba specjalnie przygotować soft silnika żeby pomijał fragmenty związane z EGR.

Zobacz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gazpodłoga 03-07-2020 13:29

Odp: EGR a komputer
 
Czy rozumiem niema szans zrobić tego samemu ? Szkoda że Lukasz2525 :!!: pisał że zrobię to FORScanem lite, nie wiem teraz co z tym robić :?

Andrzej_K 03-07-2020 14:39

Odp: EGR a komputer
 
Cytat:

Napisał gazpodłoga (Post 3263663)
(...) Szkoda że Lukasz2525 :!!: pisał że zrobię to FORScanem lite, nie wiem teraz co z tym robić :?

Hehe, tu większość (niestety) napisze, że "coś można", ale zapominają napisać jak to zrobić.

Nie każdemu tak jak "arturek" chce się robić instrukcje "dla małp" :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lukasz2525 03-07-2020 17:28

Odp: EGR a komputer
 
Cytat:

Napisał gazpodłoga (Post 3263663)
Czy rozumiem niema szans zrobić tego samemu ? Szkoda że Lukasz2525 :!!: pisał że zrobię to FORScanem lite, nie wiem teraz co z tym robić :?


Sorry, myślałem że pytasz o adaptację.

Wyłączenie egr'u to już zgranie softu sterownika, przerobienie go w odpowiednim programie i wgranie ponownie do sterownika, jest to zdecydowanie zadania dla elektroników samochodowych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.