Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Spadek mocy po przeróbce na gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163045)

Mcougar 05-08-2012 07:48

Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
Cougar 2,5 V6,- przeróbka na gaz - Stag 300 , Valteki żółte 1 Ohm.
Samochód ma takie same osiągi na gazie i benzynie z jedną tylko różnicą,- brak mu ok 50KM i to od razu po tej przeróbce. Nie ma już tego kopa przy którym wgniatało w fotele. Rozpędza się bardzo długo. Gazownik bezradny, żadnych błędów przy sczytaniu z ECU i ze sterownika gazu.

Sprawdziłem:
Układ dolotu i wężyki,- szczelność,- jest ok
IMRC,- działa, otwiera drugie klapy przy ok 3500 1/min.
przepływomierz,- pomiarowo, wartosci na biegu jałowym i na 3000 1/min się zgadzają. Pracuje przy każdych obrotach.
świece,- profilaktycznie wymienione.

Moje podejżenia idą w tym kierunku, że może poprzez podpięcie jakiegoś czynnika z instalacji gazowej do instalacji benyznowej. Np. wtryski, cewka, sondy lambda, - zmieniły się jakiejś wartości i dlatego samochód stracił na mocy?

Miał ktoś podobną sprawę z V6 i Stag 300?

M.A.G. 05-08-2012 21:50

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
Kolego, a jak świece i kable WN - wymieniłeś na nowe przy montażu instalacji :?:

Podejrzenie może też iść na sondę lambda (mi instalka LPG uwaliła dwie :p) a cewka raczej odpada - pewnie były by bardziej drastyczne objawy :wink:

Mcougar 06-08-2012 11:39

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
Kable i swiece nowe, sondy lambda działają, widzę to jak mam podpiętego laptopa podczas jazdy-zmiany napięcia ok 3-4,25 V. Gdyby nie działały poprawnie, wyskoczyłby błąd mieszanka za uboga lub też za bogata i.t.p
Ma ktoś jeszcze jakis pomysł ??

Struna 06-08-2012 11:53

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
Cytat:

Napisał Mcougar (Post 1860777)
zmiany napięcia ok 3-4,25 V.

to mega ciekawe, że sonda NBO pokazuje Ci takie napięcia :)

Mcougar 06-08-2012 17:24

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
Pojadę do Rzeszowa na hamownię, może oni coś wymyśłą...

Struna 07-08-2012 10:31

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
hamownia pokaże Ci ewentualne rozbieżności pomiędzy zasilaniem na różnych paliwach, ale co dalej ? dopiero diagnostyka, a tak naprawdę konkretna regulacja pod obciążeniem, na korekty paliwowe oraz z użyciem AFR daje satysfakcjonujące osiągi i efekty.

Wiem coś o tym bo bawię się w te klocki trochę i już niejedno auto spartolone przez gazowników "uratowałem" ;)

Mcougar 07-08-2012 13:10

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
Na LPG , może i tak zostać jak jest, ale na benzynie trzeba to doprowadzic do pożądku. Teraz to na benzynie jest nico gożej jak na LPG.

Struna 07-08-2012 13:19

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
no tak - bena musi być sprawna, inaczej sekwencja też nie będzie poprawnie działać. A czy jak odepniesz klemę masową na 10 minut i potem odpalisz na benie ( bez przechodzenia na gaz ) to auto jeździ normalnie ?

Mcougar 07-08-2012 13:26

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
Tak, wyłanczam LPG, odpinam baterię na 10 minut. Robię na nowo adaptację. 5 minut 1200 obrotów, pózniej ostra jazda 8 km na różnych biegach,według opisu. To niestety nie pomaga. Brak ciągle ok 50 koników.

Struna 07-08-2012 13:54

Odp: Spadek mocy po przeróbce na gaz
 
błędów wogóle żadnych nie zgłasza ?
jakie wartości mają korekty LFT i SFT ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.