Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173058)

admar 25-07-2010 07:06

Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
witam serdecznie.
Mam problem z otworzeniem przedniej klapy - zablokował się zamek.
Kluczyk obraca się w zamku w prawo i lewa a nie następuje odblokowanie.
Zdemontowałem tzw. grill i widać jak plastikowa końcówka obraca się w zamku
a efektu brak.
Proszę o pomoc.

faraon31 25-07-2010 08:11

Odp: problem z otworzeniem przedniej maski
 
ZOSTAJE CI wiercenie w bębenku to jedyny sposób jaki znam
powodzenia !

Daro19823 25-07-2010 11:21

Odp: problem z otworzeniem przedniej maski
 
u mnie jest to samo w foczce tylko ze ja jeszcze pomału otworzyłem spróbuj kluczyk pociagnac delikatnie do gory albo na du moze posci.

AdamGd 19-12-2010 08:42

nie mogę otworzyć maski
 
Witam

Od paru dni nie mogę otworzyć maski wkładam kluczyk do zamka i przekręcam kluczem w prawo lewo bez żadnego oporu i nic się nie dzieje ,psikałem już tam wd-40 nawet odstawiłem auto do ciepłego garażu myślałem że może pomoże ale niestety nie i chyba będę musiał spróbować z kanału czy może jest jakiś inny patent żeby tylko odtworzyć tą maskę

TOMAS 19-12-2010 08:59

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Kolego temat juz był [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], niestety koledzy nie dali rady i rozwiercali go

korben78 19-12-2010 12:34

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
urwałeś pewnikiem cięgno, które otwiera maskę... temat już ćwiczyłem.... Maskę otwieramy: wkładamy kluczyk (diabelski pomysł), leko naciskamy maskę kluczyk przekręcamy w pozycję 1 ( w lewo), potem kluczyk na pozycję 2 ( w prawo) maska lekko się otwiera.... Jeśli zrobimy to bez naciśnięcia maski - zerwiemy cięgno. I jest problem.... Co wtedy? kupujemy kompletny zamek maski, bo musimy nabyć złamane plastikowe cięgno, które sprzedają tylko w zestawie z zamkiem (koszt: 166zł).
Dalej.... trzeba jakoś podnieść maskę, by te ścięgno wymienić.... Przez górne(środkowe) otwory kratki trafiamy w zamek dłuuuugą brechą, przekręcamy tak jak kluczykiem ( raz w lewo, raz w prawo) i maska się otwiera. Potem to już z górki.... Pozdrowienia dla projektantów Forda.....

AdamGd 19-12-2010 14:35

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Próbowałem jeszcze drugim kluczem miałem nadzieje że się uda no ale niestety nic z tego będę musiał rozwiercić ten zamek nigdy tego nie robiłem mam nadzieje że się uda

Daro19823 19-12-2010 20:05

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Nie wiem jak jest u was ale u mnie normalnie bez problemu otwiera sie maske wkładasz kluczyk przekrecasz i maska elegancko odskakuje.Nic nie dociskasz.
Teraz jak załozysz nowy zamek tak bedzie zapewniam. Ale przed załozeniem kup jakis gesty olej szczykawke i wcisnij troche do srodka. Albo wes zamek i wrzuc go do oleju zapewnisz tym dłuzsza zywotnosc.. Kup jakas fajna uzywke z kluczykiem

korben78 19-12-2010 21:03

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
człowieku, niczego nie rozwiercaj!! Kup nowe cięgno i je wymień....

Daro19823 19-12-2010 21:21

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
ciekawe jak otworzy maske.. Moze łomem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.