Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266803)

Yakac 16-07-2017 09:53

Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
Witajcie. Zakładam nowy wątek, gdyż nie znalazłem podobnego.
Trochę jest wątków o problemach z Powershiftem - 6DCT450 - MPS6 (ciekaw jestem swoją drogą jak wypada jego awaryjność na tle innych skrzyń dwusprzęgłowych np. DSG).

Proszę posiadaczy PS o wpisywanie jak długo (czyli jaki przebieg) wytrzymała wam skrzynia bez awarii, jak była traktowana (czyli styl jazdy, częstotliwość wymian oleju itp.)

Chciałbym żeby powstała jakaś obiektywna przeciwwaga dla wątków dotyczących awarii. Jestem ciekaw na ile tys.km bezproblemowego użytkowania można liczyć dbając o skrzynię i nie katując jej ostrą jazdą.

stingerA6 16-07-2017 10:03

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
U mnie auto z najwyższym przebiegiem i PS to 235 tyś w konfiguracji z 2.0 tdci.
Skrzynia serwisowana zgodnie z zaleceniami - wymiana oleju z filtrem co 60 tys.
Nadmienie że auto sprzedane zostało ponad rok temu i od tego czasu przybylo nadtępne 30 tys bezawaryjnej jazdy.
Styl jazdy - mieszany ale bez palenia gumy

juri2069 16-07-2017 11:08

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
Każdy będzie miał inne zdanie bo jeden wyjechał z salonu i wrócił na lawecie , a drugi jeździ , a trzeci miał ponad 400 kkm podczas wizyty u Heko.

Ja mam przeszło 240 kkm , olej wymieniany co 60 kkm , i skrzynia pracuje bez zarzutu , tak jak 65 kkm temu gdy kupiłem.

Jazda mieszana ( dynamiczna , spokojna , miasto , trasa , <50 jak i >200 )

boruch13 16-07-2017 11:54

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
U mnie połączenie 2.0 EB+PS (203KM --> 240KM i adaptacja by Mayak), przebieg 142kkm bez najmniejszych problemów. Jazda raczej spokojna 50/50 miasto/trasa, olej wymieniany co 60kkm.

Dudi_81 17-07-2017 17:33

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
2.0 EB (240KM) przy 94 tys wyciek oleju ze skrzyni, zakończone regeneracją skrzyni.
Ja zdążyłem z tego przejechać 10 tys, wcześniejszy przebieg i wymiany oleju potwierdzone w ASO.

Jaca1 19-07-2017 11:21

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
Ja mam 190 kkm bezawaryjnej eksploatacji. Co 60 kkm wymiana oleju i filtra w ASO.
Oby tak dalej :)

Maciek-cmax 20-07-2017 08:16

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
U mnie 245tys nalotu skrzynia pracuje bardzo fajnie, ma chwilową przerwę podczas przełączenia między D a R ale nie przeszkadza to ani troszkę w eksploatacji. Wydaje mi się że olej musial być wymieniany skoro tyle kilometrów przejechała. W następnym tygodniu pierwsza samodzielna wymiana oleju.

BodzioB 22-07-2017 19:21

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
A ja mam 190 kkm i za nic nie mogę dojść co się z nią dzieje. Stoi w warsztacie już 5 miesięcy inie ma mądrego co by ją naprawił.

Dudi_81 23-07-2017 08:54

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
Ale jeśli piszesz o aucie z profilu to w 2009 nie było jeszcze PS'a w Mondeo

juri2069 23-07-2017 14:19

Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii
 
I cdti :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.