Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Przednia szyba ogrzewana - instalacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209910)

mariusz.dec 18-08-2014 12:21

Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Witam,
Kamień uszkodził mi przednią szybę w Fusionie.
Uszkodzenie jest blisko brzegu i nie bardzo chcą to naprawiać.
Pomyślałem więc, że przy okazji wymiany założę taką z ogrzewaniem.
Czy ktoś wie co trzeba zrobić w aucie żeby to się udało?

Z góry dziękuję za pomoc.
Mariusz

Skolmi 18-08-2014 13:49

Odp: Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Musisz mieć dawcę wszystkich bebechów. Włącznie z GEM. Układ zabezpieczony oddzielnymi bezpiecznikami 2x60A, więc nie ma żartów.

PPS to fajna sprawa, ale we wtórne doposażanie bym się nie bawił.

Jak się jednak zdecydujesz, służę schematem.

mm32 19-08-2014 20:14

Odp: Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Ja sam osobiście dokładałem podgrzewaną przednią szybę.Nic trudnego.Jako ciekawostkę podam,że przewody do podłączenia grzania przedniej szyby są od wewnątrz auta.W mondeo mk3 jak dokładałem grzana przednią szybę kostki przyłączeniowe były w przedziale silnika.Jak byś miał pytania to pisz.

KRUKER 27-08-2019 17:16

Odp: Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Wyciagnac przycik grzania tylnej, zobaczyc jak sie maja sprawy.

Wiele fusionow w wyzszej wersji ma wiazke na lepszy osprzet.
Zobacz w kostce tam gdzie powinno byc esp ze jest instalacja :)

edit:
ogolnie fusiony sa juz tak tanie, ze bez zalu za wyplate mozna smialo przeszczepiac ze zwlok./oczywiscie zalezy ile 500+ sie ma :P/

michail6 23-10-2021 16:42

Odp: Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2257076)
Ja sam osobiście dokładałem podgrzewaną przednią szybę.Nic trudnego.Jako ciekawostkę podam,że przewody do podłączenia grzania przedniej szyby są od wewnątrz auta.W mondeo mk3 jak dokładałem grzana przednią szybę kostki przyłączeniowe były w przedziale silnika.Jak byś miał pytania to pisz.

Kolega zdaje się dokładał kiedyś przednią grzaną szybę do Fusiona? Zostało jeszcze doświadczenie z tej operacji :)?

kajfux 24-10-2021 10:09

Odp: Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Ja mam pytanie odnośnie podgrzewanej przedniej szyby. Przede mną pierwsza zima z Fusionem, i grzana przednia szyba fajna rzecz, ale ostatnio okazało się że żony koleżanka z pracy ma takiego samego, kiedy zapytałem ją o tą szybę, to stwierdziła że ona jej nie używa bo kiedyś na mrozie kiedy ją włączyła to jej pękła i musiała wymienić. Nie chce mi się w to bardzo wierzyć że to skok temperatury spowodował, musiał by być bardzo gwałtowny, ale kto wie. Czy to możliwe?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

arturek 24-10-2021 10:17

Odp: Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Cytat:

Napisał kajfux (Post 3375720)
[…]żony koleżanka z pracy ma takiego samego, kiedy zapytałem ją o tą szybę, to stwierdziła że ona jej nie używa bo kiedyś na mrozie kiedy ją włączyła to jej pękła i musiała wymienić.[..]. Czy to możliwe?

Bajki Panie!

Mam już kolejnego Forda z ogrzewaną przednią szybą, nie mam garażu, więc używam na co dzień i nigdy się coś takiego nie zdarzyło

Ogrzewanie działa szybko ale nie raptownie => jakby ktoś polał szybę gorącą wodą to mogłaby pęknąć ale nie od włączenia ogrzewania

Albo coś zrobiła do czego nie chce się przyznać, albo było pęknięcie np. od kamienia, a ona - błędnie - kojarzy to z ogrzewaniem

NIE wierz w te opowieści dziwnej treści!

pozdrawiam
Arturek

inzKot 14-12-2021 16:51

Odp: Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3375722)
Bajki Panie!

Albo coś zrobiła do czego nie chce się przyznać, albo było pęknięcie np. od kamienia, a ona - błędnie - kojarzy to z ogrzewaniem

NIE wierz w te opowieści dziwnej treści!

pozdrawiam
Arturek

I to potwierdzę, miałem auto które lubiało zbierać kamienie na szybę. Jeśli dotrwałem z pęknięciem do zimy, to z każdym włączeniem nawiewu ciepła na szybę rysa szybko się powiększała.

KRUKER 15-12-2021 08:05

Odp: Przednia szyba ogrzewana - instalacja
 
Moze nastapil jakis bład GEM. Zawiecha, przepiecie to tylko elektronika, w domu komp nigdy sie nie zawiesił . Komp wyprodukowany w 2007 roku:p
Wszystko przednia, tylna, luterka maja czasowke i moze nie zadziałała.

Pisze o tym dla tego ze po update wszystkiego do najbogatszej wersji zegar, zawsze automatycznie mi sie opoznia o pare minut, Gem z anglika, poprogramowany na EU itd nikt nie wie co to....Odlaczysz aku, ustawisz na drugi dzien, wszystko działa perfect, na blacie 4 minuty opoznia hehehe......podejrzenie ze radio przekombinowane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.