Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Wymiana tylnych bębnów na tarcze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281360)

Grzegorz MX 21-09-2018 08:20

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Cytat:

Napisał Pir (Post 3032550)
Zastanawiam się tylko jaki jest sens wymiany bębnów na tarcze. Bębny sprawdzają się bardzo dobrze. Chyba, że chodzi o efekt wizualny przy felgach aluminiowych. To rozumiem.

poszukaj pisałem już wielokrotnie nt swapu dlaczego i po co, na forum. Efekt wizualny drugorzędny.
Akurat ja zmieniłem na fabryczny rozmiar tarcz/klocków z bebnów - ale jak ktoś ma co podkręcić to i musi poprawić hamulce.

mastachaz 21-09-2018 08:25

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ja sie zastanawiam jaki jest sens ładowania tego do aut , widze ciagle fiesty z bebnami te najnowsze.

Pir 21-09-2018 13:39

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Fiesta czy Focus 105 KM to samochody do spokojnej jazdy (często miejskiej) i tu bębny nie są problemem. Ich wady w tym przypadku nie są szczególnie istotne. Jeżeli natomiast ktoś chce jeździć szybko , dynamicznie, robi sporo tras autostradami wybierze raczej mocniejszy silnik a tam ma tarcze. Ja jeździłem wcześniej C-max-em z tarczami, teraz mam Focusa z bębnami i nie widzę żadnych problemów.

mastachaz 21-09-2018 13:48

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Cytat:

Napisał Pir (Post 3032670)
Fiesta czy Focus 105 KM to samochody do spokojnej jazdy (często miejskiej) i tu bębny nie są problemem. Ich wady w tym przypadku nie są szczególnie istotne. Jeżeli natomiast ktoś chce jeździć szybko , dynamicznie, robi sporo tras autostradami wybierze raczej mocniejszy silnik a tam ma tarcze. Ja jeździłem wcześniej C-max-em z tarczami, teraz mam Focusa z bębnami i nie widzę żadnych problemów.

kazdy ma swoje zdanie widze na ten temat

Pir 21-09-2018 14:29

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Oczywiście nie mówię, że bębny są lepsze. Oczywiście mają więcej wad ale ta "przestarzałość" Focusa mk3 w niektórych aspektach ma też dobre strony: np. klima R134a :)

Grzegorz MX 24-09-2018 09:51

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
dodam że bebny występują głównie w Bulandzie - taki setup marketingowy. Wersje DE, IT etc mają tarcze.
W mk2 też tak było.

Zastanawiam się czy oprócz księgowości nie maczali palce ludzie od programowanego czasu zycia przedmiotów.
Jeśli wierzyć tabelce z ASO, do hamulców (czyszczenie regulacja) zajrzą dopiero na 2gim przeglądzie czyli ok 40tysiecy km a jak klient nie zgłasza uwag - dopiero na 3cim (po 60tys).
Jeśli coś było źle, to wymienią szczęki a jak zjechało bęben to całość (ręczny zaciągnięty). Koszt robocizny (miód warsztatu) i koszt podmiany kompletu większy niż dla tarcz/klocków.

Hooch180 24-09-2018 10:53

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3033516)
Ja też nie wiem po co produkują teraz fordy z innym silnikiem niż 1.0

Niektórzy lubią mieć z jazdy samochodem przyjemność. Z silnikiem 1.0 ciężko mówić o przyjemności z jazdy.

weuek 24-09-2018 11:09

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
No ale duratec 2.0 to "przyjemność" taka sama, o ile mnie mniejsza.

:-)

mastachaz 27-09-2018 22:08

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Zeby zrobic podmiane potrzeba

- zaciski
- klocki
- Linke hamulcową - ta od bębnów jest inna
- Osłony na tarcze
- Tarcze
- Huby - nie wiem jak sie to po polsku nazywa bez tego trzeba przerabiać delikatnie osłony u mnie mechanik przerabiał bo ich nie zabrałem.

https://thumb.ibb.co/e7FdsU/20180926_171013.jpg

weuek 28-09-2018 04:44

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Huby to piasty.

Zaciski nie zawsze są sprzedawane z przewodami elastycznymi, więc jeszcze trzeba te przewody.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.