Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Mały serwis po zakupie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290651)

vipek_pl 10-01-2019 05:57

Mały serwis po zakupie
 
Panowie, w weekend odbieram swojego Edka z USA z przebiegiem 30kkm. Silnik to 2.0 Ecoboost. Chciałbym wymienić podstawowe rzeczy jak :

- olej
- filtr oleju
- filtr powietrza
- filtr kabinowy

Jeśli skrzynia będzie przeciagala biegi to dojdzie do tego olej skrzyni automatycznej.

Doczytałem na forum, że w kwestii oliwy polecacie dobrej jakości 5W30. Czy pozostałe filtry są takie same jak do mondeo z tym samym silnikiem ? Czy coś warto wymienić po za tym co podałem powyżej?


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

vipek_pl 10-01-2019 11:50

Odp: Mały serwis po zakupie
 
Zamówiłem:
Motul 8100 Eco-clean+ 5W30 5L
Mann W7015
Mann C25008/1

Bedzie OK ?
Kabinowke wymienię na wiosnę przy serwisie klimatyzacji.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

sebas_es 19-03-2019 21:19

Odp: Mały serwis po zakupie
 
Witam.

Podłączając się pod temat, czy ktoś wie czy będą pasować klocki i tarcze hamulcowe do Edge 2.0 Ecoboost z wersji Eu ?
Jeśli nie, to może ma ktoś informacje z czego pasują ?
Bo nie chce mi się wierzyć, że trzeba klocki ściągać z US.

leszek_ford 20-03-2019 18:49

Odp: Mały serwis po zakupie
 
Kup i się przekonaj, ja też czekam z zakupem ale mój ma już 80tkm i ciągle fabryczne klocki :D

sebas_es 20-03-2019 21:07

Odp: Mały serwis po zakupie
 
Chciałbym uniknąć kolejnych niepotrzebnych kosztów z tytułu tego samochodu a uwierz, że było ich trochę.

danwit2 20-03-2019 21:42

Odp: Mały serwis po zakupie
 
Jeśli pasuje zwrotnica, cała kolumna macphersona no to tym bardziej takie elementy jak klocki i tarcze. To tak samo jak by ktoś zadał pytanie czy do wersji US pasują opony z EU

makarena2008 21-03-2019 09:54

Odp: Mały serwis po zakupie
 
Cytat:

Napisał danwit2 (Post 3108427)
Jeśli pasuje zwrotnica, cała kolumna macphersona no to tym bardziej takie elementy jak klocki i tarcze. To tak samo jak by ktoś zadał pytanie czy do wersji US pasują opony z EU

Wahacz z EU pasuje do USA ale tarcza jest inna, m.in. ma inny otwór i nie pasuje do niej przegub od półosi. Mocowanie zacisku jest 1:1 więc klocki powinny pasować.

danwit2 21-03-2019 11:29

Odp: Mały serwis po zakupie
 
Nie bardzo rozumiem, jak ma pasować przegub od półosi do tarczy?? Ani półosi ani przegubu nie mocuje się do tarczy.
Co do części to trzeba czasem trochę poszperać bo np. u kolegi w Escape wymienialiśmy łożysko tylne oczywiście z całą piastą i niby tylko od Kugi pasują a okazuje się że takie same kropka w kropkę są w Focusie MK2 p lifcie oraz w Mondeo 2007-2014

Cytat:

Napisał makarena2008 (Post 3108541)
Wahacz z EU pasuje do USA ale tarcza jest inna, m.in. ma inny otwór i nie pasuje do niej przegub od półosi. Mocowanie zacisku jest 1:1 więc klocki powinny pasować.


rysiula 21-03-2019 12:06

Odp: Mały serwis po zakupie
 
Bardziej porównywałbym klocki z Galaxy/S-maxa z ecoboostem, po wymiarach, no i do jakiej wielkości felgi.

makarena2008 21-03-2019 16:57

Odp: Mały serwis po zakupie
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał danwit2 (Post 3108566)
Nie bardzo rozumiem, jak ma pasować przegub od półosi do tarczy?? Ani półosi ani przegubu nie mocuje się do tarczy.
Co do części to trzeba czasem trochę poszperać bo np. u kolegi w Escape wymienialiśmy łożysko tylne oczywiście z całą piastą i niby tylko od Kugi pasują a okazuje się że takie same kropka w kropkę są w Focusie MK2 p lifcie oraz w Mondeo 2007-2014


Jeśli nie zostałem zrozumiany - to chodzi mi o to co na zdjęciu.
EU do USA nie pasuje - wałek od EU jest za gruby.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.