Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Błędy w komputerze auta . (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298275)

Lucjan81 11-07-2019 20:01

Błędy w komputerze auta .
 
Witam ,od 2 miesięcy mam problem z moim mondeo. Auto było już u kilku mechaników i żaden nie potrafi rozwiązać mojego problemu . Odpalając auto na zimnym silniku,po chwili zaczynają falować obroty , jadąc autem , dojeżdżając np. do skrzyżowania , wciskając sprzęgło obroty tak spadną że auto zgaśnie. Odpalając auto i jadąc dalej po nagrzaniu wszystko wraca do normy . Zauważyłem również , jak jest zimny brakuje mu mocy . Ostatnio byłem na diagnostyce komputerowej , i wyskoczyły takie błędy ;U023187 komunikacja z czujnikiem deszczu/światła błąd, U300801 sterownik jednostki centralnej , wadliwy przewód masowy . B1B6916 napięcie zasilania, zbyt niskie napięcie. U300100 sterownik ESP zakłócenia działania . U040168 komunikacja z modułem sterowania silnika , wadliwy sygnał/błąd sygnału. Czy te błędy mają coś wspólnego z falującymi obrotami zimnego silnika? Proszę o pomoc.

Garbojad 11-07-2019 21:04

Odp: Błędy w komputerze auta .
 
Ten wadliwy przewód masowy może być tu kluczowy, od tego zacznij

Lucjan81 11-07-2019 21:07

Odp: Błędy w komputerze auta .
 
Nie jestem mechanikiem ,gdzie mam szukać tego przewodu masowego?

bolek-tarnow 12-07-2019 07:33

Odp: Błędy w komputerze auta .
 
Cytat:

Napisał Lucjan81 (Post 3151790)
Czy te błędy mają coś wspólnego z falującymi obrotami zimnego silnika?

mogą a nie muszą lecz do czasu aż się ich "nie pozbędziesz" to dalsze szukanie problemu jest, moim zdaniem, daremne. W MK4 występował problem z gnijącymi przewodami w wiązkach, w szczególności tej wychodzącej z komputera sterującego - znajduje się on w lewym przednim nadkolu, przy zderzaku.

Lucjan81 12-07-2019 08:50

Odp: Błędy w komputerze auta .
 
Po skasowanie błędów, auto przez 1 dzień chodziło idealnie, żadnego falowania na zimnym silniku, żadnego spadku mocy. Ale po 2 dniach problem powrócił. Ma ktoś może jakieś pomysły?

lucas4891 12-07-2019 09:27

Odp: Błędy w komputerze auta .
 
Juz wszystko zostalo napisane. Trzeba zaczac od kabla masowego silnika/skrzyni, a potem sprawdzic wiazke od PCM

Lucjan81 25-07-2019 18:58

Odp: Błędy w komputerze auta .
 
Witam, auto naprawione. Awaria była spowodowana złym luzem zaworowym na pierwszym i drugim cylindrze. Po zdemontowaniu głowicy, wypalone były dwa zawory.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.