Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Haczy skrzynia biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180278)

piotrfocustdci 15-04-2013 15:04

Haczy skrzynia biegów
 
Witam!

Mam pytanie dotyczące przełączania biegów. Mam silnik 1,6 benzyna. Podczas wrzucania biegów wyczuwam takie wskakiwanie, może niewielki opór. Wsteczny wchodzi czasem z małym zgrzytem. Sprzęgło do podłogi. W moim MK1 diesel wszystko wchodzi jakby bardziej głądko, mimo że z nieco większym oporem.

Jechać na przegląd czy jeździć tak?

skylla1 15-04-2013 19:03

Odp: Haczy skrzynia biegów
 
TTTM. Wsteczny czasem zgrzyta albo nie wskakuje, trzeba wrzucać go uważnie i do końca a lekkie haczenie wyczuwalne jest między 2 a 3.

piotrfocustdci 15-04-2013 20:37

Odp: Haczy skrzynia biegów
 
Dzięki! U mnie właśnie między 2 i 3 chyba jest najgorzej. Niby nic wielkiego, ale jednak wydaje mi się, że tak nie powinno być. Czy to da się wyregulować lub warto odwiedzić serwis?

lukaszs 15-04-2013 20:50

Re: Haczy skrzynia biegów
 
Poprostu ten typ tak ma, 1.6 tdci - trzeba sie przyzwyczaic ze ta 3jka nie wchodzi idealnie, kwestia wprawy.

Pojdziesz do serwisu to wydoja z kasy i nic nie zmieni to.

majster354 15-04-2013 22:04

Odp: Haczy skrzynia biegów
 
piotrfocustdci mam silnik benzynowy 1,6 jak Ty. Tez mi czasami haczy przy wrzucaniu z 2 na 3. Kilka osob nizej potwierdzilo podobne objawy, wiec raczej nic z tym sie nie zrobi. Zauwazylem ze mozna sie nauczyc trafiac z tym biegiem, kwestia praktyki. Nie doszedlem jeszcze do perfekcji przy bardzo szybkiej zmianie w momencie dynamicznego przyspieszania jak na 2 mam okolo 4,5 tys obrotow i chce gwaltownie wbic 3 natrafiam na silny opor-wtedy musze cofnac drazek i bieg wchodzi za drugim razem....
Wsteczny od czasu do czasu tez nie wskoczy...

Gregory P. 17-04-2013 00:47

Odp: Haczy skrzynia biegów
 
W FF II też mam haczenie przy włączaniu trójki. Tę "niewielką" niedogodność pokonuję tym, że lekko pomagam sprężynie przesunąć dźwignię na luzie - po wybiciu z 2 a przed włączeniem 3 biegu. ( A w starym FF I biegi wchodzą jak w masło ).

Mar78 17-04-2013 11:27

Odp: Haczy skrzynia biegów
 
Chyba taki urok tych skrzyń :> podobne objawy mam i ja w 1,8TDCi. Co ciekawe, jak się olej w skrzyni zagrzeje, biegi wchodzą dużo płynniej i lżej.

Michall 17-04-2013 12:38

Re: Haczy skrzynia biegów
 
Mam to samo, ogolnie skrzynia pracuje plynie i dokladnie, ale specyficznie. Dodam tylko, ze widze duza poprawe po wymianie oleju w skrzyni(przy okazji zmiany przegubow) - biegi chodza plynniej na zimnym, a na cieplym to juz prawie bajka :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.