Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183511)

Pawecki1984 04-06-2013 07:14

Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Witam wszystkich,

pisałem już jeden post o przecieku przez dach w moim fordzie MK2 KOMBI. Po usunięciu problemu, który chyba doskwierał wcześniejszemu właścicielowi, w samochodzie czuć nieprzyjemny zapach wilgoci. Nie miałem kiedy wietrzyć auta bo ciągle pada na dolnym śląsku.

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby pozbycia się tego nieprzyjemnego zapachu????

Grinch 04-06-2013 09:14

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Pozbycie się wilgoci = jazda z włączoną klimą. Jak pogoda ładna to wietrzyć

String 04-06-2013 11:48

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
A czy ozonowanie wnętrza pomoże na likwidację nieprzyjemnych zapachów (wilgoci, starego smrodu papierosów po wcześniejszym właścicielu)?

Pawecki1984 04-06-2013 11:55

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Podłączam się do pytania. Czy zna ktoś jakąś firmę we Wrocławiu lub okolicach, która wykonuje takie zabiegi???
Cytat:

Napisał String (Post 2024167)
A czy ozonowanie wnętrza pomoże na likwidację nieprzyjemnych zapachów (wilgoci, starego smrodu papierosów po wcześniejszym właścicielu)?


rafalg 04-06-2013 14:04

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Jeśli masz dywaniki z materiału to sprawdź czy one nie "walą" u mnie tak było więc je wywaliłem poza tym miałem mokrą wykładzinę - można osuszyć rozkładając gazety.

Grinch 04-06-2013 14:10

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Ryż (oczywiście nie ugotowany :D) bardzo dobrze wyciąga wilgoć :)

wrzoch 05-06-2013 19:40

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Cytat:

Napisał String (Post 2024167)
A czy ozonowanie wnętrza pomoże na likwidację nieprzyjemnych zapachów (wilgoci, starego smrodu papierosów po wcześniejszym właścicielu)?

Pomaga, ale tylko na pozbycie się zapachów. Jak pozostanie wilgoć, to zapach wróci.
Wsadź rękę w dziurę do oglądania VINu pod nogami pasażera, przy progu. Jest dosyć duża, można z tamtej strony zobaczyć czy pod dywanikiem nic nie ma. Tam to normalne jak się zapcha odprowadzenie skroplin z klimy.

Pawecki1984 05-06-2013 20:16

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2025166)
Pomaga, ale tylko na pozbycie się zapachów. Jak pozostanie wilgoć, to zapach wróci.
Wsadź rękę w dziurę do oglądania VINu pod nogami pasażera, przy progu. Jest dosyć duża, można z tamtej strony zobaczyć czy pod dywanikiem nic nie ma. Tam to normalne jak się zapcha odprowadzenie skroplin z klimy.

Sprawdziłem. W opisanym miejscu jest suchutko. Zauważyłem jednak że lekko nieprzyjemny zapach wydobywa się w nawiewów (obojętnie czy włączona jest klimatyzacja czy nie). Klima był nabijana i odgrzybiana około 1,5 miesiąca temu.

Czy należałoby jeszcze raz ją odgrzybić??? Czy są jakieś zapachy, które można umieścić w przewodach wentylacyjnych lub klimatyzacji???

Mar78 06-06-2013 21:09

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Sprawdź czy na podszybiu nie masz butwiejących liści.
W Seicento nawpadało mi badziewia do podszybia i tak śmierdziało, że nie mogłem wytrzymać. Trochę czasu mi to zajęło zanim znalazłem przyczynę smrodku ;)
Mam znajomego, który żyje z serwisowania klimy i twierdzi, że odgrzybianie to "hłyt marketingowy". Jeśli stosuję się klimę regularnie (również w zimie) i tym samym dopuści do "zaśmierdnięcia" skroplin z parownika odgrzybianie nie ma większego sensu. Filtr kabinowy wymienia u siebie w aucie 3-4 x rok. I faktycznie w jego aucie, nigdy nie czuć tego specyficznego zapaszku.
Tyle jego teorii. Ile w tym prawdy nie wiem :)

Pawecki1984 08-06-2013 14:47

Odp: Nieprzyjemny zapach wilgoci!!!!
 
Cytat:

Napisał Mar78 (Post 2025849)
Sprawdź czy na podszybiu nie masz butwiejących liści.
W Seicento nawpadało mi badziewia do podszybia i tak śmierdziało, że nie mogłem wytrzymać. Trochę czasu mi to zajęło zanim znalazłem przyczynę smrodku ;)
Mam znajomego, który żyje z serwisowania klimy i twierdzi, że odgrzybianie to "hłyt marketingowy". Jeśli stosuję się klimę regularnie (również w zimie) i tym samym dopuści do "zaśmierdnięcia" skroplin z parownika odgrzybianie nie ma większego sensu. Filtr kabinowy wymienia u siebie w aucie 3-4 x rok. I faktycznie w jego aucie, nigdy nie czuć tego specyficznego zapaszku.
Tyle jego teorii. Ile w tym prawdy nie wiem :)

Jakichkolwiek liści brak. Filtr wymieniany był 500 km temu. Nie mam już pomysłu co zrobić z tym fantem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.