Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Ciche stukanie/dudnienie podczas ruszania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287453)

Ogor11 17-10-2018 18:03

Ciche stukanie/dudnienie podczas ruszania.
 
Witajcie!
Od pewnego czasu słyszę stuki/dudnienie dochodzące "spod silnika". Dzieje się to wyłącznie:
- na rozgrzanym silniku
- podczas delikatnego ruszania/powolnej jazdy
- przy obrotach 1000-1400/min.

Wszystkie te warunki muszą być spełnione, inaczej dudnienia nie słychać. Jest to ciągłe (tak długo jak obroty mieszczą się w ww zakresie) dudnienie, ciche (część osób nawet go nie słyszy), nie pojedynczy stuk.
Ostatnio udało mi się to usłyszeć podczas pracy na N przy 1200 obr./min., ale było jeszcze bardziej ciche niż podczas jazdy. Nie słychać tego na wyższych biegach, tak samo jak przy dynamicznym ruszeniu.

Posiadam Fusiona 1.6, 2007, 106kkm, benzyna+gaz w automacie. Rozrząd niedawno był wymieniany, pompa wody też, instalacja świeżo po przeglądzie. Gdy jadę z większą prędkością i mam te 1200 obrotów- nic. Silnik się nie telepie, z wierzchu nic nie wygląda na luźne.

Ma ktoś jakiś pomysł?

KRUKER 17-10-2018 19:30

Odp: Ciche stukanie/dudnienie podczas ruszania.
 
No to problem z rzedu tych trefnych. Pojedziesz na kanal, powiesz "dudni" a tam nic nie slychac i niby co odkrecac, gdzie sluchac. Jest nawet stetoskop do silniczka :)

Automat moze nie domagac, bo z typowych usterek to to nic nie jest. Stukac moze kolo pasowe, od ktoregos z paskow osprzetu/pasek a na wysokich obrotach nie slychac. To takie wrozenie z fusow.....
Watpie, aby ktos tu zdalnie pomogl.

LEŚNICZY 19-10-2018 18:27

Odp: Ciche stukanie/dudnienie podczas ruszania.
 
1200 obrotów to za mało na benzynę !

slawomirro 28-10-2018 09:00

Odp: Ciche stukanie/dudnienie podczas ruszania.
 
Cytat:

Napisał LEŚNICZY (Post 3044209)
1200 obrotów to za mało na benzynę !

Popieram. Jazda na jakimś biegu innym niż pierwszy z obrotami poniżej 1800 w benzynie to niszczenie sobie auta.

KRUKER 28-10-2018 11:45

Odp: Ciche stukanie/dudnienie podczas ruszania.
 
N (Neutral) - Bieg jałowy
na nim sie nie jezdzi :)


hehehe niszczenie na luzie...

slawomirro 28-10-2018 21:13

Odp: Ciche stukanie/dudnienie podczas ruszania.
 
Cytat:

Napisał KRUKER (Post 3047614)
N (Neutral) - Bieg jałowy
na nim sie nie jezdzi :)

hehehe niszczenie na luzie...

Już pisać chciałem, że mój błąd, ale...
czytałeś że tu chodzi o jazdę 1000-1400 obr. ? Na luzie jak zauważyłeś auto nie jedzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.