Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mk4 2.5T - łączcie się! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293378)

rezowy 11-03-2019 02:38

Mk4 2.5T - łączcie się!
 
1 załącznik(i)
Nieco żartobliwym tytułem zakładam wątek, by stworzyć wspólne miejsce dla posiadaczy i użytkowników Mondeo Mk4 z silnikiem 2.5T

Jeśli taki wątek już się pojawił to przepraszam, nie znalazłem - wyszukiwarka na forum niechętnie wypluwa cokolwiek ze słowami "2.5T", niezależnie od pisowni, a co za tym idzie, ciężko jest (przynajmniej mi) znaleźć informacje na pewne tematy dotyczące pojazdów z tymi silnikami. Zatem, jeśli taki wątek już jest, będę wdzięczny za wskazanie. Jeśli nie ma... Zaczynamy :-)

Na początek podstawowe pytanie - jaką mocą i momentem obrotowym operuje Wasze auto? Nie mam na myśli książkowych danych, lecz faktycznych, potwierdzonych na hamowni. Przewertowałem dzisiaj kilkadziesiąt stron, obejrzałem kilka wykresów i... Zacząłem się zastanawiać.

U mnie sprawa wygląda tak jak na zdjęciu. I nie wiem, czy to, co widać, wygląda tak, jak wyglądać powinno. Niektórzy piszą o 204 KM w serii i momencie rzędu ok. 310 Nm... Rozumiem, że każde auto inne, ale może ktoś ze znawców tematu ( @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) dorzuci swoją opinię w tym temacie? Bo to CHYBA aż nazbyt piękne, by mogło być prawdziwe, jak na serię..? :?: Jednocześnie auto było sprawdzane przez @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i nie zgłaszał nic odnośnie ewentualnych zmian, ale też specem w tej dziedzinie nie jestem i nie wiem, czy byłby w stanie coś takiego stwierdzić po podpięciu pod kompa.

Jak to jest u Was? Konie wierne, czy raczej uciekają?

paoloWawa 11-03-2019 09:02

Mk4 2.5T - łączcie się!
 
Ja robiłem chipa u heko, w serii wyszło 213KM i 340Nm i Grzesiek stwierdził że bardzo dobra seria, więc Twoja tak bliska fabryki odnośnie KM wygląda wręcz na rewelacyjną.

Po witaminkach mój Mondek wypluł 263KM i 401Nm, różnica znacząca :) Aczkolwiek koników i momentu nigdy nie za wiele :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

rezowy 11-03-2019 17:34

Odp: Mk4 2.5T - łączcie się!
 
Cytat:

Napisał paoloWawa (Post 3104415)
Twoja tak bliska fabryki odnośnie KM wygląda wręcz na rewelacyjną.

i to mnie właśnie nieco trapi, czy to nie jest aż za ładny wynik. Zapomniałem dodać - od 5 lat pod maską LPG Lovato... I nie ukrywam, że również chcę dołożyć nieco do serii, ale niestety, najpierw terkoczący wysprzęglik.

I tu pytanie, jeśli ktoś już miał podobną kwestię - wymieniać komplet sprzęgła, czy tylko to, co się odzywa? Sprzęgło wydaje się działać bez zarzutu. Tzn. łapie ładnie od samej góry prawie, zero luzu na pedale... Ale mam dziwne wrażenie, jakby na tempomacie rozpędzał się szybciej, niż przy użyciu buta.
To normalne w 2.5T, czy raczej wrażenie subiektywne?

malek.lukasz.81 12-03-2019 08:47

Odp: Mk4 2.5T - łączcie się!
 
Ja przy remoncie silnika, wymieniłem koło dwumasowe (już słabiutko było) w tarczy sprzęgłowej nowe okładziny nowy wysprzeglik i przy okazji docisk z rs-a.

kocur 12-03-2019 08:56

Odp: Mk4 2.5T - łączcie się!
 
Prawie 5 lat zaraz strzeli i ani razu nie robiłem pomiarów :oops:

Na drodze się zbiera, wyprzedza prawie wszystko, pali znośnie - chyba wolę żyć w niewiedzy ;)

kordyl 12-03-2019 08:59

Odp: Mk4 2.5T - łączcie się!
 
Ja wymieniałem komplet, sprzęgło ślizgało się przy maks bucie na 4 biegu.

Cytat:

Napisał rezowy (Post 3104674)
Ale mam dziwne wrażenie, jakby na tempomacie rozpędzał się szybciej, niż przy użyciu buta.

To dziwne, u mnie na tempomacie rozpędza się wolniej niż przy ręcznym operowaniu pedałem gazu.

rezowy 02-04-2019 09:33

Odp: Mk4 2.5T - łączcie się!
 
Cytat:

Napisał kordyl (Post 3104883)
To dziwne, u mnie na tempomacie rozpędza się wolniej niż przy ręcznym operowaniu pedałem gazu.

I dlatego zastanawiam się, czy nie jest to być może kwestia sprzęgła właśnie, przełożenia... Ale pedał przecież tak samo elektroniczny jest - o ile się nie mylę - jak i tempomat...

Ktoś z posiadaczy Mondeo Mk4 2.5T ma podobne odczucia? Czy jestem odosobnionym przypadkiem? :?:

Cytat:

Napisał malek.lukasz.81 (Post 3104879)
Ja przy remoncie silnika, wymieniłem koło dwumasowe (już słabiutko było)

A co się silnikowi stało, że remontu wymagał? I czym objawiało się owe "słabiutko"? z dwumasą?

malek.lukasz.81 03-04-2019 10:49

Odp: Mk4 2.5T - łączcie się!
 
Cytat:

Napisał rezowy (Post 3113384)
A co się silnikowi stało, że remontu wymagał? I czym objawiało się owe "słabiutko"? z dwumasą?

"słabiutko" z dwumasą okazało się dopiero po zdjęciu koła, pewnie gdybym miał samochód dłużej jakieś objawy by były ale zbyt krótko jeździłem żeby coś zauważyć. Po zdjęciu koła duże luzy były. Fachman mówił że jeszcze polatam na nim ale pomyślałem że za jednym zamachem wszystko ogarniemy, a że znajomy ogarnął mi koło w fajnej cenie, to się nie zastanawiałem.
Co do remontu silnika to temacie założyłem

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Juzek 06-09-2023 07:22

Odp: Mk4 2.5T - łączcie się!
 
Melduję się:-)

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.