Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana zamka, wkładki klamki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310268)

mohi 20-06-2020 16:56

Wymiana zamka, wkładki klamki
 
2 załącznik(i)
Witam. Proszę o info osoby które miały do czynienia z przekładkami takich wkładek że starym do nowych bądź odwrotnie. Chodzi o to że padła klamka od pasażera, a mam już wymieniona od kierowcy, czyli już 2 kluczyki. Na allegro są dwa rodzaje klamek a właściwie kluczy do nich nowe zdjęcie 1 i stare zdjęcie 2. Jak kupie taka klamkę z kluczem jak oryginał to da się przełożyć do nowej klamki stara wkładkę? Bo do klamki z tym kluczem nr. 1 to chyba nie da się tego zrobić? Uprzedzając pytania w starej klamce zamek obracał się dookoła ....jak wyciągnąłem klamkę to jeszcze się posypały różne części z tego całego mechanizmu, wiosełko całe.

mohi 03-07-2020 20:59

Odp: Wymiana zamka, wkładki klamki
 
Dziwne że nikt w tym temacie nie siedzi, skoro klamki w tych samochodach to temat rzeka. Sam go kiedyś przerabiałem jak miałem golfa III, w którym jest klamka z tej samej grupy. Robią je z jakiegoś gów....tu który z biegiem czasu rozpada się , ale nie z powodu zużycia mechanicznego, a z powodu tego, że są zrobione z takiego szajsu który się po prostu rozpada, łamie, kruszy pod wpływem czasu.
Myślałem, że kupię klamkę i przełożę tylko wkładke żeby zachować możliwość otwierania oryginalnym kluczykiem. Kupiłem nową klamkę na kluczyk frezowany po bokach, ale oczywiście zonk. Obecne klamki różnią się w szczegółach od tych oryginalnych i dobranie odpowiedniej graniczy z cudem. Kupiłem nawet oryginalną używkę ale oczywiście rozpadła się a dokładnie wiosełko co spowodowało, że dałem spokój z tymi kombinacjami. Kupiłem dwie nowe klamki z jednym kluczykiem i git.
A tak z ciekawości da się dorobić wkładke do kluczyka? może ktoś coś?

Stefano 04-07-2020 21:38

Odp: Wymiana zamka, wkładki klamki
 
Wkładkę można rozebrać i wyjąć te blaszki które są wyfrezowane pod dany kluczyk , ale to robota dość misterna, bo wszystko się rozleci i wtedy zonk.
Generalnie przekłada się całą klamkę z nowym kluczykiem, tak jak to zrobiłeś. Jest też możliwość zamówienia klamki w ASO pod twój kod kluczyka, ale koszty są ponoć ogromne, nie warto.

mohi 12-07-2020 09:31

Odp: Wymiana zamka, wkładki klamki
 
Stefano ja o tym wszystkim wiem, tzn. taki był plan żeby kupić klamkę i przełożyć wkładkę. Bo wkładki nie rozpadają się, one są pancerne jak również te blaszki, które chciałem przełożyć w ostateczności. Tu nie ma problemu. Problem jest w dobraniu takiej samej wkładki i klamki. Obecnie mam z 4 czy 5 klamek i każda jest inna. Każda jest uszkodzona ale nie wkładka zamek a klamka a właściwie jej mechanizm. To one rozlatują się w rękach, a nawet jak są całe i chcesz wymienić wkładkę to przy tej operacji właśnie się rozlatują. Dałem sobie spokój z dobieraniem klamek, bo to kolejny koszt i prawdopodobieństwo że zaraz się rozwalą jako że będą w podobnym stanie jak stare. Kupiłem dwie nowe, lewą i prawą i mam jeden kluczyk do tego. Nowe to jeszcze ten materiał z którego są wykonane chwilę wytrzyma. Teraz mam osobny kluczyk do drzwi i oryginalny do klapy i stacyjki. Może bym i szukał dalej ale to nie ma sensu bo i tak nie miałem oryginalnej klamki od strony kierowcy, także i tak i tak byłbym zmuszony do 2 kluczyków.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.