Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Tarcze nacinane (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305016)

FiestaCiechanow 14-01-2020 07:29

Tarcze nacinane
 
Siemka
Tak narazie tylko orientacyjnie chciałem się zorientować ile trzeba dać za tarcze nacinane na przód do Focusa MK2 no i np. znalazłem coś takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cena odstrasza :P nie ma nic tańszego?
PS. Tak wiem wiem, że nie opłaca się takich tarcz montować bo skutecznie zżerają klocki. Ale orientacyjnie chce wiedzieć jaka byłaby cena za coś takiego. :)

Piotrek Wielos 14-01-2020 07:37

Odp: Tarcze nacinane do MK2
 
Tu masz w zestawie z klockami, chodź one rewelacyjne nie są, tak w tym przedziale kosztują tarcze podobnej jakości ok300zl/szt. Jak byś chciał dobry klocek do tego dorzucić to musisz liczyć ponad 1k za przód

Petrozaur 14-01-2020 08:57

Odp: Tarcze nacinane do MK2
 
Popatrz tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zielony360 14-01-2020 10:51

Odp: Tarcze nacinane
 
Przecież to nie są tarcze nacinane, tylko wiercone, do silników o dużej mocy lub na jazdę torową. 1,6 TDCi nie nadaje się do żadnego z tych zastosowań.

Ja mam ATE Power Disc i to rzeczywiście są nacinane. Polecam, choć oczywiście nie należy się spodziewać, że pojazd będzie lepiej hamować niż na normalnych tarczach... Może przy długotrwałej, nieumiejętnej (bez hamowania silnikiem) jeździe górskiej, to tak. Funkcją nacięć jest, poza jakimś marginalnie lepszym chłodzeniem, przede wszystkim przerywanie szkliwa.

hindus 14-01-2020 10:56

Odp: Tarcze nacinane
 
Cytat:

Napisał Zielony360 (Post 3212727)
do silników o dużej mocy

A jaki jest związek mocy silnika do rodzaju hamulca? Rozumiem, że samochód z silnikiem 90KM i taki z silnikiem 280KM, rozpędzone do 150 km/h wymagają zupełnie różnych hamulców żeby zatrzymać się na takim samym dystansie? ;)

Petrozaur 14-01-2020 12:17

Odp: Tarcze nacinane
 
Cytat:

Napisał Zielony360 (Post 3212727)
Przecież to nie są tarcze nacinane, tylko wiercone

Są wiercone i nacinane wystarczy popatrzeć na rysunek nie mówiąc już o czytaniu:>
Cytat:

Napisał hindus (Post 3212730)
A jaki jest związek mocy silnika do rodzaju hamulca?

No jak to jaki? Prestiżowy!

Zielony360 14-01-2020 14:15

Odp: Tarcze nacinane
 
Taki, że silnik o mniejszej mocy na tym samym odcinku rozpędzi się do szybkości x i wyhamuje do szybkości y mniej razy ze względu na mniejsze przyspieszenie, więc hamulce nie potrzebują tak wydajnej wentylacji... Co więcej, zwykle samochody o wyższej mocy mają większą masę.

Focusa ST/RS zabierzesz na tor, zwykłego Focusa nie bardzo. A tarczy nawiercanych nie wykorzystasz nigdzie indziej.

Tarcze Zimmerman z pierwszego posta są tylko nawiercane.

Niektóre tarcze nawiercane mają mniejszą żywotność (1,5 mm do starcia zamiast 2 mm).

hindus 14-01-2020 14:22

Odp: Tarcze nacinane
 
Cytat:

Napisał Zielony360 (Post 3212792)
Taki, że silnik o mniejszej mocy na tym samym odcinku rozpędzi się do szybkości x i wyhamuje do szybkości y mniej razy ze względu na mniejsze przyspieszenie, więc hamulce nie potrzebują tak wydajnej wentylacji... Co więcej, zwykle samochody o wyższej mocy mają większą masę.

Mówisz na torze, ale @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nic nie wspomina o jeździe torowej, więc nie rozumiem... Jedziemy te 140 na autostradzie, jest dość mgliście, nagle widzimy stojącego tira przed nami - hamulec w podłogę
a) w 90KM 1.6 TDCI z wentylowaną tarczą
b) w 225KM 2.5 z taką samą tarczą jak ten wyżej
Który zatrzyma się pierwszy?

Piotrek Wielos 14-01-2020 14:45

Odp: Tarcze nacinane
 
Zawsze śmieszy grono odradzajacych zakup lepszych tarcz czy klocków, uwierzcie to jest nasze bezpieczeństwo i jeśli ktoś chce wydać więcej kasy na coś lepszego to dlaczego mi odradzacie? Lepiej wypowiedzieć się na temat niż całkowicie nie w temacie dyskusje prowadzić.
Zrozumiałym jak by ktoś chciał włożyć DS2500 lub DS300 klocki od Ferodo odradzanie ich bo to nie są klocki na drogę tylko na tor
Ja osobiście używałem tego modelu Zimmermanna w innym aucie i w tej chwili czekają takie na montaż w focusie, byłem z nich zadowolony w połączeniu z klockiem ferodo ds performance, porównując do EBC nawiercane i nacinane tarczy (nie pamiętam nazwy) z klockiem też EBC Yellow staff uważam że pierwszy zestaw jest lepszy, ale to raczej z racji klocków.
Mikody posiadałem na tylnej osi i powiem że jest to rozsądny wybór dobry stosunek jakości do ceny.
Co do aspektów technicznych nacięcia i nawiercenia( czy są przelotowe czy nieprzelotowe) służą usuwaniu gazów z przestrzeni klocek-tarcza, usuwaniu pyłów oraz poprawie wentylacji.
W razie konieczności hamowania na autostradzie 2-3 krotnego że 140km/h czy więcej do niemal zera odczuje y spora różnice bo w przypadku seryjnego zestawu ostatnie hamawanie będzie wyraźnie mniej efektywne a w przypadku dobrego zestawu będzie dokładnie tak samo jak za pierwszym razem.
Pamiętać też trzeba o jednej kwestii że poprawiając siłę hamowania trzeba zadbać o dobrą przyczepność żeby się nie okazało że jedynie co uzyskamy to fakt że ABS będzie miał więcej pracy.

Zielony360 14-01-2020 14:47

Odp: Tarcze nacinane
 
Obaj zatrzymają się w podobnej odległości. Od początku mówię, że tarcze nawiercane to fanaberia w jeździe cywilnej. Nie będziesz miał na drodze publicznej takiej sytuacji raz za razem, żeby tarcze nie zdążyły się wychłodzić.

Cytat:

Napisał Piotrek Wielos (Post 3212803)
W razie konieczności hamowania na autostradzie 2-3 krotnego że 140km/h czy więcej do niemal zera odczuje y spora różnice bo w przypadku seryjnego zestawu ostatnie hamawanie będzie wyraźnie mniej efektywne a w przypadku dobrego zestawu będzie dokładnie tak samo jak za pierwszym razem

Sytuacja, która nigdy się nie zdarzy, jak nie jeździsz jak wariat. ;-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.