Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315204)

Deportivo88 30-11-2020 06:23

Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
Witam,
Mam pewien problem ze swoim Fordem Focusem MK2. Gdy zakupiłem go od szwagra, to pierwsze co musiałem wymienić to radioodtwarzacz, ponieważ występował taki sam problem. Muzyka grała do jakiegoś pewnego losowego momentu następował trzask z głośników i już była głucha cisza. Na wyświetlaczu wszystko było okej, jakby tylko z głośnikami był problem. Wymieniłem radioodtwarzacz i problem zniknął do wczoraj. Znowu jest to samo, a nie wiem czym to może być spowodowane. Dźwięk wraca sam po tym, gdy wyłączy się samochód i odczeka kilkanaście minut, ale nigdy nie wiadomo na jak długo może to być przerwa kilku dni album godziny dwóch.

Pozdrawiam wszystkich

TTrex 30-11-2020 06:53

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
Oddaj radio do serwisu rtv poprawią zimne luty ew wymienią jakieś elementy.

hindus 30-11-2020 07:30

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a czemu wg. Ciebie taki sam efekt pojawia się niezależnie od radia?

Deportivo88 30-11-2020 08:07

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
Właśnie po zmianie radia przez kilka miesięcy było wszystko dobrze. Także może to być faktycznie wina radia, ale nie do końca wiem czemu wczoraj znowu się to pojawiło. Mam nadzieję, że to pojedyńczy przypadek.

TTrex 30-11-2020 08:24

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3299884)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a czemu wg. Ciebie taki sam efekt pojawia się niezależnie od radia?

Jest zależne, to tak jak z zegarami fokusa.

Wymienisz ale ten nowszy który też ma zimne luty choć jeszcze nie dają tak o sobie znać, cyna użyta to lutowania też ma swoje lata. Jest to kwestia czasu, zamiast wymieniać (chyba że na nowe) lepiej dać poprawić luty choć to sporo pracy a nadal mamy radio na starych elementach.

Czemu wczoraj, proste temperatura = wilgoć = zwarcia.
W niskiej temperaturze metal się kurczy czasami to wystarczy dla obwodów drukowanych nie do wykrycia w elektronice samochodowej i raczej rzadkie.

hindus 30-11-2020 08:30

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jakie radio było, a jakie założyłeś?

TTrex 30-11-2020 08:40

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
Konkretnie do końcówka mocy albo nadajnik ma problem.

Radio reaguje na zmiany czy zwiecha?

Deportivo88 30-11-2020 08:56

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
Radio to standardowe 6000 cd takie było i na takie zostało wymienione.

Właśnie radio normalnie reaguje na zmiany tak, jakby wszystko było w porządku tylko głośniki nie działają, a podczas włączania i wyłączania radia z głośników słychać taki cichy trzask.

technik08 30-11-2020 13:18

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
Może być problem z głośnikami . Chwilowe zwarcie cewki do obudowy (magnesu) może spowodować wyłączenie napięcia na stopień końcowy , a wyłączenie radia może odblokować zabezpieczenie . Spróbuj odłączyć głośniki i włączać je pojedynczo , za każdym razem jeżdżąc na jednym głośniku po killa dni .

Antej 30-11-2020 13:40

Odp: Trzask w głośnikach i brak dźwięku do następnego odpalenia
 
Za 30zł możesz kupić drugie z kodem, wyjęte z auta sprawne, sprawdzone na stole że działa.
Warto się z tym boksować?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.