Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Samoczynne włączanie kierunkowskazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186087)

marello 15-07-2013 14:51

Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
Witam,
Mam nietypowy problem który od jakiegoś czasu zauważyłem.
1. Podczas jazdy samoczynnie włącza się lewy kierunkowskaz i jedyna możliwością wyłączenia jest uruchomienie prawego.
2. Dodatkowo (powiązane z 1) podczas postoju, po zamknięciu samochodu zapalają się światła postojowe po lewej stronie auta. Najwyraźniej samochód "myśli" ze zostawiono włączony lewy kierunkowskaz umyślnie. Taka sytuacja doprowadziła do całkowitego wyczerpania akumulatora po kilku dniach niejeżdżenia.
3. Po lewej stronie samochodu elektryczne szyby otwierają się i zamykają tylko gdy unosi/wciska się klawisz i trzyma. Po prawej stronie jednorazowe uniesienie/wciśniecie powoduje całkowite otwarcie/zamkniecie okien.

Zdaje sobie sprawę ze wizyta w ASO jest nieunikniona, ale bylem ciekaw czy ktoś już zetknął się z takim problemem.

Pozdrawiam,
Marcin
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI Titanium, 2007

bartoszek 15-07-2013 15:27

Odp: Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
Jeżeli chodzi o kierunkowskaz to być może padł ci styczni w manetce kierunkowskazów. Ewentualnie przetarł się jakiś kabelek od stycznik i łapie gdzieś masę.

jaceks 15-07-2013 17:22

Odp: Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
ad 1 i 2. manetka do wymiany
ad 3. zamknij lewą szybe, potem wcisnij jeszcze raz zamykanie, aż kliknie przekaźnik. wygląda na niezaprogramowane szyby po odpięciu prądu

_sobol_ 16-07-2013 06:50

Odp: Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
Marello, co do kierunkowskazu - rzuć okiem na ten temat:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
to typowa usterka, w s-maxie chłopaki rozbierają manetkę sami, czyszczą i problem znika bezpowrotnie. Być może nie warto tracić czasu i pieniędzy na serwis?

kneflik 18-07-2013 12:29

Odp: Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
Hello,
Miałem identyczny problem. Wracałem z nart z Austrii i w Czechach auto co jakiś czas zaczęło włączać lewy kierunkowskaz. Można było oszaleć. Lekarstwo na to jest jedno - wymiana manetki. Bardzo prosta czynność. Sprawną manetkę kupiłem na Allegro. Odkręciłem 4 śrubki w kolumnie kierownicy (tak jako ciekawostka to mogę dodać że trzeba do tego trzech śrubokrętów) i wymieniłem manetkę (jest zdaje się na zatrzask). Bez serwisu, bez dodatkowych opłat. Nie mam doświadczenia a zajęło mi to 30 min. - na pewno sobie poradzisz. Problem zniknął.

marello 05-08-2013 14:06

Odp: Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
Dzieki wszsystkim za rady. Najpierw sprobuje wyjac i wyczyscic a dopiero potem poprosze o pomoc fachowca.
Damznac jak poszlo.
Marcin

mondeo70235 05-08-2013 21:49

Odp: Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
czyszczenie nic nieda wymień

dario07 17-09-2013 19:07

Odp: Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
Musisz zacząć jeździć w prawo g:DD:)

zombisly 17-09-2013 20:46

Odp: Samoczynne włączanie kierunkowskazu
 
Można czyścić styki lecz to da poprawę chwilową .Wymień nawet na używaną z allegro, ttylko że świeżego auta. Ja osobiście w fiestce Mk7 mojej kobitki próbowałem czyścić lecz ostatecznie kupiłem używkę z 2011 i teraz pięknie śmiga.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.