Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286182)

marcinmg2 15-09-2018 11:59

Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
Tylko jeden silnik w nowych Fordach Galaxy i S-Max i to... diesel:)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Sam mam teraz Opla - Forda zresztą też :) ale tam podobna rewolucja z tym, że będą wchodzić w hybrydy i elektryczne.

karloss 16-09-2018 17:59

Odp: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
Moim zdaniem to tylko przejściowe działanie, żeby podtrzymać sprzedaż smax i galaxy, a potem nastąpi całkowita rezygnacja z tych modeli na rzecz segmentu SUV - o czym można już poczytać w różnych artykułach. Generalnie pozostawienie samego diesla w ofercie to moim zdaniem zapowiedz właśnie uśmiercenia tych dwóch segmentów.

bukox 16-09-2018 18:55

Odp: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
Galaxy i S-Max owszem mają zniknąć ale z USA a nie z Europy.

karloss 16-09-2018 21:46

Odp: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
Cytat:

Napisał bukox (Post 3030737)
Galaxy i S-Max owszem mają zniknąć ale z USA a nie z Europy.

No tak, a w Europie to tylko na wsi będzie nimi można jeździć, bo diesle już wypychają z miast.
Jak coś się zaczyna w Stanach to i do nas przyjdzie, SUVy i u nas kochają. Ford musi coś zadziałać bo np. koncert Fiata zaczyna puchnąć i mówi się o zakupie go przez Kia lub Hyundaia, dlatego to co nierentowne będą musieli ciąć.

Caribou 17-09-2018 07:38

Odp: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
No ale w USA to chyba nie ma ani S-max ani Galaxy w ofercie. Jakby były to pewnie w benzynie jednak. Ja czekam na mój z ecoblue.. będzie w listopadzie fanem diesla nie byłem ale co zrobić:-)

dorsiu 17-09-2018 12:11

Re: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
To już wiemy skąd Interia miała news'a [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I zdanie na końcu "Both cars are also set to gain a 163bhp 1.5-litre Ecoboost petrol engine before the end of the year." Oba auta (S-max, Galaxy) otrzymają pod koniec roku benzynowy silnik 1.5 Ecoboost (163 KM).

kocur 17-09-2018 13:14

Odp: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
99% "artykułów" na portalach typu interia to copy paste z innej strony, tłumaczenie to nawet nie google bo czasami kompletnie oderwane od rzeczywistości a ludzie myślą że to wiarygodne źródło ;)

Ps. Jest temat o wycofaniu mondeo, o wycofaniu s-maxa teraz o wycofaniu silników - zlitujcie się :)

Grzegorz MX 19-09-2018 12:03

Odp: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
wycofuja silniki? Wreszcie mozna kupić sama budę :)

Ja mysle ze jest to spowodowane nowa norma emisji spalin, przesrana certyfikacja dla kazdej kombinacji nadzwozia, wersji wyposażenia., silnika etx.

Po prostu na tych "wycofywanych" ford nie wypadl dobrze vs konkurencja - wiec woli niepokazywac.

Gdzie te wyniki emisji sie licza? Otoz nie w PL.
Ale już w Austrii (podatek przy zakupie jest funkcja emisji), UK, Niemcy o innych nie wspomne.

Hansolo 19-09-2018 12:26

Odp: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
Dalej nie rozumiem fenomenu Suv-a . Jeszcze takie Q7 , ok, wielkie, pakowne, bezpieczne. Jednak taka Kuga, Sportage . Trochę pojeździłem i nie podeszło mi to jeżdżenie nic a nic. Do terenu się nie nadaje, na autostradzie też klockowate, a wjeżdżać na krawężniki to brzydko i buraczanie ;) To taki samochód do wszystkiego jak papier toaletowy. Za twardy do nosa bo podrapie, za miękki do d...y bo palec przebije.

kocur 19-09-2018 13:22

Odp: Szok, tylko jeden silnik w nowych autach Forda
 
Zapytaj użytkowników ajfona - funkcji mniej niż android, aparaty te same, ekrany te same, podpiąć po TV czy pod inne urządzenie praktycznie niemożliwe - do tego 2-3x drożej.

Też mam takie zdanie o SUV'ach - bagażniki małe więc żadne z nich auto rodzinne, miejsca w środku też jakoś nie za wiele, palą więcej niż tradycyjne osobówki a i tak ludzie to kupują :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.