Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników w xenonach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311263)

Svedrus 20-07-2020 21:19

Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Czy można samemu zregenerować odbłyśniki np pomalować sprayem chrom czy potrzeba jakieś specjalnej farby?

Pejotwroc 20-07-2020 23:16

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Sam nie dasz rady. Ani żadna farba ani oklejenie folią aluminiową (słyszałem o takim przypadku) nie da ci efektu profesjonalnej regeneracji. Na odbłyśniku ma być efekt lustra. Malowałeś kiedyś sprayem chrom? Nie licz na wygląd taki jak na zatyczce[emoji4]

karmelek88mk3 21-07-2020 05:38

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Samemu nawet o tym nie mysl, sa ludzie co to robia za nie duze pieniadze, ja tez regenerowalem zonie w mk4 i efekt byl naprawde dobry.

peteypee 21-07-2020 10:17

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Tak jak piszą koledzy. Nie próbuj sam bo nie wiele zdziałasz. Jak rozmontujesz to same odbłyśniki niewielkie koszta za regenerację.

fido920 21-07-2020 13:01

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Cytat:

Napisał Svedrus (Post 3267947)
Czy można samemu zregenerować odbłyśniki np pomalować sprayem chrom czy potrzeba jakieś specjalnej farby?

Właśnie sam się zastanawiam nad tym...Znalazłem w Otwocku zakład specjalizujący się w tym, chcą 250 zł od sztuki. Sądziłem, że trzeba rozklejać reflektor, ale w necie są instruktaże jak wyjąć całą soczewkę z odbłyśnikiem i raczej jest to do ogarnięcia...Sam odbłyśnik natomiast trzeba zawieźć/wysłać do metalizacji prożniowej-tutaj koszt 70zł za sztukę. Malowanie wybij sobie z głowy. Ja postanowiłem, że jak wyjme reflektor w celu naprawy spryskiwacza (jeden się nie wysuwa) to obejrzę przy okazji odbłyśnik i zdecyduję. Na pewno świecą ****iano-gorzej niż moje H7 w 19 letnim Audi, a w nocy w deszczu to już dramat. Może jeszcze wpływ mają na to żarniki-nie kupiłem Osramów czy Philipsów tylko M-techy premium. Przyczyna kiepskiego świecenia jeszcze do weryfikacji...

Svedrus 21-07-2020 18:14

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
U mnie raczej odbłyśnik bo specjalnie kupiłem żarniki i świeca tak samo jak poprzednie, może trochę lepiej ale generalnie kiepsko.

Bump: Chyba że to wina błędu który pali mi się na Converse (usterka przedniego oświetlenia). Generalnie nie wiem dlaczego ten błąd się świeci, może moduł albo przetwornica?

tombalt 21-07-2020 19:03

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Raczej na pewno odbłyśnik. Sam kupiłem regenerowane aby wymienić, a potem przesłałem swoje na zwrot kaucji. Firma z Częstochowy. Różnica jest kolosalna.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Takie dziadostwo można zastać w lampach soczewkowych.....

fido920 15-09-2020 19:09

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
3 załącznik(i)
To ja wrzuce swoje, a właściwie swój jeden prawy:

Bump: Niedaleko mnie jest zakład zajmujący się metalizowaniem próżniowym, cena -od 70zł w górę...za dwa odbłyśniki. Zdemontować jest naprawdę łatwo, dzisiaj mi się to udało z moim zestawem narzędzi w ciągu godziny. Ale następnym razem zrobię to w 15 min. Także jak zregeneruję skrobnę coś więcej, ale moim zdaniem po tym jak wygląda mój odbłyśnik to nie ma prawa dobrze świecić. Niektórzy piszą że u nich jest czarny. U mnie po prostu jest matowy i spękany...Spękana jest powłoka. Aha, nie udało mi się rozpiąć wtyczki od silniczka poziomowania, jaki jest na nią patent? Żeby całkiem zdjąć odbłyśnik trzeba ją rozpiąć. Ja w sumie chciałem dzisiaj tylko zweryfikować dlaczego tak słabo świeci reflektor i czy uda mi się samemu go rozebrać. Obawiałem się, że trzeba go rozklejać, na szczęście nie bo tego nie podjąłbym się...

krystian1410 16-09-2020 09:07

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
poszukaj firmy co zajmuje sie lustrami i policza o wiele mniej niż firma co regeneruje xenony,tylko takiej firmie należy dostarczyć wymontowane z lampy.Sam tak robiłem ci co regenerują chcieli 400-700 za komplet,powiedzieli że sam tego nie ustawie jak wyjme osobiście co jest bzdurą.

fido920 16-09-2020 09:26

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Cytat:

Napisał krystian1410 (Post 3281885)
poszukaj firmy co zajmuje sie lustrami i policza o wiele mniej niż firma co regeneruje xenony,tylko takiej firmie należy dostarczyć wymontowane z lampy.Sam tak robiłem ci co regenerują chcieli 400-700 za komplet,powiedzieli że sam tego nie ustawie jak wyjme osobiście co jest bzdurą.

Ile zapłaciłeś? I jak efekt?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.