Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Jakie opony zimowe ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76574)

Kuginsyn 16-08-2009 06:29

Jakie opony zimowe ?
 
Witam Kugowiczoow:one:
Jakie zakładamy opony zimowe do Kugi i za ile..?
Czy z felgami stalowymi?
Te i podobne pytania nasuwają się same, gdyż nieuchronnie się zima zbliża.
:one:

ja74 16-08-2009 11:06

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
podobno nie ma stalowych felg :( trzeba alu bedzie kupowac

Mleczkins 16-08-2009 19:16

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Alu na zime? Są takie? Bo ja się nie orientuję...

INA 16-08-2009 19:35

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
No własnie, zbliża się jesień i trzeba o tym pomysleć. Może ktos ma jakieś ciekawe propozycje ? A propo opon, poda ktos jakis link jak dobrać zamienne opony, bo letnie mam 18 -ki 235/50 - to raczej na zimę odpada.

andyvip 18-08-2009 17:12

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Są stalowe felgi na 100% bo widzialem kuge na tych felgach a oponki to jakie chcecie to kupujcie wg swojego rozmiaru i oczywiscie zimowe:)

andyvip 23-08-2009 09:52

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Jak otwozycie drzwi kierowcy to po prawej stronie na dole slupka jest czarna naklejka jakie rozmiary opon mozna stosowac :)

agmas 28-08-2009 00:32

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Ja zakładam na alusy 235/50/18.Ważne jest tylko aby opona miała rant chroniący felgę.

loop_77 28-08-2009 08:52

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Zakup opon zimowych nie polega tylko na założeniu ogumienia o innych parametrach użytkowych.
Inne warunki pracy powodują że opona zimowa powinna być nieco węższa od letniej.
Wąska opona daje korzystniejszy rozkład masy pojazdu i zwiększa nacisk na podłoże.
Rant chroniący felge oczywiście swoją droga też jest ważny (zarówno zima jak i latem),ale nie ma on żadnego wpływu na przyczepność opony do podłoża,
tylko chroni przed zniszczeniem felgi na naszych wspaniałych drogach.
Dlatego ja proponuje ,jeśli oczywiście macie taką możliwość ,zakładać na zimę felgi o cal mniejsze od letnich ,no chyba ,że ktoś śmiga na 20' ,
to wtedy o kilka cali :)

Kuginsyn 03-09-2009 02:40

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Czyli jakie opony zakładamy na 17 calowe oryginalne alu-fegi..?
A może kupujemy stalowe 16 z kompletem opon, ponoć taniej wychodzi i jest lepiej.

f_i_r_e_k 04-09-2009 07:50

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Mi powiedzieli w serwisie, że jeśli koła letnie są 17" to zimówki powinny być 16" i analogicznie, jak 18" letnie to 17" zimówki. Nie znam się na tym szczególnie i nie wiem dlaczego tak jest, ale tak zalecają.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.