Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290612)

hepos 09-01-2019 06:49

Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
Witam,

Wczoraj nagle i niespodziewanie, bez wyraźnej przyczyny lewarek zmiany biegów przestał wracać na środkowe położenie (na luzie). Jes to takie odczucie, jakby jakaś sprężyna która była odpowiedzialna za ułożenie lewarka w pozycji środkowej zerwała się.

Biegi wchodzą normalnie, ale przerzucając np 2na3 trzeba ręka zrobić ruch do góry, w prawo i do góry. Myślałem że może to jakaś częsta przypadłość w mk2, ale nie mogę znaleźć podobnego rozwiażanego przypadku.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

bartecki92 09-01-2019 07:13

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
u mnie tak jest po mrozie albo dluzszym postoju. Linki lewarka, możesz to prosto sprawdzić. Ściągnij mieszek psiknij tam wd40 na linki.

Rafał A.(antek) 09-01-2019 07:38

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
W ff1 była spręzyna powrotna przy lewarku, w FF2 może też jest,nie patrzyłem. Lubiły pękać i własnie był taki efekt że prawo lewo nie wracał. zazwyczaj z lewej do środkowej.,

grzegorzyk 09-01-2019 08:00

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
Temat na pewno gdzieś jest. Nie wraca z pozycji lewej czy z obu.?

hepos 09-01-2019 08:43

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
A to muszę sprawdzić czy z prawej wraca na środek. Dam znac wieczorem

hepos 10-01-2019 08:42

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
Sprawdziłem wszystko. Z prawej strony na środek wraca. Nie wraca tylko od lewej do środka. Zdjąłem linki z lewarka i wtedy lata luźno . Czyli problem jest w skrzyni biegów.
Zajrzałem pod akumulator do wybieraka i po pierwsze jest tam mnóstwo oleju a po drugie jak widać na filmiku - Wybierak odbija w jedną stronę, natomiast w drugą już nie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I teraz pytanie - co z tym zrobić?

hepos 10-01-2019 21:07

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
Nikt, nic?

grzegorzyk 11-01-2019 12:07

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
Rozbierałeś mechanizm lewarka, z tego co pamiętam nawet ja odepniesz linki lewarek wraca na środek za pomocą sprężyny. Dodatkowo jest tam metalowa roleczka która porusza się po prowadnicy z tworzywa. U mnie właśnie te dwa elementy były odpowiedzialne za brak powrotu lewarka na środek, właśnie z lewej strony.

hepos 11-01-2019 12:19

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
Mechanizm powrotu na środek jest w chyba skrzyni nie w lewarku. Gdy odpiąłem link od lewarka - latał on bezwładnie w obie strony. Po zalozeniu linek odbija od prawej do środka.
Patent o ktorym mówisz na pewno był w focusie mk1.
Jestes pewien ze w mk2 tez taki jest? Może to że wraca z linkami od piątki do środka to kwestia opadania mechanizmu na skrzyni w dół która przypadkiem ciągnie rownież lewarek do środka?

grzegorzyk 11-01-2019 12:43

Odp: Lewarek zmiany biegów nie wraca na środek.
 
Jestem pewny ,bo sam to przerabiałem. Tylko ja mam 1.6 b z 2007r.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.