Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325304)

Pit2021 25-11-2021 04:55

Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Witam serdecznie , jestem tutaj nowy i szukałem na forum podobnego tematu i niestety nic nie znalazłem.

Mój problem polega na tym, iż przestały działać piloty, auto wyposażone w keyless , żaden pilot nie działa ( sterowanie centralnym również) zamykanie samochodu kluczykiem daje efekt zamknięcia drzwi kierowcy ... Ale co z resztą. Jedyna funkcjonalność jaka pozostała, to odpalenie samochodu po włożeniu kluczyka w " stacyjkę" w tunelu środkowym. Po wejściu do auta i naciśnięciu start komunikat : kluczyka nie wykryto .

- Akumulator wymieniony na nowy , przypisany komputerem

Gdzie mogę szukać usterki ? Komputer diagnostyczny nie pokazuje błędów.

Będę wdzięczny za pomoc.

Namape 25-11-2021 05:13

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli...


A wymieniłeś baterię w pilocie?

mrk26 26-11-2021 10:43

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Jak wymieniałeś baterie w pilocie to czy dobrze je wsadziłeś?

p.saw 26-11-2021 15:00

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Cytat:

Napisał Pit2021 (Post 3381423)
... przestały działać piloty, auto wyposażone w keyless , żaden pilot nie działa

Cytat:

Napisał Namape (Post 3381425)
A wymieniłeś baterię w pilocie?

Cytat:

Napisał mrk26 (Post 3381752)
Jak wymieniałeś baterie w pilocie to czy dobrze je wsadziłeś?

Jasne, w obydwu pilotach nagle siadła bateria ?

mrk26 28-11-2021 08:24

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Miałem podobny przypadek w mk4 po lift, ale był błąd anteny w module od keyless (ktory nie miał nic wspólnego z anteną). Podepnij auto pod kompa i zobacz jakie sa błędy, jak nie wykrywa kluczyka to musza być jakieś na pewno.

Pit2021 09-12-2021 10:56

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Baterie wymienione prawidłowo, piloty sprawdzane w serwisie i są sprawne, błąd jaki się wyświetla to "Utrata komunikacji z radiem"

tedi_k 09-12-2021 11:23

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Cytat:

Napisał Pit2021 (Post 3384484)
... "Utrata komunikacji z radiem"

Chodzi o moduł RTM (odbiornika sygnału pilotów oraz z czujników ciśnienia w kolach - dla "niepoznaki" nazwanego "radio transceiver module").
RTM znajduje się za podsufitką mniej więcej w połowie szerokości tylnych drzwi po stronie kierowcy.
Odłączone/przetarte kabelki albo przy samym RTM albo przy BCM lub gdzieś po drodze (przy progach drzwi po stronie kierowcy) itp.

Pit2021 09-12-2021 11:30

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Dziękuje za fachową odpowiedz, oczywiście w weekend zabieram się za rozbieranie i działam z kabelkami. Powiedz mi proszę czy RTM a w zasadzie jego wiązka jest gdzieś łączona czy bezpośrednio leci do BCM ? szukać raczej przerwy czy można w jakiś sposób zmierzyć jakość połączenia?

mrk26 09-12-2021 11:41

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Jak bedziesz grzebał to odłącz jakąkolwiek antenę od systemu bezkluczykowego i zobacz na forscanie czy pokazuje błąd od tej anteny.

tedi_k 09-12-2021 20:25

Odp: Nie działają piloty, brak sterowania zamkiem itp
 
Cytat:

Napisał Pit2021 (Post 3384501)
... w weekend zabieram się za rozbieranie i działam z kabelkami. ...

A ja sugeruję auto oddać do kompetentnego warsztatu (co ma dostęp do schematów i fordowskich podręczników napraw). Robienie tego "na ślepo" nie ma najmniejszego sensu.
Jak koś "poratuje" schematem to od biedy można próbować...

Ze śląskiego to jednak doradzam Ford Sławek w Katowicach na Grota-Roweckiego.
Jest oczywiście kilka innych warsztatów też specjalizujących się w Fordzie i mających odpowiednią wiedzę i dostęp do schematów. Wystarczy poszukać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.