Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jak podłączyć alarm do centralnego zamka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264265)

polcad 24-05-2017 21:02

Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
Założyłem alarm do Mondeo mk4, diesel, bezkluczykowy, ale nie wiem jak podłączyć sterowanie centralnym zamkiem. Centralka alarmu daje impuls "masy" zamknij centralny zamek i impuls "masy" otwórz centralny zamek.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie te sygnały wpiąć w elektrykę mondeo?

tedi_k 24-05-2017 21:57

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
Cytat:

Napisał polcad (Post 2807254)
...Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie te sygnały wpiąć w elektrykę mondeo?

Nigdzie. Nie te czasy.
Kolega musi sobie założyć alarm CAN dedykowany do Forda Mondeo MK4.:one:

bblo 25-05-2017 14:51

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2807301)
Nigdzie. Nie te czasy.
Kolega musi sobie założyć alarm CAN dedykowany do Forda Mondeo MK4.:one:

Czy do samego zamka (kastety z siłownikiem ) idą sygnały cyfrowe czy analogowe? Nie można się wpiąć między modułem drzwiowym, a siłownikiem ( nie wnikam w jaki dokładnie sposób wysterować sygnały , bo jeżeli idą analogowo - wszystko można zmierzyć)?

polcad 25-05-2017 20:09

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2807301)
Nigdzie. Nie te czasy.

No właśnie z info zasięgniętego tu i ówdzie, alarmy jedynie czytają z CAN i nic tam nie nadają. Chociaż, są chińskie wynalazki, które nadają, to wszyscy każą ich unikać.
Stad moje pytanie, skoro nie można nadawać po CAN to gdzie się wpiąć?

Jerry23 25-05-2017 21:13

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
Nie jest prawdą, że nie można nadawać po CAN w mondeo mk 4 - jest to możliwe w zależności od wersji modułów w samochodzie. Natomiast analogowego sterowania CZ szukaj w drzwiach kierowcy.Sygnal z wkładki kluczyka idzie do modułu w drzwiach.

facio07 25-05-2017 21:15

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
Mam zamontowany dobry polski alarm can,przez dobrego instalatora i też nie ma możliwości zamykania centralnego zamka.

tedi_k 25-05-2017 21:18

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
A po co mają "nadawać"?
Alarm aktywowany jest komunikatem CAN zamknięcia samochodu z pilota fabrycznego. Nic nie musi nadawać.
Nie ma się zazbrajać jak sobie drzwi zamkniesz przyciskiem wewnątrz, tylko dokładnie jak jest po CAN nadany komunikat "samochód zamykany"...

Choćby z powyższego zdania widać wyraźnie, że uzbrajanie alarmu od info z zamka jest bez sensu...
A z drugiej strony alarm nie może po prostu zamknąć zamka bez komunikaty CAN, bo moduły nie będą wiedziały, że mają "usnąć"...

Jak widać świat nieco się skomplikował od czasów "późnego Poloneza"...:568:

koszka 25-05-2017 22:11

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
A nie lepiej uruchomić alarm fabryczny?

Edi 26-05-2017 04:35

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
Pewnie ze lepiej tylko czasami brak instalacji. ale jeśli bym miał co trzeba to napewno bym tak zrobił, nie bawił się w jakieś alarmy tylko fabryczny.

koszka 26-05-2017 05:13

Odp: Jak podłączyć alarm do centralnego zamka
 
Brak instalacji alarmu fabrycznego nie jest problemem. Mi też brakowało instalacji do syrenki i czujników ruchu i sobie dorobiłem . Wszystko jest opisane na forum co gdzie i jak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.