Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] Alarm zjada prąd (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275967)

wegorz-pwo 31-01-2018 16:38

Alarm zjada prąd
 
Potrzebuję odłączyć centralę alarmu.
Pacjent: Fiesta mk4 1997 ( bordowa :) )
Odłączyłem syrenę, ale dalej migają w środku czerwone kontrolki od alarmu.
Gdzie odłączyć? Co połączyć?
Pytam, bo po długim postoju pada akumulator - zakładam, że przez alarm.
Pomoże mi ktoś? Najlepiej łopatologicznie, bo nie za bardzo kumam w tym temacie.
Z góry dzięki

ManiekN7 01-02-2018 00:26

Odp: Alarm zjada prąd
 
Hmm, ja co prawda alarmu (tylko centralka) nie mam, ale też mi miga czerwona dioda. Ale nawet po tygodniu stania na zimnie odpala za pierwszym razem, nawet długo nie daje się prosić... Spróbuj wyjąć bezpiecznik F8, wg. książki "Sam naprawiam" jest on odpowiedzialny za alarm oraz za centralkę. Jeżeli to drugie nie jest problemem, to ja bym tak spróbował.

wegorz-pwo 01-02-2018 07:02

Odp: Alarm zjada prąd
 
Nie mam książki. Gdzie znajdę ten bezpiecznik?

ManiekN7 02-02-2018 12:29

Odp: Alarm zjada prąd
 
Po lewej stronie od kierownicy, trzeba zdjąć plastikową osłonę skrzynki bezpieczników. W zasadzie to jest mały schowek. Należy go złapać od spodu i szarpnąć do siebie, powinien odskoczyć bez problemu. Ukaże się wtedy skrzynka bezpieczników. 2 rzędy. Bezpieczniki liczy się od dołu od lewej, tj. lewy dolny róg to 1, a górny lewy 12. Od alarmu jest nr 8, czyli 4 od prawej w dolnym rzędzie. Bezpiecznik powinien mieć 15A.

wegorz-pwo 02-02-2018 12:33

Odp: Alarm zjada prąd
 
Odpali jak wyjme bezpiecznik?

ManiekN7 02-02-2018 12:48

Odp: Alarm zjada prąd
 
Powinno. Ale znalazłem pewien problem. Instrukcja Forda o tym nie mówi, ale w książce "Sam Naprawiam" podane jest, że bezpiecznik ten jest także odpowiedzialny za centralę kierunkowskazów. Wyciągnąć, sprawdzić. Jak faktycznie nie odpali lub nie będzie kierunkowskazów, to założyć z powrotem i szukać innego rozwiązania.

wegorz-pwo 02-02-2018 12:54

Odp: Alarm zjada prąd
 
To już za Twoje porady dziękuję :)
Zapomnij o temacie.

ManiekN7 02-02-2018 13:38

Odp: Alarm zjada prąd
 
Cóż, starałem się pomóc, jak mogłem, ale czasem po prostu nie umiem... Nie mniej życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu, braku awarii i szerokich dróg! :)

Ela.S 02-02-2018 15:26

Odp: Alarm zjada prąd
 
Pozbawienie centralki alarmu napięcia będzie skutkowało problemem z odpalaniem.
Przecież centralka jest tak połączona żeby odcinać zapłon.
Musisz zlokalizować centralkę.
Odczytać jaki to model.
Odszukać w sieci schemat i poodcinać i połączyć kabelki które muszą być połączone.

Albo prościej, podjechać do elektryka samochodowego i za parę groszy zlecić mu usunięcie centralki. On będzie wiedział co przeciąć a co połączyć.

Jak by wyciągnięcie bezpiecznika ze skrzynki bezpiecznikowej samochodu odcinało alarm, to sens jego zakładania był by zerowy i udogodnienie dla złodzieja ze hoo ho..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.