Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] wymiana baterii w kluczyku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81710)

arturu7 24-10-2009 16:08

wymiana baterii w kluczyku
 
Witam,
wiem, że temat nudny ale mam problem: po wymianie baterii w kluczyku, pilot zdalnego sterowania nie działa.
Działa centralny zamek z kluczyka.
Jeśli chodzi o programowanie kluczyka, to postępowałem zgodnie z instrukcją.
Kończyłem programowanie w różny sposób - czekałem 10 sek. w położeniu 0, I i II, ponownie włączałem zapłon (poz. II)... Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki pilot nie działa :(
Baterie wymieniałem kilka razy - dla pewności, że nie są rozładowane.
Przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu - może coś mi umknęło...
Poza wymianą baterii wkluczyku trzeba zrobić coś jeszcze?

Jeśli ktoś może mi pomóc, to będę wdzięczny.

pozdrawiam

FilipekZS 25-10-2009 23:48

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
witam

mam ten sam problem nie działa centralny ani bagażnik z pilota w kluczyku, lecz wszytsko się da otworzyć kluczykiem. Mało wygodne ale cóż.
Proszę o podpowiedź jakąś małą

pozdrawiam

alo68 26-10-2009 09:21

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam, też tak miałem po wymianie baterii. Podobno trzeba to zrobić bardzo szybko ok 10 sekund na wyjecie starej i włożenie nowej baterii. Ja pojechałem do ASO z instrukcją i z pretensjami że opis w instrukcji nie działa i zaprogramowali mi za darmo (nawet zbytnio nic nie mówili więc może znali ten problem).
Pozdrawiam

witjak 27-10-2009 07:36

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Wczoraj wymieniałem u średnio rozgarniętego zegarmistrza... Zajęło mu to sporo więcej niż 10 sekund. Stresowałem się nieźle. W sumie może z minutę gdyż pomylił rodzaj beterii... uffff, pilot jednak działa. Wygląda na to, że teria 10 sekund jest mocno przesadzona. Rozłączenie baterii już następuje w momencie rozbrojenia kluczyka.

FilipekZS 27-10-2009 12:34

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
witam

pociągne jeszcze troszke temat, może nudny lecz stresujący.
podpowiedzcie co zrobić, jeżeli programowanie kluczyka nie pomogło?? a programowałem tak: 3-4 razy obracałem kluczykiem z pozycji zero na II aż kontrolka na zegarze się zapali, wyciągam kluczyk i naciskam obojętnie jaki przycisk na kluczyku (pilot radiowy) kontrolka zaczyna mrugać potwierdzając programowanie. Potem wkladam kluczyk przekręcam na zapłon i czekam ok.20 sek, i ..... i nic :(

Może coś źle robie albo coś prosze o podpowiedz

FilipekZS 28-10-2009 15:14

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
odkryłem rozwiązanie problemu dla tych pilotów, które nie chcą się zaprogramować (o ile zachowana jest komunikacja pilot-centralka) należy zresetować (odłączyć) centralke alarmu i zamka, która znajduje się za schowkiem pasożyta taka czarna z napisem siemens. Należy odłączyć dwie kostki (lub 3 jeżeli jest alarm) i odczekać 15min i ponownie zaprogramować kluczyk.

pozdrawiam i dziękuje

metmat 28-10-2009 16:01

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Skoro jest taki problem z doborem baterii to może napiszcie jaka to ma być dokładnie bateria, to się innym przyda.

Jester 28-10-2009 17:56

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
W Mk1 - CR 2032.

arturu7 28-10-2009 20:15

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Filipek ZS - tego jeszcze nie próbowałem, choć bezpieczniki już wyjmowałem na krótki czas. Teraz spróbuję poczekać trochę dłużej, a jak nie pomoże to skorzystam z Twojego pomysłu - w Focusie też musi być coś takiego :)
A jak wszystko zawiedzie, to wypróbuję pomysł alo68 :)

pozdrawiam

FilipekZS 29-10-2009 09:34

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
ja dodatkowo po odłączeniu centralki włączyłem silnik jeszcze.

w Mk II w radiowym pilocie też jest cr 2032

arturu7 02-11-2009 18:04

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam,
znalazłem rozwiązanie mojego problemu :) WSZYSTKO DZIAŁA!
W moim przypadku wyjmowanie samego bezpiecznika nic nie dawało, więc wyjąłem wszystkie kości znajdujące się w skrzynce bezpieczników (ponieważ nie wiem, która jest od czego). Nie mierzyłem czasu - jednak od wyjęcia do ponownego włożenia upłynęło nie więcej jak 5 min. Po włożeniu nawet nie musiałem programować kluczyka :) , wszystkie przyciski działały.
UWAGA
Po wyjęciu wszystkich kości trzeba ponownie wprowadzić kod zabezpieczjący do radioodbiornika. Jeśli ktoś nie posiada karty kodowej lub nie zna kodu, to proponuję nie wyjmować wszystkich kości (lub dowiedzieć się, która za co odpowiada :) ).

Od dziś życie (użytkowanie) znowu stało się prostsze :)

pozdrawiam

Paulo 02-11-2009 18:19

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam

Opiszcie jakie mieliście objawy wyczerpanej baterii oraz na jak długo starcza bateria. Będzie konkret w tym temacie.
Moja bateria od nowości (2005) nie zmieniana. Jestem w stanie zamknąć i otworzyć auto z około 4 -5 metrów.

alo68 02-11-2009 18:23

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
U mnie od kwietnia 2005 i wymieniałem na początku tego roku, czyli jakieś 4 lata wytrzymało, po wymianie pilot działa naprawdę zadziwiająco z baaardzo daleka :) Objaw wyczerpującej się baterii to taki że musisz podchodzić coraz bliżej i bliżej aż będziesz stał i celował przez szybę :)

arturu7 05-11-2009 21:49

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Zgadzam się z alo68 - bliżej i bliżej... takie są są objawy.

welyk 06-11-2009 08:54

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
ups.. właśnie wszedłem na forum zeby sie zorientować czy są problemy z wymianą baterii.
od tygodnia - dwóch muszę już celować z bliska w samochód zeby drzwi się otworzyły. co ciekawe zamykanie działa ze znacznie większej odległości...
zedług Waszych opisów jesli będe miał dobrą baterią i wymienię ją szybko nie powinienem mieć żadnych problemów?
czy też od razu nastawić się na rozłączanie kostek itd..

Powiedzcie jeszcze jak wygląd samo rozibieranie kluczyka (MK2)? widzę w nim małą szparkę - dusić w nią śrubokrętem i się otworzy?

alo68 06-11-2009 14:08

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
po rozłożeniu(otwarciu) kluczyka(scyzoryka) w środku widać taką dziurkę, wkładasz tam np. śrubokręt i rozdzielasz na dwie części, szybka podmianka baterii, i składanie :)

welyk 12-11-2009 15:02

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
mój kluczyk (MK2) nie jest rozkładany - scyzoryk, tylko zwykły (o co chodzi z tym radiowym kluczykiem?)
ktoś napisał wceśniej ze bateria "w Mk II w radiowym pilocie też jest cr 2032 "
a w takim nie-scyzoryku jaka jest bateria?

alo68 12-11-2009 15:50

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Baterię są takie same (3V CR2032)

KUSTO 22-07-2010 22:02

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
arturu7 napisałeś że odłaczyłeś wszystkie kostki od bezpieczników tych pod maską???
bo znów zajżałem za schowek jest moduł siemensa ale tam jest tylko jedna wtyczka podpięta i jedna mam niepodpiętą wisi na 2 kablach jak odłaczam to centralny nie działa wnioskuje po tym ze to modół centralnego ale po odpięciu nadal pilot z kluczyka nie działa

String 23-07-2010 12:00

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
podejrzewam że chodziło mu o wszystkie wtyczki ze skrzynki bezpieczników która znajduje się nad nogami pasażera.

KUSTO 23-07-2010 20:53

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
no to chyba mam bonusa bo u mnie nie ma bezpieczników nad nogami pasażera tam jest ten moduł siemensa i jeszcze jeden czarny box do którego dochodzą 3 bezpieczniki ale to raczej nie skrzynka z bezpiecznikami jutro zrobie zdjęcie i wkleje

kubek.byd 02-08-2010 22:56

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
witam
dzisiaj wymieniłem baterie jak byłem w pracy i miałem ten sam problem zero reakcji pilota na otwieranie i zamykanie. Udało mi sie go zaprogramować "przez przypadek":) odpaliłem samochod normalnie jak zawsze, bez zadnych 10 sek. i wciskałem pare razy otwieranie zamykanie i otw. bagażnika ale zadnej reakcji centralki. Wróciłem samochodem do domu zgasiłem normalnie spróbowałem zamknąć samochód z kluczyka i klik zadziałało:) i spowrotem wszystko dziala jak powinno.

heon 16-12-2010 20:38

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam
Widzę ze dyskusja jak najbardziej w temacie jaki mnie interesuje a mianowicie, kumpel ma focusa II i w kluczyku nie działa przycisk zamykania(raz działa raz nie) problem został już zdiagnozowany okazało się ze jest w kluczyku odlutowany mikro przełącznik i w momencie kiedy ustawi się tak ze leży na ścieżkach wszystko działa ale jeśli tylko się przestawi przestaje zamykać i trzeba kluczykiem popukać i znów zaczyna działać, no i teraz cała sprawa zalutował bym mu ten mikro przełącznik ale boje się ze podczas 5 min lutowania może się rozkodować, po przeczytaniu tego postu jestem mądrzejszy jeśli chodzi o powtórne kodowanie ale interesuje mnie jeszcze co do zakodowania jest potrzebne czy potrzebuje drugi kluczyk a jeśli tak to może być to kulczyk bez pilota ?

tdj 04-10-2011 20:56

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
witam
Czy ktos wie dokladnie ktore bezpieczniki nalezy wyjac?
Wyjalem nr 77 na kilka minut ale nadal nie da sie zaprogramowac kluczyka.

u mnie sytuacja wyglada tak:
Nagle przestalo u mnie dzialac zamykanie z pilota, bateria bylo ok dla pewnosci wymienilem.
Programowanie mam potwierdzene sygnalem jednak pilot nadal nie dziala.

tdj 07-10-2011 20:51

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
problem rozwiazany,
po odlaczeniu aku na kilka minut pilot zaczal dzialac bez programowania etc.

cz_ort 24-10-2011 14:14

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Panowie i Panie,
ja też dotarłem do punktu w czasie, kiedy stara bateryjka była już tak słaba, że kilka razy musiałem otwierać auto kluczem w zamku.
Bateryjka 3V CR2032, chwila moment na otwarcie kluczyka, około minuty po rozłączeniu starej, nowa już była w zamkniętym kluczyku. Nic nie musiałem programować, działa jak na starej baterii.

wojtas1980 24-10-2011 14:50

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam w MK2 2007 bateria CR 2032
Do programowania kluczyka stosuje sie to co mówi instrukcja tylko że 4 razy przekrecenie kluczyka do zaplonu musi trwać 3 sekundy a nie jak mówi instrukcja 6 sekund.
Żeby zaprogramować kluczyk musimy mieć jeden pilot który otwiera auto,wkładamy cztery razy do zapłonu pozycja II potem na zero nie wyciągamy kluczyka ze stacyjki naciskamy jeden z trzech przycisków pamietamy też że ten kluczyk który jest w stacyjce też trzeba zaprogramować naciskając jeden z trzech przycisków

Biniek224 06-04-2012 07:16

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam.Wczoraj byłem w ASO w Szczecinie na wymianie baterii w pilotach trwało to 5 minut i kosztowało 12PLN za dwa piloty.Auto odpaliło bez problemu.Pozdrawiam

siemenszk 11-04-2012 16:58

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
mam pytanie wczoraj po wyjsciu z auta nacisnalem pilotem zamkniecie kilka razy samochod zamknelo po wcisnieciu pilotem otwierania nic juz nie dziala nie wiem dlaczego bezpieczniki sprawdzone nie przepalone - nie dziala nawet klapa otwierania guzikiem w aucie co moglo sie stac?? centralny tez nie nawet gdy jade i wcisne w drzwiach kierowcy nie zamyka innych zero reakcji - nie moge otworzyc kluczykiem moich drzwi (kierowcy tylko pasazera i wciskajac od centralki manualnie przy drzwiach guzika otwieraja sie dopiero od kierowcy help me ;( Ford Focus Hatchbak mk1 2001 rok 1.8 TDDI prosze o odp na priv

pwlsrs 08-05-2012 17:21

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Mój problem z kolei wygląda tak że ręcznie z klucza wszystko działa pięknie ale z pilota ni chuchu. Jak na razie moje podejrzenia padły na wiązkę kabli w drzwiach kierowcy, bo po poruszaniu nimi czasem wszystko wraca do normy. Tylko pojęcia nie mam jak się do ustrojstwa dobrać. Macie jakieś pomysły którędy i czego mogę się tam spodziewać?

kstilger 09-08-2012 14:11

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
U mnie wymiana baterii w kluczykach spowodowała inny problem. Składane kluczyki przestały być widoczne przez czujnik, który jest umieszczony z tyłu auta. Nie mogę otoworzyć klapy bagażnika jako pierwszej (jeśli wcześniej są otwarte drzwi to klamka działa) i nie działa mi zamykanie gumowym przyciskiem na listwie klapy bagażnika:)

jonatanek 30-08-2012 20:58

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Potwierdze, tak jak ktoś juz pisał, że odłączenie aku na chwilę pomaga. Miałem podobną sytuację, co się nakombinowałem z programowaniem, bateriami itp. nic nie pomagało.

kgebczyk 01-11-2012 17:12

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Przede wszystkim CZEŚĆ WSZYSTKIM bo jestem nowym posiadaczem FFMk2 i nowym użytkownikiem forum.

Pozwoliłem sobie odkopać ten temat bo mam problem ze sterowaniem centralnym zamkiem z pomocą kluczyka. Baterię w kluczyku wymieniłem i ciągle nic.
Próba programowania wygląda następująco: 4x przekręcam do pozycji II i spowrotem. Słyszę "pik" po czym klikam przycisk na pilocie. Nic się nie dzieje. Żadnego dźwięku.
Doczytałem tu że należy odpiąć jakiś sterownik Siemensa za schowkiem pasażera, ale szczerze pisząc nie potrafię go zlokalizować. Czy ktoś mógłby mi pomóc i naszkicować jego położenie (albo jakąś poglądową fotką poratować).

Z góry dzięki i usprawiedliwię się że nie mogę odpiąć aku ;) Pewnie część z Was ma lub miało problem z urwanym cięgnem otwierania klapy przedniej.... mam i JA :)

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc,
Krzysiek

pwlsrs 01-11-2012 20:34

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
tak pokrótce. U mnie problem leżał w zimnym lucie w odbiorniku (czy jak on tam się zwie), patrz taka niewielka skrzynka ze znaczkiem chyba siemensa zlokalizowana w okolicy przedniej lampki, leżąca na podsufitce. W miejscu gdzie wtyczka wlutowana jest w płytkę nie miałem styku i często (zwykle) centralny nie działał. ASO i inni magicy nie zdali się na nic, bo ich cała wiedza ograniczała się do podpięcia komputera, zczytania błędów i propozycji zostawienia samochodu na kilka dni w celu postawienia diagnozy (patrz koszty grubo ponad 1000pln), nikt nie wpadł na to żeby zobaczyć czy w ogóle ten odbiornik jest podłączony. Powodzenia!
ps. u mnie jak wspomniałem ten dinks leży na podsufitce! Też idąc za radami innych szukałem go za schowkiem i w drzwiach...
Sprawdź czy w ogóle działa Ci pilot. Może poproś kogoś czy nie pozwoli Ci spróbować przypisać swojego kluczyka do Twojego samochodu...

kgebczyk 03-11-2012 16:19

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Dzięki za pomoc pwlsrs, ale niestety nie zlokalizowałem tej puszeczki :(
Wyjąłem lampkę z podsufitki, grzebałem tam ręką w każdą stronę, oglądałem jak mogłem no ale bez sukcesu. Może gdzie indziej na tej podsufitce należy szukać? - ja tylko kolo lusterka zdemontowałem światełko.
Czy ktoś jeszcze by mnie poratował radą gdzie jeszcze mogę szukać sterownika od centralnego? Koło bezpieczników nie zauważyłem też nic co mogłoby przypominać czarną skrzyneczkę z napisem "siemens".
A może źle szukam?
Za schowkiem tzn szukać patrząc od spodu, od nóg pasażera? Czy może powinienem ten schowek rozkręcić?
A jeśli w drzwiach - to w których (mam wersję z dziurką na kluczyk tylko w drzwiach kierowcy)? Jeśli to ma znaczenie to moje auto pochodzi z Włoch, myślę jednak że w tym przypadku nie robi to różnicy.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Grenouilletka 10-11-2012 13:56

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam. Jestem świeżą posiadaczką Focusa Mk1.
Wymiana baterii w pilocie mnie przerażała, bo nie wiedziałam jak to zrobić. Dla podobnych "tchórzy" podsyłam pomocny filmik :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bateria CR2032 (7zł) + śrubokręt płaski = znów działający pilot :)

Dodam, że po wymianie baterii nic mi się nie rozkodowało, ale starałam się sprawę załatwić szybko i sprawnie :)
Pozdrawiam

BartekSM 31-03-2014 18:41

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam.

Postanowiłem odświeżyć temat.

Dziś nagle przestał mi działać zdalnie sterowany zamek centralny.

Postanowiłem zmienić baterię i ponownie go zaprogramować,tak jak to opisują w instrukcji.

Niestety, choć w momencie gdy mam przydusić któryś przycisk w celu zaprogramowania pilot działa, otwiera zamyka drzwi, tak już po zakończeniu operacji po wyjęciu kluczyka ponownie nic nie działa.

Próbowałem kilka razy i nic, znalazł ktoś jakiś sposób bez odłączanie aku? Nie chcę go odłączać gdyż nie mam kodu do radia.

BartekSM 01-04-2014 15:29

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Problem rozwiązany, przyczyną była blaszka w pilocie.

kumpel Fordzika 21-06-2017 09:44

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Podchodzę dziś do Foczki klikam na pilota i central zamek nie działa :( wczoraj ogromna ulewa była i Focus stal na deszczu biedaczek. Może coś zamokło ? Kluczyk w drzwi i otworzyłem i central działa, czyli może sam pilot, bakteria zdechła tak szybko ?. Jaki tam model baterii w dużym pilocie scyzorykowym . Da się to wymienić szybką przekładką baterii bez konieczności programowania czy innych zabiegów ? No rzesz kur....na Ledwo 7 lat i bateria padła :(

hindus 21-06-2017 10:08

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
CR2032, nie trzeba nic programować, to tylko zasilanie układu które włącza się w momencie jak wciskasz przycisk.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeśli zmiana baterii nic nie pomoże, spróbuj zrestartować samochód (odepnij akumulator na parę minut). U mnie się centralny tak właśnie zawiesił, nie reagował na pilota, baterię zmieniłem i nic nie dało. Po "resecie" akumulatorem działa jak dawniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.