Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Listwa i uszczelki przedniej szyby mają lekki luz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245702)

MiłoszM 08-06-2016 12:37

Listwa i uszczelki przedniej szyby mają lekki luz
 
Mam pytanie. Czy uszczelka pod przednią szybą powinna być przyklejona lub mocno ściśnięta czy może "latać" w rękach? Ściągnąłem plastikową listwę pod szybą która trzyma się tylko na dwóch zaczepach w rowkach odprowadzających wodę i zauważyłem że uszczelka jest nieco poniszczona i luźno siedzi. Zastanawiam się również czy to nie generuje dodatkowych szumów z przodu auta podczas szybszej jazdy.
Ktoś zwrócił na to uwagę?

Antej 08-06-2016 13:05

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby
 
Wczoraj demontowalem podszybie i u mnie uszczelka miedzy podzybiem a szyba jest na wcisk ma krawędź szyby. Chyba mógłbym ja odczepic od podszybia,ale po co...

MiłoszM 10-06-2016 09:07

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby
 
Ja czyściłem podszybie i wtedy mi to wpadło w oko. Wymieniłem kołki trzymające ten plastik na nowe i całość siedzi sztywniej, ale na środku dużo odstaje od szyby. Chyba trzeba z tym jeździć, bo przecież nikt nie będzie tego kleić sylikonem :)

Jitter 10-06-2016 09:17

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby
 
Jeśli autor ma na myśli ten "każdemuodpadający" cienki pasek porowatej pianki, to można go powodzeniem wywalić. Dobrze założone podszybie i tak spełni swoją funkcję odprowadzania nadmiaru wody. Kilka lat temu pisałem na forum, jaki patent zastosowałem, by podszybie ściślej przylegało do szyby i nie było żadnych szpar jej w środkowej części. Rozwiązanie od tamtego czasu dzielnie trzyma się.

MiłoszM 12-07-2016 15:12

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby mają lekki luz
 
Wróciłem z urlopu (zrobione 1600 km) i niestety odczuwam pewien dyskomfort z szumem z przednich szyb. Mam w aucie wygłuszone dodatkowo nadkola, drzwi i bagażnik. Przód na początku wydawał mi się cichy, ale przy prędkości 120 w górę robi się głośny szum. u was też tak jest w Fuzjach?

Myślę już o kupieniu jakiegoś czarnego sylikonu i poprawieniu fabryki :)

michalpodroznik 13-07-2016 07:36

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby mają lekki luz
 
Niestety fusiony - benzyniaki są bardzo kiepsko wytłumione fabrycznie. Jeśli chcesz mieć ciszej, należy zainwestować albo w profesjonalne wytłumienie wnętrza albo samemu się pobawić w poprawę akustyki.
Fusion to samochód miejski. Do prędkości ok. 100km/h akustyka wnętrza jest jeszcze jako taka, ale powyżej prędkości 110-120km/h nie ma co liczyć na komfortową jazdę.

MiłoszM 13-07-2016 09:17

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby mają lekki luz
 
Cytat:

Napisał michalpodroznik (Post 2626011)
Niestety fusiony - benzyniaki są bardzo kiepsko wytłumione fabrycznie. Jeśli chcesz mieć ciszej, należy zainwestować albo w profesjonalne wytłumienie wnętrza albo samemu się pobawić w poprawę akustyki.
Fusion to samochód miejski. Do prędkości ok. 100km/h akustyka wnętrza jest jeszcze jako taka, ale powyżej prędkości 110-120km/h nie ma co liczyć na komfortową jazdę.

Tak przypuszczałem, a w wersji Gold fx szyba przednia nie jest jakaś dźwiękoszczelna lepsza? Nie podoba mi się fabryczne usadzenie szyby z gumą wystającą dookoła. Prawdopodobnie to ten element huczy przy szybszej jeździe niczym stary bagażnik. Na szczęście autostradami jeżdżę stosunkowo rzadko. Spróbuje coś z tym zrobić ale nie liczę na cuda.

godlesss 14-07-2016 19:57

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby mają lekki luz
 
Ostatnio trochę się bawie w wygluszenie swojego fusiona i w zasadzie juz niewiele mi zostało. Jeżeli chcecie znacznie poprawic komfort jazdy trzeba zająć się tym plastikiem i uszczelka z przodu. Ja uzylem sylikonu i dodatkowych dwóch kauczukowych uszczelek. Oczywiscie ten zabieg niebwystarczy. Koniecznie trzeba wygluszyc drzwi przednie i tylne, ścianę grodziowa, nadkola, bagażnik, podloge no i wszystkie plastiki wewnatrz. Ja używamy do wygłoszenia maty butylowej 2 mm i pianka gumowa 6 mm.

MiłoszM 15-07-2016 10:23

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby mają lekki luz
 
Cytat:

Napisał godlesss (Post 2626899)
Jeżeli chcecie znacznie poprawic komfort jazdy trzeba zająć się tym plastikiem i uszczelka z przodu. Ja uzylem sylikonu i dodatkowych dwóch kauczukowych uszczelek.

Jeżeli dał byś radę wrzucić zdjęcie z pokazaniem gdzie dokładnie wsadzałeś uszczelki i sylikon, oraz jak "zająłeś" się tym plastikiem to myślę że nie tylko ja będę zainteresowany.
Ja w swoim fusionie wygłuszałem już wszystko prócz podłogi i dachu :) teraz tylko szum przedniej szyby przy dużych prędkościach, ale myślę że trzeba się z nim pogodzić.

godlesss 16-07-2016 15:03

Odp: Listwa i uszczelki przedniej szyby mają lekki luz
 
Poszukam może będę miał jakieś fotki to podrzucę ale to po powrocie z wakacji :). Polecam również wygłuszenie podłogi bo naprawdę efekt jest zadowalający. Szumy jezdni i nierówności zdecydowanie są bardziej przytłumione. Naprawdę warto się pomęczyć. Mi jeszcze zostało wygłuszenie dachu ale chce jeszcze trochę doszlifować wygłuszenie komory silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.