Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Sygnalizacja wypalania DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132283)

Rom 02-06-2011 19:24

Sygnalizacja wypalania DPF
 
Czy ktoś ma w MK4 kontrolkę, która sygnalizuje wypalanie DPF ?
U mnie (tak myślę) wypala się jak bardzo szybko spadnie zasięg, a po 30 min znowu się podnosi.
A może macie inne metody rozpoznawania tego stanu ?

Pulse 03-06-2011 11:34

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Basowy dźwięk jakbyś miał dziurę w tłumiku lub gdzieś z układu wydechowego.

danielr 14-06-2011 19:00

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
objawy:

1. wyłączona klima , a chodzą 2 wentylatory
2. wyłączona klima, a spalanie chwilowe na biegu jałowym 1 litr / h (normalnie jest 0.4-0.5 l /h w 2.0 tdci)
3. dźwięk dziurawego tłumika
4. tuż po zatrzymaniu się na postoju (zwłaszcza w garażu) dziki zapach spod samochodu ;)
5. sprawdzone ostatnio - Vmax wg dość dokładnej nawigacji 217km/h , co jest abstrakcją dla mojego samochodu gdy DPF się nie wypala bo nie mam chipa i normalnie jest 204-205 km/h

W czasie codziennej jazdy miejskiej pkt 1 - 3 spokojnie pozwalają na zorientowanie się , że rozpoczął się proces wypalania.

Rom 14-06-2011 21:38

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Dzięki za podpowiedź

Jedno małe OT
Napisałeś ze masz chwilowe spalanie, gdzie dograłeś tą funkcje ?
Ja mam 2007 ale chwilowego nie mam

keisim 15-06-2011 12:35

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Podjedź do ASO albo nieautoryzowanego serwisu Forda (który ma IDSa) i poproś o aktualizację kalibracji zestawu wskaźników (ICM). Ostatnia dostępna kalibracja w Twoim przypadku to zapewne ZB 0815. Po tym zabiegu powinno pojawić się spalanie chwilowe pod tajemniczą nazwą 'Odległość' :)

Aktualną wersję możesz sprawdzic w trybie testowym zegarów: trzymasz wciśnięte OK na kierownicy, włączasz zapłon, po chwili puszczasz OK, przechodzisz kilka pozycji w dół i odszukujesz n/w pozycje. Po aktualizacji będą miały wartości jak poniżej.

NVM EEPROM lvl : ZB
NVM target ROM : 0815
ROM level : ZB

Krzysztoff 16-06-2011 08:20

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Witam,

Jak długo trwa proces wypalania DPF-a ? Ostatnio po przejechaniu autostradą około 40 km usłyszałem głośny dzwięk tzn. tak jakby był nieszczelny układ wydechowy. Dotarłem do celu podróży i wyłączyłem silnik nie podejrzewając, że może właśnie "wypala" sie DPF. Ponieważ autko jest na gwarancji, pomyslałem że zgłoszę nieszczelność wydechu na przeglądzie....
W prasie fachowej zalecają nie wyłączać silnika w czasie wypalania DPF-a. Zastanawiam się na ile "zaszkodziłem" mojemu filtrowi (DPF).

gloomy 16-06-2011 08:49

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
wystarczy, że nie będziesz tego robił więcej, dla spokoju możesz sprawdzić poziom oleju czy się nie zwiększył.
jeśli chodzi o czas wypalanie to z tego co można wyczytać na forum jest różnie, u mnie to trwa parę kilometrów i wtedy staram się jechać na 2.5-3.5 tyś. obrotów .... gdy jestem w mieście to czasami "świdruję" go na 2 biegu by wydłużyć czas do następnych świateł :P ... czy mój sposób jest wystarczający i zdrowy dla silnika tego nie wiem ale póki nie mam skrzydeł tak będę robił.

danielr 16-06-2011 09:03

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
jednorazowe zgaszenie w czasie wypalania nie powinno zaszkodzic. Chodzi o to , zeby tak nie robic ciagle, bo to już jest wykanczanie dpf. Dlatego wlasnie krótkie odcinki w korkach szkodza filtrowi, bo nie ma sie kiedy i jak oczyscic/wypalić. Raz na tankowanie przynajmniej warto go przegonic na wyzszych obrotach i bedzie ok.

Krzysztoff 16-06-2011 11:57

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Dziwi mnie jednak fakt, że po raz pierwszy od chwili zakupu ( tj. od 13 miesięcy) "usłyszałem" wypalanie się filtra. Samochodem jeżdżę w 90 % w "trasie" tj. minmum odcinki długości 40 km poza miastem.

danielr 16-06-2011 12:04

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
moim zdaniem dźwięk wypalania można wyłapać głównie podczas opadających obrotów przy małej prędkości w zakresie 1800 - 1000. Zwykle to wygląda tak , że jedziesz w mieście jakąś trasą , włącza się wypalanie DPF, dojeżdżasz do świateł i stajesz i właśnie w tym momencie gdy na jałowym biegu dodasz gazu i obroty będą spadały z 1800 do biegu jałowego to można usłyszeć , że wydech brzmi bardziej basowo... ciężko to opisać.
Na pewno nie potrafiłbym wyłapać dźwięku wypalającego się DPF w czasie jazdy.

Kapsel_lg 16-06-2011 13:53

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
w sumie to trochę dali ciała w Fordzie że nie ma zadnej informacji ze proces wypalania się zaczął (np. kontrolka, info na conversie czy "cóś" w tym stylu). Wiadomo że nie należy go przerywać tylko ciężko czasem stwierdzić że właśnie trwa. A dodanie takiej informacji to żaden problem bo przecież o konieczności wypalania decyduje ECU.

berater 16-06-2011 19:51

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 1669115)
spalanie chwilowe ....... (normalnie jest 0.4-0.5 l /h w 2.0 tdci)

Mały OT. Czy jeśli na biegu jałowym utrzymuje się stale 0,6 a momentami spada na 0,5 to mam się tym zainteresować, czy olać ?

Pulse 17-06-2011 07:15

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Olać.

kopydleusz 17-06-2011 17:20

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 1669115)
objawy:

1. wyłączona klima , a chodzą 2 wentylatory

Kolego, a gdzie masz drugi wentylator? u mnie jest 1 sztuka (ostatnio wymieniałem cały plastik na chłodnicy)

kopydleusz 17-06-2011 17:34

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał berater (Post 1670106)
Mały OT. Czy jeśli na biegu jałowym utrzymuje się stale 0,6 a momentami spada na 0,5 to mam się tym zainteresować, czy olać ?

wyłącz światła, radio, nawiew (tak, na off) i wszystko, co pobiera prąd, a spalanie zejdzie o 0,1 l na jałowym - ja tak mam

komariusz 17-06-2011 19:38

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
nie mam na szczęście DPF ale u mnie na biegu jałowym spalanie 0,8

danielr 18-06-2011 12:46

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1670509)
Kolego, a gdzie masz drugi wentylator? u mnie jest 1 sztuka (ostatnio wymieniałem cały plastik na chłodnicy)

Sorry miałem na myśli drugi bieg wentylatora.

mikoz1 03-05-2012 14:40

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Ja niedawno miałem właśnie basowe brzęczenie jakby dziura w tłumiku. Pierwszy raz i nie wiedziałem o co chodzi. A właśnie zjeżdżałem do garażu z trasy 120 km. W garażu poczułem metaliczny smród i zorientowałem się, że pewnie wypalał się DPF. Żona siedziała obok i powiedziała, że też raz tak miała - a głównie ona używa tego samochodu. Sprawdziłem olej i mam na górnej granicy lub tuz powyżej. Trudno tak do końca ocenić przez ten słabo zaprojektowany, plastykowy bagnet. W ASO kazali zmarszczyć i nic nie robić -w sensie nie wymieniać oleju. Ale nauczyłem się dzięki temu wyłapywać, kiedy to badziewie się wypala. Potem jeszcze raz miałem podobne objawy, ale już w trakcie trasy, na jej początku. Dźwięki skończyły się po ok 10 km.

kondik 08-08-2012 08:46

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1670518)
wyłącz światła, radio, nawiew (tak, na off) i wszystko, co pobiera prąd, a spalanie zejdzie o 0,1 l na jałowym - ja tak mam

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem MK4 2.0 TDCI kombi w automacie.
Na postoju chwilowe spalanie mam 1,3-1,5 l (zarówno przy włączonej jak i wyłączonej klimatyzacji)
czytając Wasze wartości wydaje się to bardzo dużo. Czy mam rozumieć, że coś jest nie tak? Czy w autach z automatem jest wyższe chwilowe spalanie na postoju czy nie ma to znaczenia?

sikor_nh 08-08-2012 10:05

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1669917)
w sumie to trochę dali ciała w Fordzie że nie ma zadnej informacji ze proces wypalania się zaczął (np. kontrolka, info na conversie czy "cóś" w tym stylu). Wiadomo że nie należy go przerywać tylko ciężko czasem stwierdzić że właśnie trwa. A dodanie takiej informacji to żaden problem bo przecież o konieczności wypalania decyduje ECU.

Wczesniej miałem Peugeota 407 2.0HDI z FAP(filtr czastek stałych) tez miałem problem żeby rozpoznać kiedy się wypala...wiec od czego jest forum Peugeota...kiedy zaczynał sie proces wypalania włączał się wentylator,ogrzewanie tylnej szyby i lusterek...wtedy ktos wpadł na pomysł zeby wpiąć się w lusterko malutką diodą która miała by za zadanie sygnalizować rozpoczecie sie procesu wypalania.Sprawdziłem to osobiście na moim 407 i powiem szczerze że gdyby była taka mozliwosc w Mondeo nawet bym się nie zastanawiał tylko odrazu montował :lol: Niby to taka bzdura ale swietnie sie to sprawdziło.

Kapsel_lg 08-08-2012 16:50

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
ale to nie peugeot i nic się nie włącza dodatkowego - niestety. Na dodatek to chyba DPF jest inny niż w 407.

SrebnaStrzała 08-08-2012 17:34

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
dpfa można łatwo wyłapać. Charakterystyczny zapach gorącego metalu, głuche stukanie pod maską, zwiększone spalanie. Czy dźwięk się zmienia to ciężko zweryfikować mimo że dźwięki to moje wykształcenie :)

agassii 08-08-2012 19:28

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Ja miałem wypalanie tylko raz na 5000 km. Trwało może z 5 minut, albo nie słyszałem wcześniej...

edeks 08-08-2012 20:06

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
oj, coś zbyt rzadko by to było... a oleju nie przybyło? Zazwyczaj podają, że wypalanie jest około raz na pełne tankowanie, czyli co kilkaset kilometrów. Wyczuć jest łatwo jak dla mnie, choć wcześniej poczytałem jakie są objawy i może już byłem wyczulony.

bodziofila 09-08-2012 06:18

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
no a ja mam chyba jedyny przypadek na forum i chyba w polsce pekl mi dpf,ale heko mi go zalatal,wszystko wyszlo przez przypadek podczas wymiany oleju u pana grzeska.wielkie podziekowania za mila i fachowa obsluge.zagladajcie na wasze dpfy czasami czy sa cale;).komputer nie wyrzucil zadnych bledów i autko jezdzilo normalnie.

zamek1200 09-08-2012 12:41

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1669426)
Podjedź do ASO albo nieautoryzowanego serwisu Forda (który ma IDSa) i poproś o aktualizację kalibracji zestawu wskaźników (ICM). Ostatnia dostępna kalibracja w Twoim przypadku to zapewne ZB 0815. Po tym zabiegu powinno pojawić się spalanie chwilowe pod tajemniczą nazwą 'Odległość' :)

Aktualną wersję możesz sprawdzic w trybie testowym zegarów: trzymasz wciśnięte OK na kierownicy, włączasz zapłon, po chwili puszczasz OK, przechodzisz kilka pozycji w dół i odszukujesz n/w pozycje. Po aktualizacji będą miały wartości jak poniżej.

NVM EEPROM lvl : ZB
NVM target ROM : 0815
ROM level : ZB

siema
a czy sa wersje w ktorych ta funkcja jest fabrycznie? np od rocznika 2009?

Cytat:

Napisał kondik (Post 1861532)
Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem MK4 2.0 TDCI kombi w automacie.
Na postoju chwilowe spalanie mam 1,3-1,5 l (zarówno przy włączonej jak i wyłączonej klimatyzacji)
czytając Wasze wartości wydaje się to bardzo dużo. Czy mam rozumieć, że coś jest nie tak? Czy w autach z automatem jest wyższe chwilowe spalanie na postoju czy nie ma to znaczenia?

siema

a jak robisz na postoju: zatrzymujesz sie i juz? czy zmieniasz bieg na postojowy (P)? jesli zatrzymujesz sie i stoisz na biegu to spalanie masz wyzsze bo skrzynia przekazuje naped na kola (gdy zwolnisz hamulec to auto zacznie sie toczyc). natomiast gdy wrzucisz bieg postojowy to uslyszysz jak silnikowi "ulzylo" i spalanie powinno zejsc do poziomu takiego jakbys wcisnal sprzeglo w manualu

pozdrawiam

agassii 09-08-2012 12:54

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał edeks (Post 1861776)
oj, coś zbyt rzadko by to było... a oleju nie przybyło? Zazwyczaj podają, że wypalanie jest około raz na pełne tankowanie, czyli co kilkaset kilometrów. Wyczuć jest łatwo jak dla mnie, choć wcześniej poczytałem jakie są objawy i może już byłem wyczulony.

Oleum nic nie przybyło. Myśle, że częstotliwość wypaleń jest mocno uzależniona od stylu jazdy. Ja jeżdżę raczej spokojnie, nigdy nie zamulam, nie duszę na wolnych, trzymam z reguły od 1500 do 2500 obr/min. Na trasię przeganiam. Do tego jakieś 70 % robię w trasie, więc może wtedy się wypala pasywnie...

kondik 09-08-2012 12:59

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał zamek1200 (Post 1861974)

siema

a jak robisz na postoju: zatrzymujesz sie i juz? czy zmieniasz bieg na postojowy (P)? jesli zatrzymujesz sie i stoisz na biegu to spalanie masz wyzsze bo skrzynia przekazuje naped na kola (gdy zwolnisz hamulec to auto zacznie sie toczyc). natomiast gdy wrzucisz bieg postojowy to uslyszysz jak silnikowi "ulzylo" i spalanie powinno zejsc do poziomu takiego jakbys wcisnal sprzeglo w manualu

pozdrawiam

Tak dokładnie jest jak napisałeś. Już to zresztą wczoraj zauważyłem, że na D mam wyższe spalanie niż na P. Jak przełącze na P to jest na poziomie 0,5-0,8 w zależności czy klima chodzi, etc.

mrk26 09-08-2012 18:43

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Oleum nic nie przybyło. Myśle, że częstotliwość wypaleń jest mocno uzależniona od stylu jazdy. Ja jeżdżę raczej spokojnie, nigdy nie zamulam, nie duszę na wolnych, trzymam z reguły od 1500 do 2500 obr/min. Na trasię przeganiam. Do tego jakieś 70 % robię w trasie, więc może wtedy się wypala pasywnie...
Nie ma znaczenia jak jeździsz to jest zaprogramowane na sztywno, i całkiem możliwe że wypala ci się w trasie tylko tego nie wyłapujesz, bo nie ma czegoś takiego jak pasywne wepalanie DPF-a, u mnie regularnie co około 450-500 km

SrebnaStrzała 09-08-2012 19:10

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
U mnie też się wypala co jakieś 300-500 km.

danielr 09-08-2012 19:37

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 1862085)
Nie ma znaczenia jak jeździsz to jest zaprogramowane na sztywno, i całkiem możliwe że wypala ci się w trasie tylko tego nie wyłapujesz, bo nie ma czegoś takiego jak pasywne wepalanie DPF-a, u mnie regularnie co około 450-500 km

Nie jest zaprogramowane na sztywno. Jest zależne od temperatury otoczenia, prędkości nagrzewania silnika, tego czy poprzedni cykl zakończył się pełnym wypaleniem czy ktoś zgasił silnik. Ma znaczenie jak jeździsz (styl jazdy) oraz gdzie jeździsz tzn. czy trasy, czy same korki, czy często gasisz silnik czy też wsiadasz rano i prujesz przez cały dzień.
Co ciekawe w komputerze można odczytać jak często był wypalany DPF i różni się to pomiędzy autami o zbliżonym przebiegu.

berater 09-08-2012 20:29

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Mam ten pojazd od nowości, czyli 2 lata. Przebieg 42 000 km. Z tego 90% miasto.
Nie widziałem nigdy na liczniku, na biegu jałowym, bez klimy, większego spalania chwilowego niż 0,5-06 l/h. Nie dało się wyczuć przywoływanego przez Was metalicznego smrodu. Jedynie czasami słyszę bardziej "twardą" pracę silnika.

Są tylko 2 możliwości:
1. DPF wypala się bardziej dyskretnie niż w innych TDCI.
2. Nie wypala się wcale i za chwilę zapcha się to dziadostwo.

Co obstawiacie ?

danielr 09-08-2012 20:32

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
a masz w ogole DPF ?

berater 09-08-2012 20:34

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Wiem, że dobrze mi życzysz :). Ale niestety mam. Chyba nie było mk4 2,0 TDCI bez.

kopydleusz 09-08-2012 22:21

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
zamek1200: automat ma innego typu sprzęgło, więc spalanie chwilowe nawet na biegu P nie może zejść do takiego, jakie jest na manualu.

berater: stawiam na to, że po prostu nie zauważasz podczas jazdy wypalania DPFa. Przy takim przebiegu już dawno by się zapchał bez wypalania.

zamek1200 09-08-2012 23:13

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1862198)
zamek1200: automat ma innego typu sprzęgło, więc spalanie chwilowe nawet na biegu P nie może zejść do takiego, jakie jest na manualu.

witam

moze i masz racje, na automatach az tak dobrze sie nie znam:) nie mniej chodzilo glownie o to ze na postoju na "D" silnik "ciagnie" a na "P" chodzi totalnie na luzie. a Twoja uwaga przydatna na tyle ze ktos taki jak ja moglby sie zastanawiać czemu nawet na "P" spalanie chwilowe jest wyzsze od manuala:)

Cytat:

Napisał danielr (Post 1862109)
Nie jest zaprogramowane na sztywno. Jest zależne od temperatury otoczenia, prędkości nagrzewania silnika, tego czy poprzedni cykl zakończył się pełnym wypaleniem czy ktoś zgasił silnik. Ma znaczenie jak jeździsz (styl jazdy) oraz gdzie jeździsz tzn. czy trasy, czy same korki, czy często gasisz silnik czy też wsiadasz rano i prujesz przez cały dzień.

jakis czas temu naczytalem sie o DPF i racja, regeneracja nie jest z gory ustalona. DPF zbudowany jest m.in. z dwoch rurek - jedna odchodzi z ukladu wydechowego przed DPF, a druga zaraz za nim. obie rurki lacza sie nad DPF. w miejscu laczenia znajduje sie czujnik cisnienia, ktory porownuje owe cisnienie z obu rurek. na podstawie roznicy cisnien (z rurki za DPF cisnienie z czasem maleje) komputer oblicza stopien "napełnienia". gdy sadzy w filtrze jest duzo to cisnienie za filtrem jest mniejsze niz powinno byc i wtedy komputer inicjuje regeneracje. jest to glowny czynnik decydujacy kiedy regeneracja ma nastapic. jesli chodzi o temperature otoczenia to mysle ze bardziej ma wplyw na sam przebieg procesu niz jego inicjacje. teoretycznie w lato taki DPF powinien byc mniej problematyczny i latwiej bedzie sie regenerowal niz w zime, ale tez teoretycznie filtr powinien dawac rade zregenerowac sie w kazdych warunkach, nawet przy spokojnej jezdzie czy na postoju i proces powinien przebiegac tak samo, co najwyzej czas moze sie nieco wydluzyc badz skrocic. jesli zauwazymy ze cos zaczyna sie dziac tzn zaczela sie regeneracja to warto pomoc filtrowi i utrzymywac nieco wyzsze obroty. a jak nie jestesmy w stanie zauwazyc regeneracji to po prostu podczas zwyklego codziennego uzytkowania trzeba czasem dac porzadnie w pedal:) niestety nie moge znalezc tej stronki na ktorej o tym czytalem

SrebnaStrzała 10-08-2012 00:36

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Regeneracja dpf przy -30 o zgrozo!

zamek1200 10-08-2012 11:27

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1862223)
Regeneracja dpf przy -30 o zgrozo!

no bez przesady:) ostatnie zimy dosc ostre mamy i zdarzalo sie -25 w dzien i chyba ludzie nie mieli zbytnio problemow z tymi durnymi puszkami:) chyba ze wiele osob jest totalnie nieswiadoma tego elementu:D nie ma co sie bac, trzeba normalnie jezdzic samochodem i tyle:)

agassii 10-08-2012 12:39

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 1862109)
Nie jest zaprogramowane na sztywno. Jest zależne od temperatury otoczenia, prędkości nagrzewania silnika, tego czy poprzedni cykl zakończył się pełnym wypaleniem czy ktoś zgasił silnik. Ma znaczenie jak jeździsz (styl jazdy) oraz gdzie jeździsz tzn. czy trasy, czy same korki, czy często gasisz silnik czy też wsiadasz rano i prujesz przez cały dzień.
Co ciekawe w komputerze można odczytać jak często był wypalany DPF i różni się to pomiędzy autami o zbliżonym przebiegu.

Oczywiście, że tak. Nie może być na sztywno. Przecież dpf może się zapchać po 100 km w mieście i co, wtedy komp czeka, aż minie 400-500 km i dopiero wypala? Działa to na zasadzie różnicy ciśnień przed i za DPF-em.

cysior 10-08-2012 17:31

Odp: Sygnalziacja wypalania DPF
 
hmm.. jak czytam post kolegi Zamek1200 dochodzę do wniosku, iż jeśli jeżdżę 99% po mieście i raz na jedno tankowanie wyskoczę na 20km odcinek autostrady, przytrzymam go na 3 tys obrotów to i tak nic nie da, bo w ten sposób nie zainicjuję wypalania..bo przecież komputer sam to zainicjuje kiedy czujniki mu podadzą kiedy filtr jest "pełen"... a nie kiedy są do tego korzystne warunki (wysoka temperatura wydechu itd) ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.