Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258828)

elliotek 15-02-2017 14:25

Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
Zauważyłem dziś przy dolewanie płynu do spryskiwacza bo dolewałem go na włączonym silniku że silnik dziwnie terkocze czy też stuka, trudno dokładnie określić ten dźwięk. Dlatego nagrałem filmik. Nie wiem czy ten dźwięk był wcześniej, czy nie. Nie zwróciłem na niego uwagi, ale wydaje mi się że nie:(

Filmik kręcony z bliska więc dźwięk też mocno słyszalny, normalnie aż tak głośno go nie słychać.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

edmun 15-02-2017 14:30

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
To nie jest normalny dźwięk.

yacekb 15-02-2017 14:30

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
o cholera , gorzej niż mój na zimno przy -10 C :shock:

elliotek 15-02-2017 14:33

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
Co myślicie? tylko na biegu jałowym to słychać, auto jeździ normalnie w kabinie nie ma różnicy.

edmun 15-02-2017 15:01

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
Czy terkotanie (częstotliwość) wzrasta wraz z obrotami?

cytus 15-02-2017 16:44

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
Nie wiem czy to efekt tego że tak blisko silnika trzymałeś telefon - stąd takie wrażenie. Nagrałem dzisiaj dźwięk mojego. Ten sam silnik, przebieg 115tys. i brzmi nieco podobnie. Rok temu też tak brzmiał i nic się nie działo... Chyba, że ja tego nie widzę/ nie słyszę [emoji14]

Zapomniałem umieścić linki z nagraniami... sory
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - przy otwartej masce
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - przy zamkniętej masce

Dajcie znać co sądzicie... w ASO nikomu chyba nie wydawało się to dziwne, niepokojące przy okazji innych tematów (chociaż nie zgłaszałem nic odnośnie pracy silnika)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

kumpel Fordzika 15-02-2017 16:47

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
Ładnie ten motor to on nie pracuje, nie podoba się

edmun 15-02-2017 17:08

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
Ehh jeśli trzeba to nakręcę i dźwięk swojego (1.6EB 182KM) i podrzucę youtubeowego linka jeśli trzeba. Tym bardziej że jutro i tak muszę płyn spryskiwaczy dolać przez weekendowym wyjazdem do północnej (wyludnionej i przemile dzikiej) Szkocji

elliotek 15-02-2017 17:31

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2750246)
Czy terkotanie (częstotliwość) wzrasta wraz z obrotami?

Nie wzrasta na szczęście.

Cytat:

Napisał cytus (Post 2750288)
Nie wiem czy to efekt tego że tak blisko silnika trzymałeś telefon - stąd takie wrażenie. Nagrałem dzisiaj dźwięk mojego. Ten sam silnik, przebieg 115tys. i brzmi nieco podobnie. Rok temu też tak brzmiał i nic się nie działo... Chyba, że ja tego nie widzę/ nie słyszę [emoji14]

Tak telefon był blisko, bardzo blisko a też ma bardzo dobry mikrofon i dźwięk jest dosadny. W rzeczywistości jest dużo ciszej tu film:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zapomniałem umieścić linki z nagraniami... sory
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - przy otwartej masce
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - przy zamkniętej masce

Dajcie znać co sądzicie... w ASO nikomu chyba nie wydawało się to dziwne, niepokojące przy okazji innych tematów (chociaż nie zgłaszałem nic odnośnie pracy silnika)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Bardzo podobnie jak u mnie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2750291)
Ładnie ten motor to on nie pracuje, nie podoba się

Nie pracuje źle, tu masz dźwięk normalny z zamkniętą klapą: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał edmun (Post 2750307)
Ehh jeśli trzeba to nakręcę i dźwięk swojego (1.6EB 182KM) i podrzucę youtubeowego linka jeśli trzeba. Tym bardziej że jutro i tak muszę płyn spryskiwaczy dolać przez weekendowym wyjazdem do północnej (wyludnionej i przemile dzikiej) Szkocji

Jak możesz było by super!!


Byłem dziś w PZ Service w Mikołowie, niezależny serwis forda. Powiedzieli, że nic niepokojącego, że prawdopodobnie pompa ciśnienia za jakiś czas może być do wymiany. Ale nie ma się czym stresować na dzień dzisiejszy, bo może i 40tyś km tak będzie można zrobić i nic się nie stanie.

pjetrucha 15-02-2017 19:42

Odp: Terkotanie, stukanie w Ecobost 1.6 150km
 
U mnie pracuje tak: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] więc chyba bardzo podobnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.