Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Check engine DPF brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292968)

Cmxku 01-03-2019 20:50

Check engine DPF brak mocy
 
Cześć.
Słuchajcie, mam pewien problem.
Ford focus 2.0 TDCi rocznik 2007.

Historia skrócona:
Jechałem sobie elegancko, zmęczony i niewyspany. Przy 80km/h z 4 biegu chciałem wrzucić 5, coś poszło nie tak i wskoczyła 3(nie do końca, na pół sprzęgle ale obrotomierz chyba się zamknął). Wywaliło mi check engine, i moc spadła. Po wciśnięciu pedału do podłogi, auto w ogóle się nie zbiera, chyba tryb awaryjny. Byłem u mechanika, 3 razy kasował mi już błędy bo wywala że to DPF. Co robić? Gość rozłożył już ręce, przeglądał auto i nic nie znalazł a regeneracja się nie chce zająć. Tylko pytanie, czy to DPF? Niedługo jadę do podobno magika, tylko czy warto to naprawiać czy lepiej wywalić?

grymek 11-04-2019 17:46

Odp: Check engine DPF brak mocy
 
Witam wszystkich.Mam podobny problem zapaliła mi sie kontrolka check engine, zanim pojechałem do mechanika zrobiłem tak około 600 km (ponieważ nie zauważyłem zmian podczas jazdy).Który stwierdził że egr jest do wymiany , więc zamontował nowy po czym auto było praktycznie bez zmian chek engine wyświecony.Zabrałem samochód i przejechałem nim następne 1000km , po czym zaświeciła się informacja 'usterka układu silnika' auto straciło moc kręci maks do 3000 obrotów i się dławi,przy czym zaczyna dość kopcić 'spalinami' z tłumika oraz wydostaje się dym z okolic zaworu egr.Prosił bym o jakieś wskazówki może miał ktoś cos podobnego. Dodam jeszcze żę autko ma 205ts przebiegu. Pozdrawiam.

hindus 11-04-2019 18:18

Odp: Check engine DPF brak mocy
 
Była robiona adaptacja nowego EGR?

grymek 11-04-2019 20:48

Odp: Check engine DPF brak mocy
 
Ciężko mi powiedzieć zadzwonię do mechanika i się dowiem.

hindus 11-04-2019 21:12

Odp: Check engine DPF brak mocy
 
Ja bym do niego po prostu pojechał z reklamacją.

grymek 12-04-2019 05:04

Odp: Check engine DPF brak mocy
 
Problem tego typu że mam do niego 500 km

hindus 12-04-2019 05:49

Odp: Check engine DPF brak mocy
 
Niezależnie warto odczytać błędy na komputerze. Ale nawet egr bez adaptacji nie ma prawa dymic, jeśli tak jest to musi być coś źle złożone

Mondeo 163bhp 27-06-2019 09:27

Odp: Check engine DPF brak mocy
 
Witam.
Mam podobny problem, opisze go po kurtce:
-mondeo mk4 163km DW10C 2010r
Moj problem to dopalanie dpf a mianowicie podczas jazdy zaczolem wychować lekkie poszarpywania, podlaczylem wiec forscan i moim oczka ukazał się pid vapuriser czyli świeca dopalajaca, przeskakujaca z pozycji off do pozycji on. Dieke się to w tedy gdy nadchodzi cykl i czas na dopalenie dpf. PrEz jakies 5 -10 min zarowno jak i wskazniki swiecy przelanczaja się na on z off tak i inne pidy jak turbo boost egr skacza. Wymienilem filter paliwa, swiece dopalajaca, wtryski były również wymieniane bo stare laly.
Po tym okresie następuje normalna jazda i wszystkie parametry wracają do normy.
##Jedna jeszcze uwaga...
*podszas regeneracji statycznej która czasem trwa 37min a ostatnio nawet 50min zarowno jak miałem stara świece tak i teraz z nowa przy koncu forscan wyświetla mi komunikat ze zostal przekroczony czas dopalania ale jeżeli nie będzie w systemie blendy P2463 to znaczy ze wypalanie zakonczylo się pomyślnie.
Wiec zkad jest to cale zalaczanie i wyłączanie tej świecy.
Proszę o pomóc.
Dzięki

Andrzej_K 27-06-2019 11:01

Odp: Check engine DPF brak mocy
 
Cytat:

Napisał Mondeo 163bhp (Post 3146778)
-mondeo mk4 163km DW10C 2010r
(...)

Nie ten dział. Tu rozmawiamy o Focusach

Cytat:

Napisał Mondeo 163bhp (Post 3146778)
(...) po kurtce: (...)

O krawiectwie to też nie tu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.