Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315231)

buczu920 30-11-2020 20:07

Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
Cześć wszystkim. Kupiłem foke mk2 z 2008 roku 1.8 duratec 125km i mam z nim trochę problemów. Jeden z nich to odpalanie po całej nocy. Za pierwszym razem nie odpala. Nie kreci go długo ani nie dławi, normalnie tak jakby odpalił ale gaśnie, zaś za drugim już jak odpali to chodzi normalnie.. zauważyłem też że jak daje zapłon to wskazówka poziomu paliwa pokazuje stan jaki powinien być lecz po przekręceniu i uruchomieniu silnika wskazówka się cofa na zero i wtedy właśnie gaśnie ale za drugim razem też się cofa na zero tylko wtedy juz łapie i silnik chodzi.. mial ktoś taki problem? W dodatku falują obroty trochę tak od 800 do 900.. ręce juz mi opadają.. przepustnica wyczyszczona, nowe świece filtry, olej, przeczyszczony egr..

Vultar 30-11-2020 21:48

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
Zobacz pod tylną kanapą przewody od pompy paliwa (jest to jednocześnie pływak od stanu paliwa).

Sprawdzałeś jakie są błędy?

Fulara 30-11-2020 22:51

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
sprawdź odpowietrzenie baku

konieczko5 01-12-2020 10:19

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
Pompa albo zaworek

buczu920 01-12-2020 14:22

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
Czyli sprawdzić najpierw przewody od pompy paliwa? Odpowietrzanie baku tez pod siedzeniami się znajduje? Jesli chodzi o zaworek to gdzie mogę go znaleźć?

kln1920 01-12-2020 15:25

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
Pod siedzeniem zaskoczysz się, ale nie ma nic :D

Fulara 01-12-2020 15:35

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
jeśli zawsze na zimnym nie chce odpalić to weź otwórz korek wlewu paliwa przed uruchomieniem rano zimnego silnika.

jak odpali to masz winowajcę. odpowietrzenie. jak nie odpali, to mój temat odpadnie z luzu. potem trzeba zajrzeć do przewodów oraz zaworu zwrotnego paliwa

buczu920 01-12-2020 18:34

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
Ok jutro z rana zobaczę ten patent z korkiem. O ile tam jest korek bo w fiescie miałem blaszkę tylko, tą blokadę

Vultar 01-12-2020 21:02

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mój błąd, masz rację.

buczu920 02-12-2020 17:20

Odp: Wskazówka paliwa cofa się na 0 i silnik nie odpala
 
Na moje nieszczęście dziś odpalił normalnie.. ale jedno się nie zmienia. Spalanie. Od kiedy go mam to już próbowałem jeździć na każdy sposób i ciągle na komputerze średnie spalanie to 16-17.5 to jest paranoja to może mieć coś wspólnego z odpalaniem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.