Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Niedziałające spryskiwacze szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259473)

Jackie 26-02-2017 18:12

Niedziałające spryskiwacze szyb
 
Siemka, sytuacja wygląda tak. Kupiłem przedwczoraj KAczuche. Niestety w nocy trochę popadało i dzisiaj jak chciałem przemyć przednią szybe, to zorientowałem się, że nie ma płynu. Pojechałem i kupiłem, płyn uzupełniłem. Niestety okazało się, że płyn tak jakby nie wylatuje. Pompka chodzi dobrze bo słychać. Próbowałem przepchać igłą dziury z których wylatuje, niestety nic to nie pomogło. Ktoś wie co jest przyczyną?

PS. Przepraszam za brak profesjonalnego nazewnictwa itp. jest to spowodowane tym, że jestem świeżakiem.
Pozdrawiam.

Antej 26-02-2017 20:04

Odp: Niedziałające spryskiwacze szyb
 
Zdejmij wężyk ze spryskiwacza i zobacz czy pompka pcha płyn.
Jak nie pcha to albo wężyk zapchany albo spadł gdzieś na łączeniu.

Jackie 26-02-2017 20:26

Odp: Niedziałające spryskiwacze szyb
 
Jutro/pojutrze zobaczę i dam znać.

Jackie 28-02-2017 12:38

Odp: Niedziałające spryskiwacze szyb
 
Sytuacja wygląda tak, że w sumie kumpel dmuchnął mocniej w wężyk i okazało się, że nie był zapchany bo powietrze mocno dolatywało do zbiorniczka. Natomiast dzisiaj chciałem prysnąć tak z nadziei i okazało się, że działa :P Prawdopodobnie nalany był letni płyn wcześniej i po prostu zamarzł. Najważniejsze, że działa. Dzięki za pomoc!

kuga2012 29-06-2017 10:12

Odp: Niedziałające spryskiwacze szyb
 
W nawiązaniu do powyższego problemu. Objaw podobny, przedni spryskiwacz działa, tylny nie. Pompka pracuje, płyn do dyszy nie dociera. Nie wiem jak jest poprowadzony wężyk do tylnego spryskiwacza, nie wiem również jak dobrać się do pompki. Ka rocznik 1998. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

noczip 08-07-2017 18:22

Odp: Niedziałające spryskiwacze szyb
 
Wyjmij spryskiwacz i sprawdź czy leci z wężyka,lubią się zaginąć i wtedy nie leci płyn ��

Marek 11-07-2017 14:42

Odp: Niedziałające spryskiwacze szyb
 
Cytat:

Napisał kuga2012 (Post 2823399)
nie wiem również jak dobrać się do pompki.

Jak dajesz żeby leciał płyn na tył to słyszysz pompkę czy nie?

kuga2012 14-07-2017 09:34

Odp: Niedziałające spryskiwacze szyb
 
Słyszę

kuga2012 16-08-2017 09:04

Odp: Niedziałające spryskiwacze szyb
 
Cytat:

Napisał kuga2012 (Post 2823399)
W nawiązaniu do powyższego problemu. Objaw podobny, przedni spryskiwacz działa, tylny nie. Pompka pracuje, płyn do dyszy nie dociera. Nie wiem jak jest poprowadzony wężyk do tylnego spryskiwacza, nie wiem również jak dobrać się do pompki. Ka rocznik 1998. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Pomoże ktoś ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.