Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175867)

janas14 13-02-2013 21:41

Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Witam kupiłem Mk4 pełne zadowolenie komfort itp kupiłem ze świadomością że autko ma zapalony chek oki pojechałem do mechanika określił błąd p0420 - zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych składników blok 1 tzw współczynnik oki błąd skasowany pojeździłem około 400 km znowu to samo . Więc co się dzieje katalizator do wymiany jakieś inne rady może trza go dopalać sam nie wiem co o tym sądzić może awaria czujnika . Ford Mondeo 2.0 duratec 2009 rok i przebieg udokumentowany w serwisie 160400 km

Wojtek 13-02-2013 22:47

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Andrzej , poprawiłem Twój tytuł tematu na bardziej konkretny , bo z tego co było niewiele wynikało.
Proszę , abyś na przyszłość zwracał uwagę na takie rzeczy.

Pozdrawiam
Wojtek

cesar- 14-02-2013 06:48

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Mam to samo, mechanik mi doradził abym nalał 2 baki v-pawer 99+ na shelu i ostro pojeździł (wysokie obroty) aby spróbować przepalić katalizator który się zapchał po nalaniu paliwa na statoil w radomiu na wylocie na kielce (z góry ostrzegam przed tankowaniem na tej stacji.
Jak to nie pomoże regeneracja katalizatora około 1000 zł + robocizna.
W ASO 4600 zł sam katalizator.

Bump: Dodam że przebieg mam 55k i samochód zaraz po gwarancji i ASO nie bierze odpowiedzialności za złe paliwo :/

janas14 14-02-2013 08:29

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Może założe lpg wyższa temp spalin powinna sprawe załatwić swoją drogą na jakiej zasadzie sądują czujniki o uszkodzeniu katalizatora myślę że chyba to czujniki temp może da się je oszukać

Deryll 14-02-2013 12:29

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Kolego napiszę taką ciekawostkę. U funfla w Mazdzie 626 silnik 2.0 benzin + LPG też wywala błąd o katalizatorze. Jeździ i ma to gdzieś, ale w mazdzie użytkownicy wkładają podkładkę pod sondę, a są dwie sztuki, i ponoć hula bez błędów.

MIREKTERAZPOLSKA 14-02-2013 12:53

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
1. Przy takim przebiegu sprawdz przewód od turbiny
2. Katalizator-zamiennik to koszt 850 zł
3. Po za tym że stracisz pieniądze na paliwo i możliwość złapania mandatu to w tym samochodzie ostra jazda nie pomoże katalizatorowi.

Deryll 14-02-2013 13:04

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 1958524)
Przy takim przebiegu sprawdz przewód od turbiny

Tak kolego w wolnossącej benzynie....

janas14 14-02-2013 14:40

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 1958524)
1. Przy takim przebiegu sprawdz przewód od turbiny
2. Katalizator-zamiennik to koszt 850 zł
3. Po za tym że stracisz pieniądze na paliwo i możliwość złapania mandatu to w tym samochodzie ostra jazda nie pomoże katalizatorowi.

1.wszystko oki tylko to benzyna wolnossąca
2. Katalizator zamiennik 1050 zł + uszczelka kolektora + robocizna 1300 zł i nie masz gwarancji że katalizator będzie trzymał normę emisji V
3 tak ostra jazda tu nie pomoże błąd p0420 informuje o traceniu właściwości katalizatora ( znalazłem też błąd typu p0421 uszkodzenie katalizatora )
4 jak się domyślam na razie jest to 2-ga sonda podobna w swym działaniu do lambdy lecz nie bierze udziału w korekcji mieszanki bp-O2 bo niby po co korekcja lambdy ???Sonda ta umieszczona jest za katalizatorem tuż przed złączem elastycznym . Raczej zamysłem konstruktora było dbanie o normę emisji spalin jeżeli się nie mylę Euro V w tym wypadku właśnie ta sonda tego pilnuje więc opcja o większym spalaniu raczej odpada
Na dzień dzisiejszy szukam rozwiązania typu emulacja tegoż czujnika albo też o możliwości usunięcia tego błędu z systemu.

rajniak 14-02-2013 21:35

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 1958511)
Kolego napiszę taką ciekawostkę. U funfla w Mazdzie 626 silnik 2.0 benzin + LPG też wywala błąd o katalizatorze. Jeździ i ma to gdzieś, ale w mazdzie użytkownicy wkładają podkładkę pod sondę, a są dwie sztuki, i ponoć hula bez błędów.

Podkładka (jedna, dwie czy więcej) faktycznie często działa ale jak na razie 100% skuteczność w "oszukiwaniu" sondy ma takie coś -
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nieco tańsze niż katalizator ;)

janas14 14-02-2013 21:58

Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?
 
Cytat:

Napisał rajniak (Post 1958769)
Podkładka (jedna, dwie czy więcej) faktycznie często działa ale jak na razie 100% skuteczność w "oszukiwaniu" sondy ma takie coś -
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nieco tańsze niż katalizator ;)

no to wygląda ciekawie jeżeli nie znajdę elektronicznego rozwiązania no to właśnie taki prosty patent ot zwykła tulejka chylę czoła jeszcze troszkę poczytam na temat tej drugiej sondy kurcze fajnie by było wiedzieć jaki to typ czujnika pojemnościowy czy w standardach 0-20 v czy mA jak bym wiedział to łatwo wtedy w prosty sposób oszukać np przeskalować np do standardu Euro 4 cz 3 ma może ktoś dostęp do dokumentacji ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.