Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [naprawa] Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87710)

kazimuro 03-01-2010 18:09

Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
4 załącznik(i)
Witam!
Postaram się tu opisać naprawę czujnka temperatury zewnętrznej bądź tzw. mrozu.
To co napiszę nie koniecznie musi być odnośnikiem waszego czujnika jest to owoc mojego majsterkowania.
Objawy:
- źle wyświetlana temperatury na zewnątrz mróz -6 a on mi pokazuje +6
- kreski na wyświetlaczu czasem zamiast temperatury

Potrzebne będą:
- Słomka plastikowa do picia
- Zapalniczka
- Sprężone powietrze (takie w spreyu)
- Suszarka
- Cierpliwość trochę sprytu

A więc czujnik ten znajduje się po lewej stronie auta z przodu za dolnym grillem.
1- Wyciągamy przednią prawą lampę
2- Odginamy plastik i wkładamy opis zdjęcie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zdj 01
3- Wyciągamy czujnik trzeba się troszkę przyłożyć opis zdjęcie zapadka blaszkę wciska my lekko i mocno ciągniemy twarde plastiki nic się nie stanie!
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zdj 02
4- Trzeba go wypiąć z złączki wciskając zapadkę z jednej strony i wypychając za pomocą jednej ręki
5- ogólne mycie czujnika i oględziny
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zdj 03
6- Działamy wodą sprężonym powietrzem suszarka.
7- Zalepiłem go osobiście plastikiem ze stopionej słomki gdyż u mnie były pęknięcia na przewodzie oraz z góry styku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zdj 04

Zakładamy jak było. W moim przypadku od razu nie działał, Odczekałem z 15 minut odpalając 3 krotnie silnik i działał. Jak nie będzie działał wymiana!!!!
POZDRAWIAM!!!!

karex 04-01-2010 15:54

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Ja tylko dodam od siebie, że jestem leń i zamiast topić słomki mam najtańszy pistolet klejowy (w markecie z zapasem sztyftów do kupienia za kilka kilkanaście złoty). Dość często go używam do napraw. Dobrze izoluje i dobrze zalewa.

Przenoszę do działu fotorelacje z napraw.
Numery zdjęć proszę liczyć od lewej strony.

kazimuro 04-01-2010 17:18

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
No tak też można :)

sempk5 05-01-2010 16:50

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
zaje fajna relacja. Brawo i dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Scaglietti 21-01-2010 19:50

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Witam, może przedstawię też moje doświadczenia z czujnikiem temp. zewn. Otóż ostatnio, około tydzień temu zauważyłem, że termometr na zegarach pokazuje o 5 stopni więcej niż było faktycznie na zewnątrz. Korzystając z przedstawionego tutaj opisu i własnego sprytu zrobiłem to nieco inaczej, nie wiem czy łatwiej( głównie sposób dojścia do wtyczki)- chodzi o ot że, zamiast odginać plastiki, po prostu wykręciłem halogen i prrzez powstałą dziurę jest łatwiej wyczepić wtyczkę ze złączki.


Pozdrawiam:lol:

mazip 20-02-2010 12:13

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Ja również dziękuje autorowi- pomogło

t_skiba 10-04-2010 22:12

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
witam!! ja zdejmowalem oslone pod spodem zderzaka( kilka torx'ow ) i dostep super.

kubus1384 19-06-2011 00:55

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Dzięki Autorowi dowiedziałem się gdzie czujnik się znajduję:) ale można prościej się tam dostać np. odkręcić sam grill, wsadzić rękę głębiej (bo czujnik widać i już można go odpiąć.
Albo prościej wsunąć się pod samochód i też można go wypiąć:)

Kapsel_lg 19-06-2011 08:37

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
grill nie jest przykręcany tylko na zatrzaski (trzeba uważać bo łatwo je połamać (i wówczas trzeba będzi ego przykręcić.

tktktk6 11-12-2011 20:05

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Witam, mam do wymiany czujnik temp . zewnętrznej, już zakupiłem i chce go wymienić, gdzie on się w końcu znajduje? Lewa czy prawa strona z przodu, bo raz jest napisane z lewej raz z prawej, ze zdjęc wnioskuje że prawa, oczywiście określam strony jako bym siedział za kierownicą tak jak powinno się to robić. Mam autko z 2005 roku po FL, jak najłatwiej do niego się dostac? Wyjmować lampę? gril?? czy może wystarczy wjechać na kanał i od dołu bez żadnego odkręcania lamp czy grilla?? Jak najłatwiej to zrobić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.