Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [Grand C-MAX 2015- ] Bardzo słabe nagrzewanie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289451)

Ringostar 05-12-2018 19:45

Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
Witam !
Zrobiło się zimno czy wam 1.5 ecoboost też tak słabo się nagrzewa ?
Przejechałem chyba z 10 km i wskazówka była w 1/4 skali a wystarczyło tylko na ze 2 minuty wyłączyć ogrzewanie w kabinie i momentalnie nabrał temperatury . Czy też tak macie - przecież jeszcze prawdziwej zimy nie ma

grzechu913 05-12-2018 19:48

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
Szybko grzeje w srodku,ale silnik niestety slabiej,u mnie przy ustawieniu 20 na 9km idzie na polowe skali.Ma wtedy cos od 86-88st

36ha 05-12-2018 22:57

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
Też męczy mnie ten wolno rozgrzewający silnik od jakiegoś czasu małymi krokami metodą prób i błędów mój 1.5 eb wydobywa coraz więcej ciepła.
Pierwsze co zrobiłem to poczytałem ruskie forum jak oni radzą sobie z 1.5eb przy mrozach jakie u nich panują i znalazłem kilka pomysłów ale nie wszystkie można przenieść do naszego umiarkowanego klimatu.
Z tego co pisał grzechu913 w tym wątku:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to w c-maxach niema żaluzji więc zimne powietrze wpada wprost przez chłodnicę na węże krótkiego obiegu nagrzewnicy oraz podgrzewania oleju . A więc mamy tu straty ciepła na samym przesyle ciepła ja w tym wypadku kupiłem otuliny i ociepliłem wszystkie gorące węże za chłodnicą. Następnie ociepliłem miskę olejową i efekt jest naprawdę obiecujący szczególnie kiedy zostawiam nagrzany samochód i odpalam silnik np. po godzinie postoju.

AstraC 06-12-2018 13:30

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
Mam Grand'a '18 1.5EB i nie ma problemu z nagrzewaniem się, jak jest kilka stopni, to wskazówka wstaje po 1km już.
W VIN mam:
Z Nagrzewnicš Recyrkulac.
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej

boncio 06-12-2018 14:40

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie masz PTC. Jakbyś miał, to drugia opcja byłaby "Z dod. nagrzewn."

kriski 06-12-2018 14:46

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
Oto cały ford...1,6 EB się przegrzewały, 1,5EB nie dogrzewają...i masz tu babo placek :) :)

36ha 06-12-2018 15:16

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
Cytat:

Napisał AstraC (Post 3064983)
Mam Grand'a '18 1.5EB i nie ma problemu z nagrzewaniem się, jak jest kilka stopni, to wskazówka wstaje po 1km już.
W VIN mam:
Z Nagrzewnicš Recyrkulac.
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej

To że wskazówka wstaje po 1 km przynajmniej mi nic nie mówi. Można przecież odpalić auto a ruszyć po 5 minutach i cieszyć się że po 1 km wskazówka wstaje do góry
Zrób mały test w temp. 0st/C odpal zimne auto włącz temperaturę silnika w teście zegarów i w drogę . Jak osiągniesz temperaturę roboczą zapisz dystans jaki przejechałeś . Taki wynik to już coś nam powie.

boncio 07-12-2018 10:47

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
Dokładnie. W 1,5 to wskazówka przynajmniej trochę bardziej realnie pokazuje, bo 90 na zegarach jest przy 75 stopniach ;) Nie to co 1,6 gdzie 90 pokazuje przy 45 ;)

36ha 08-12-2018 17:32

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
1 załącznik(i)
Znalezione w necie:tłumacz google z ruskiego forum



Jednostki mocy w "termosie" pojawią się w seryjnym BMW w ciągu najbliższych kilku lat.

Korzystaj z pasożytniczego ciepła na kilka sposobów. Najprostszy z nich to zamknięcie silnika w termicznie izolującej kapsule, która utrzymuje temperaturę przez długi czas. A ponieważ silnik chłodzi się wolniej, potrzeba mniej czasu i paliwa na kolejną rozgrzewkę. Rezultat "pieluszki" - po 12 godzinach parkowania, silnik jest chłodzony tylko do 40 ° C, a w rzeczywistości każdy nieodebrany stopień temperatury daje oszczędność paliwa na poziomie 0,2%. A następnie, silnik w kapsułce jest mało prawdopodobny do przegrzania. W eksperymencie programiści wykorzystali crossover BMW-X5: aktywne żaluzje zostały zainstalowane przed chłodnicą, otwierając drogę dla powietrza podczas ruchu, ale niezawodnie pokrywając przednią część komory silnika na parkingu.

AstraC 10-12-2018 07:40

Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika
 
Cytat:

Napisał 36ha (Post 3065023)
To że wskazówka wstaje po 1 km przynajmniej mi nic nie mówi. Można przecież odpalić auto a ruszyć po 5 minutach i cieszyć się że po 1 km wskazówka wstaje do góry.

Jasnym dla mnie jest, że stanie 5 minut, a potem jazda to nie warunki o jakich mówimy.
Jak będę miał okazję to tak zrobie i sprawdzę, ale akurat na nagrzewanie tego silnika narzekać nie mogę. Grzać w środku zaczyna dość szybko.

A jasnym dla mnie było, że nie ma PTC, być może wymyślili coś nowego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.