Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wykres, uciekło 10 KM, wielkie spalanie... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181035)

Ricz1927 26-04-2013 16:01

Wykres, uciekło 10 KM, wielkie spalanie...
 
1 załącznik(i)
Witam, mam taki problem, byłem na hamowni sprawdzić ile mam kucy, okazało się, że tylko 105 ze 115 które powinny tam być. Spalanie w trasie w 4 osoby przy spokojnej jeździe 8/100KM, słabo ciągnie, wolno przyśpiesza i pali jak lokomotywa. Czym to może być spowodowane? Pompa wtryskowa? Przekaźnik pompy? Turbo? Czy jeszcze coś innego...? Gościu z hamowni mówił mi ze "on prawie od dołu nie ciągnie", i że się z czymś takim nie spotkał do tej pory :( Da się jakoś odzyskać te 10KM? I czy można mu podnieść moc w jakiś sposob? Pomocy...
http://img827.imageshack.us/img827/2894/20130425272.jpg
:<

igrzelczyk 26-04-2013 16:20

Odp: Wykres, uciekło 10 KM, wielkie spalanie...
 
Poczytaj na temat Egr i Czyszczenia układu dolotowego ,to może być przyczyną.U mnie po wyczyszczeniu Egr i kolektora dolotowego + całego układu intercolera znacznie się poprawiła elastyczność ,przyspieszenie i o ok 1.5 litra spadło spalanie :)

Ricz1927 09-05-2013 20:45

Odp: Wykres, uciekło 10 KM, wielkie spalanie...
 
miałem jeszcze taki problem:

Cytat:

Napisał Ricz1927 (Post 2007900)
Witam, ja mam podobny problem, aczkolwiek u mnie to objawia się inaczej. Po przejechaniu ok.50 km z prędkością ponad 120km/h samochód traci moc, nie chce przyspieszać, gdy samochód zwolni obroty kręcą się max do 2500 obr/m i dalej nie idzie, kopci wtedy na niebiesko i zero mocy, ledwo jedzie, po zgaszeniu silnika i odczekaniu paru minut jedzie znowu normalnie i problem znika, przed wczoraj jak zgasiłem auto nie dałem rady go odpalić. Dopiero po. ok. 10 minutach udało mi się go uruchomić i po przejechaniu ok. 5km samochód odzyskał moc. Jak wracaliśmy z majówki wczoraj, znowu zaczął wariować tuż przed samym domem. Nie wiem co może być przyczyną, filtry wymienione, dwumasa też. Moze to wina jakiegoś czujnika? Może sterownik pompy wtryskowej? Ktoś miał podobny problem ze swoim mundkiem?

I okazało się ze przyczyną tych zachowań był przytkany układ paliwowy, nie bylem w stanie w ogóle odpalić samochodu. Zdjąłem przewód paliwowy z rurki od pompy wtryskowej, otworzyłem kurek wlewu paliwa, próbowałem zassać paliwo z węża odprowadzającego i odczucie było takie jakbym próbował wessać słonia z drugiej strony rurki. Wlazłem więc pod samochód, odkręciłem elektryczną pompkę paliwa, dałem jej zewnętrzne zasilanie i nic! Paliwo jak nie leciało tak nie leci, postanowiłem że podłącze przewody z zasilania zewnętrznego odwrotnie, co spowoduje cofniecie paliwa do baku z układu. Więc tak też uczyniłem, po czym podłączyłem przewody normalnie i z przewodu paliwowego zaczęło troszkę kapać, ponowiłem więc poprzednie czynności i znowu spróbowałem, co okazało się owocną pracą ponieważ z węża paliwowego poleciał wodospad ropy. Okazało się że jakieś śmieci zapchały układ i się dostawało powietrze (kopcenie na niebosko - biało) i auto odmówiło posłuszeństwa. Poskładałem wszystko tak jak było pierwotnie i odpukać mam święty spokój, poprawiły się osiągi auta, a co do spalania to nie mogę zbyt dużo powiedzieć bo nie miałem gdzie przetestować. Mam nadzieje że mój przypadek komuś może się przydać teraz bądź w przyszłości :)

eddek 10-05-2013 10:55

Re: Wykres, uciekło 10 KM, wielkie spalanie...
 
Jak dawno temu wymieniałeś filtr paliwa?

Ricz1927 10-05-2013 12:23

Odp: Wykres, uciekło 10 KM, wielkie spalanie...
 
Filtr paliwa prawie nowy ma ok. 10tys. KM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.