Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230492)

matsen 10-09-2015 18:53

Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
Witam.
Koledzy mam problem z moim mondeo MKIII, mianowicie kiedy wsiadam rano do samochodu i jest zimno po odpaleniu obroty są okej lecz po dodaniu gazu samochód jest mułowaty, szarpie czasem reaguje na gaz czasem od naciśnięcia pedału gazu do jakiej kolwiek reakcji mija sporo czasu. Wszystko się zmienia gdy przełączy się na LPG, wtedy przyśpiesza bardzo dobrze, chodzi równo reakcja na gaz jest natychmiastowa. Została wymieniona Cewka Zapłonowa, Kable WN. Komputer pokazywał zbyt ubogą mieszankę więc wymieniłem filtr paliwa (Stary nie miał prawie w ogóle przelotu) lecz problem dalej ten sam, koledzy co radzicie? świece? tylko dlaczego na gazie jest okej. Robiłem też reset ECU na benzynie ale być może nie wykonałem tego poprawnie bo rano problem był ten sam na wyłączonej instalacji LPG. Na dniach będę jeszcze wymieniał Termostat bo silnik się zagrzeje dopiero po ładnych kilku dziesięcu kilometrach. Jeżeli chodzi o nieszczęsne klapki to silnik chodzi strasznie cicho, słychać tylko rolki i paski żadnych stuków (poprzedni Golf iv 1.6 Benzyna chodził znacznie głośniej) Macie jakieś sugestie? czy jechać do gazownika bo może to być problem z mapami... :(

luckmar 10-09-2015 18:56

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
Pewnie pozostaje wizyta u gazownika.
Jak na gazie smiga to tym bardziej powinien na benzynie ....

matsen 10-09-2015 19:02

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
Właśnie to jest najdziwniejsze, kiedyś słyszałem, że wszystkie usterki pokazują się przy instalacji gazowej a u mnie na benzynie dramat, a na gazie bez problemu

luckmar 10-09-2015 19:09

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
Tak czy inaczej podjedz do jakiegoś kumatego gazownika aby rzucił okiem na mape benzyny.... może sonda lambda cosik szwankuje - powinien to w razie czego wyłapać ...

matsen 10-09-2015 19:12

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
Gazior jeszcze na gwarancji, więc niech grzebią.

Bomba1233 23-09-2015 16:56

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
Kolego miałem tak samo...na zimnym chodził jakbyś mu odcinał i podpinał dopływ paliwa szarpało i nie chciał jeździć...u mnie okazało się że 4 zawory były wypalone i miały luzy dość spore to okazało się przyczyną tego stanu rzeczy...nie wiem jak u ciebie ale możesz i to sprawdzić :)

sasiadstar 24-09-2015 11:01

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
Z mojego doświadczenia wynika że jeżeli jest problem z instalacją WN to zawsze to widać najpierw na gazie.
W twoim przypadku gaz jest ok więc niema co w nim grzebać problem jest po stronie instalacji benzynowej.Sprawdź ciśnienie na listwie zasilającej wtryski na włączonym silniku musi być powyżej 3atm.
Jeśli nie masz czujnika użyj (może to śmieszne ale sprawdzone i działa) pompki do kół.
Podłącz ją do listwy wtryskowej jest tam taka końcówka jak przy kołach pasuje idealnie.Włącz silnik i zobacz co się dzieje.
Dla pewności niech ktoś będzie patrzył a inna osoba włączy silnik.
Pompka (nożna) musi być zamknięta(złożona nie wiem jak to nazwać).
Jeżeli wynik wyjdzie poniżej 3 albo będzie falował po dodaniu gazu masz problem z pompą.

giffka 25-09-2015 14:01

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
sam sobie odpowiadasz po części: problem znika po przełączeniu na gaz, a więc masz problem z układem zasilania benzyną, pompa wydaje się prawdopodobna.

Bomba1233 27-09-2015 10:57

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
co do pompy brat miał podobną sytuacja...wężyk w pompie paliwa był strzelony i 1/3 benzyny wracała do baku a 2/3 do silnika to było przyczyna :)

roberp1 28-09-2015 09:00

Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku
 
Cześć,

Mam tak samo (również mam LPG), gdy jest zimy szarpie, dławi się, sytuacja ma miejsce na benzynie, natomiast po przełączeniu na LPG jest już ok.
Byłem u mechaniora i jestem umówiony na 1.10.2015, jednak powiedział że problem jest mu znany i powtarza się stosunkowo często, jest to przyczyną zbyt niskich obrotów a co za tym idzie ssanie włącza się zbyt późno i to powoduje dławienie i szarpanie.
Podobno wystarczy zwiększyć nieco poziom obrotów na początku i będzie ok.
Zobaczymy po wizycie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.