Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|podkarpacka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=148)
-   -   Focus MK3 FL 2015 2.0 TDCI - instalacja / aktywacja tempomatu plus inne bajery? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311389)

OneClick 24-07-2020 22:32

Focus MK3 FL 2015 2.0 TDCI - instalacja / aktywacja tempomatu plus inne bajery?
 
Cześć,

Szukam kogoś z Rzeszowa lub okolic kto pomoże w instalacji / aktywacji tempomatu w Focus MK3 FL 2015 2.0 TDCI. Ewentualnie interesują mnie jeszcze inne bajery w tym samochodzie które można aktywować, przy czym podnoszenie mocy mnie nie interesuje, ale może dezaktywacja (domyślnie wyłączony) systemu Start-Stop już tak.

Jeśli jest ktoś chętny na taką operację to proszę o kontakt :-)

OneClick 28-08-2020 20:55

Odp: Focus MK3 FL 2015 2.0 TDCI - instalacja / aktywacja tempomatu plus inne bajery?
 
Temat nieaktualny już, ale gdyby ktoś chciał coś takiego to mogę pomóc, nawet w przypadkach beznadziejnych gdzie po konfiguracji tempomat nadal nie działa.

pszwajnoch 23-11-2020 17:19

Odp: Focus MK3 FL 2015 2.0 TDCI - instalacja / aktywacja tempomatu plus inne bajery?
 
Cytat:

Napisał OneClick (Post 3277447)
Temat nieaktualny już, ale gdyby ktoś chciał coś takiego to mogę pomóc, nawet w przypadkach beznadziejnych gdzie po konfiguracji tempomat nadal nie działa.

Hej chętnie usłyszę co masz do powiedzenia bo mam zakupiony tempomat a chce go uruchomić a mam takie samo auto.

OneClick 23-11-2020 18:42

Odp: Focus MK3 FL 2015 2.0 TDCI - instalacja / aktywacja tempomatu plus inne bajery?
 
Cytat:

Napisał pszwajnoch (Post 3298295)
Hej chętnie usłyszę co masz do powiedzenia bo mam zakupiony tempomat a chce go uruchomić a mam takie samo auto.

Po prostu jeżeli standardowe instrukcje aktywacją np. przez Forscan czy Focccus nie działają to trzeba posłużyć się ruskim UCDSem - należy zmodyfikować ustawienia PCM i tam również ustawić obecność kontroli prędkości. Reszta tak samo jak wg dziesiątek tutoriali. Ja po prostu po próbach aktywacji zakończonych niepowodzeniem podjechałem do ludzi którzy zawodowo modyfikują auta - choć oni nie wiedzieli jak to zrobić - nie wiedzieli że zmiana w PCM jest w moim przypadku konieczna. Tak czy inaczej po tej zmianie w PCM tempomat zadziałał dopiero po kilku godzinach postoju - nie wiem czemu, ale działa od tamtej pory i jest super.

Poza tym nie wiem co masz na myśli pisząc że masz zakupiony tempomat? Jeśli same przyciski to te oczywiście nie będą pasować do kierownicy bez jej rzeźbienia, co moim zdaniem jest słabe, bo w mojej nie było nawet drugiej podpory do montażu. Ja po prostu kupiłem bardzo ładną kierownicę już z wszystkimi potrzebnymi przyciskami i kablami i sobie ją założyłem (zwykłą nie z ST bo nienawidzę tego obcięcia na dole wieńca). Warto kupić taką obszytą skórą. Efekt finalny to zajebiste zadowolenie, aczkolwiek te przyciski w tej wersji (MK3.5 i wcześniejszych) są bardzo nieergonomiczne, ale jakoś się sprawdzają.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.