Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Sprzęgło nisko bierze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299340)

maroD 07-08-2019 11:23

Sprzęgło nisko bierze
 
Witam

Niedawno odwiedziłem rodziców i przejechałem się mamy Fiestą. Sprzęgło działa, ale bierze bardzo nisko. Bardzo dużo trzeba wcisnąć pedał sprzęgła żeby zadziałało. Poziom płynu w normie. Gdzie szukać przyczyny?

FORD FIESTA VI 1.4 16V 80KM benzyna

Ela.S 07-08-2019 13:58

Odp: Sprzęgło nisko bierze 1.4 16v 2002
 
W sprzęgle a dokładnie wysprzęglik......zależy ile od podłogi bierze. Jak z 3-5 cm to jest OK.
Jak jednak niżej to musi być sprawdzone całe sprzęgło bo może być różnie.
A jeszcze pytanie...kiedy ostatnio był wymieniany płyn w układzie ?? Bo może być zanieczyszczony i nie wysprzęgla dokładnie.

zieluś 14-08-2019 08:43

Odp: Sprzęgło nisko bierze 1.4 16v 2002
 
Zawsze możesz spróbować odpowietrzyć odpowietrznikiem na wyprzęgniku. Kup strzykawkę tę największą i kawałek wężyka. Otwórz korek płynu hamulcowego do strzykawki zaciągnij nowy płyn. Nałóż wężyk ze strzykawką na odpowietrznik następnie otwórz odpowietrznik i wciśnij tłok strzykawki. Stan płynu powinien się podnieść nie odpuszczając tłoka strzykawki zamknij odpowietrznik

slawomirro 14-08-2019 16:26

Odp: Sprzęgło nisko bierze 1.4 16v 2002
 
Cytat:

Napisał Ela.S (Post 3160780)
W sprzęgle a dokładnie wysprzęglik......zależy ile od podłogi bierze. Jak z 3-5 cm to jest OK.

Może to co piszesz jest poprawnie jeśli chodzi o wytyczne serwisu, ale zupełnie nie ma to przełożenia na komfort zmiany biegów, który jest zwyczajnie niski.
Sprzęgło ma działać tak, by była możliwa jazda na "półsprzęgle" po parkingu, czy w korku, płynnie i komfortowo. 3-5cm tego nie zapewnia.

pitstop77 26-03-2023 14:46

Sprzęgło nisko bierze pomimo dużego przebiegu
 
Witam.
W 2018 wymieniałem w swojej fiescie 1.6b komplet sprzęgła, na początku bardzo nisko brali ale mechanik powiedział że to normalne bo jest nowe. Teraz mamy 2023r a sprzęgło jak brało nisko tak bierze. Trochę to uciążliwe bo jazda na polsprzegle jest niemożliwa. Da się przyzwyczaić ale czy tak powinno być? Przed wymiana sprzęgło bralo bardzo wysoko..

slawomirro 31-03-2023 08:14

Odp: Sprzęgło nisko bierze pomimo dużego przebiegu
 
Zmień mechanika.
Zawsze po wymianie płynu sprzęgło/hamulec łapie kiepsko, ale przez pierwsze parę km. Mechanik powinien przed oddaniem auta klientowi zrobić jazdę próbną.

pitstop77 04-04-2023 13:46

Odp: Sprzęgło nisko bierze
 
Mechanika już dawno zmieniłem. Czyli nic się nie da z tym zrobić? Skrzynie zwalić i zobaczyć co tam nie gra?

Bump: Mechanika już dawno zmieniłem. Czyli nic się nie da z tym zrobić? Skrzynie zwalić i zobaczyć co tam nie gra?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.