Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 1.8 Tdci nie zapala po naprawie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333213)

qsto 29-01-2023 00:48

1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
Cześć,

Chciałbym się was doradzić co dalej robić. Posiadam Smaxa 1.8 125KM produkcja z 2006 roku, którym uderzyłem przodem centralnie w środek w metalowy słup. Wystrzeliły 3 poduszki, auto z przodu dość dobrze rozbite. Naprawa wg mechanika miała kosztować najpierw 7 a potem 10 tys. Ale czy naprawiamy uzależnione było od tego czy silnik odpali.
Mechanik sprawdził i powiedział ze pali na plaku to będzie okej.
Wymieniana była belka, maska, chłodnice wszystkie wymiana, rozrusznik, rurki do chłodnic, obudowa filtra powietrza no i karoseria i deska rozdzielcza po poduszkach.Wiązka jedna była przecięta i zlutował.
Po poskładaniu auto paliło tylko na plaku, potem okazało się, ze filtr paliwa był pęknięty to wymiana na używany. Dalej tylko paliło na plaku. Mechanik powiedział ze Elektronik musi usnąć błędy i wtedy zapali bo jest zblokowane przez komputer po wypadku. Zawoził auto lawetą po złożeniu do Elektronika wziął kasę za naprawę ode mnie a ja miałem odjechać autem po skasowaniu błędów. Elektronik sprawdził, skasował błędy i silnik dalej nie pali. Sprawdzał czy podaje paliwo i powiedział ze coś mechanicznego musi być bo paliwo podaje i błędów nie ma i elektryka jest ok.

Auto zostało pod elektronikiem, mechanik, który go składał twierdzi, że on wszystko dobrze zrobił, że na silnikach się nie zna i nie chce nawet tego auta zabrać z powrotem do siebie by sprawdzić. Nagle chory i nie ma czasu i nie ma miejsca w garażu. Daje tylko dobre rady typu odblokować wtryski. Zostałem tak sam z tym niesprawnym autem, wydałem 13500zl za naprawę starego grata i nie wiem gdzie szukać problemu. Nie chce wydawać więcej już na to auto, bo to nieopłacalne, może przyczyna jest banalna, a może grubsza. Macie jakiś pomysł? Odpowietrzenie może? Wtryski? Nigdy nie miałem problemu wcześniej z tymi wtryskami. Może czujnik jakiś choć błędu nie ma ?

Bryku85 29-01-2023 15:53

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
Hej, proponuję podłączyć pod kompa i zobaczyć cisnienie na listwie wtryskowej podczas próby odpalenia. Powinno być w okolicach 20MPa.
Komputer powinien też pokazać aktualne obroty przy próbie odpalenia.
I przychodzi mi jeszcze jedno, czy aby napewno paliwo dochodzi do pompy wysokiego ciśnienia?. Ale taką informację uzyskamy albo z kompa czyli to co pisałem wyżej. Albo poluzuj nakretke przy wtrysku i zobacz czy leci paliwo podczas próby odpalenia.

qsto 29-01-2023 17:48

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
Hej, dzięki za odpowiedź. Niestety nie wiem jakie ciśnienie było, muszę dopytać elektronika, ale wiem, że popuścił wtryski i paliwo się pokazywało wtedy.

Bryku85 29-01-2023 20:06

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
Pisałeś wyżej, że auto paliło na plaku. Paliło tzn odpaliło na plaku i dalej już pracowało na ON czy tylko wypalał plaka i gasł ?

qsto 29-01-2023 20:09

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
Wypalał plaka i gasł. Tylko jak podawało się plaka to chodził.

Bryku85 29-01-2023 20:37

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
To czekamy na informacje na temat cisnienia w szynie przy próbie odpalenia.

qsto 30-01-2023 18:59

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
Elektronik powiedział, że przy rozruchu było 40 bar i spadało

BobMF 31-01-2023 20:21

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
Ja bym jeszcze odpytał Rzecznika Konsumentów, czy masz szansę na odzyskanie chociaż kasy od "mechanika co się zna" za robociznę, której nie dokończył. Jeśli masz na to rachunek.
A na koniec obsmarować "mechanika" w necie.

Bryku85 31-01-2023 20:28

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
40bar to 4Mpa to za mało na odpalenie diesla.
Jest możliwość że jest jeszcze zapowietrzony. Musisz mieć 100 procentową pewność że paliwo dochodzi do pompy jak trzeba. Zlokalizuj rurkę powrotną paliwa. Nadmiar paliwo musi odchodzić z pompy oraz z wtryskoŵ te cienkie rureczki z tworzywa. Gdzieś się będą łączyć. Albo będą wchodzić z powrotem do filtra. Albo będą wracać jako jeden wezyk zpowrotem do baku. Trzeba rozpiąć ten układ. Im bliżej pompy rozepniesz tym będzie lepiej żeby odpowietrzyć.i na powrotną rurkę zakładasz jakąś pompkę do ściągania paliwa i przeciągasz paliwo z baku przez filtr, przez pompę aż na powrót . Ja ostatnio wymieniałem filtr paliwa w 2.0 tdci i miałem problemy jak cholera bo mi paliwo z rurek spłynęło i już odpalić niechcial...

Znalazłem filmik jak gość odpowietrza 1.8 tdci powinno pomóc
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Odpowietrzenie układ i próba odpalenia i cisnienia.
Skoro auto dy wypadku jeździło poprawnie to nie zakładam że nagle wszystkie wtryski przestały działać poprawnie i przelewają. Lub elektrozawór cisnienia lub czujnik cisnienia w listwie się spierdzielił.

Obiboc 01-02-2023 13:59

Odp: 1.8 Tdci nie zapala po naprawie
 
Nie znam się ale się wypowiem.. Pan majster może czegoś nie podłączył np. sterownika silnika nad lewym nadkolem. Nie wiem czy 400 bar nie winno styknąć do uruchomenia zdaje mi się że normowo jest coś ok 300, 2,0 tdci ma 400 i odpala ( moje auto). A czujnik położenia wału?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.