Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Rozsadza turbiny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294821)

Cianek97 13-04-2019 23:28

Rozsadza turbiny
 
Witam. Posiadam FF 2.0tdci 136 dpf off egr off po programie. Problem polega na tym że właśnie rozpadła mi się trzecia turbina. Rozsadza je po stronie zimnej na łączeniu muszli z reszta. Z logow dynamicznych wyglądało ze jest ok i nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny. Podkreślę tez ze samochód od początku zostawia za sobą dość pokaźne czarne chmury. Może być przesadzona dawka paliwa?

hindus 14-04-2019 07:18

Odp: Rozsadza turbiny
 
Skoro rozsadza to znaczy że za mocno pompuje. Czyli sterowanie turbiny do sprawdzenia. Jak z błędami?

Cianek97 14-04-2019 08:25

Odp: Rozsadza turbiny
 
Błędów nie pokazuje turbina normalnie wstaje i samochód normalnie funkcjonuje po za tym dymieniem.

hindus 14-04-2019 12:25

Odp: Rozsadza turbiny
 
Cytat:

Napisał Cianek97 (Post 3118561)
Błędów nie pokazuje

Czym sprawdzałeś? Jaki interfejs OBD2, jaki program?

Cianek97 14-04-2019 17:04

Odp: Rozsadza turbiny
 
Mechanik sprawdzał nie wiem dokładnie czym wiem że było logo delphi.

madamsz 14-04-2019 17:20

Odp: Rozsadza turbiny
 
Czyli jak dobrze rozumiem, już na wyjściu z turbiny ? A może po prostu dmucha za dużo i przeładowuje (zatarte łopatki, albo źle sterowanie). Jeżeli nie to może problem na przytkanych przewodach lub chłodnicy i nie ma jak to powietrze dotrzeć do dolotu.

Cianek97 15-04-2019 10:19

Odp: Rozsadza turbiny
 
Pierwsza turbina prawdopodobnie była oryginalna nie ruszana a wedłlug wskazań licznika bylo 230kkm nalotu w co zbytnio nie wierze. Poleciała na wyższych obrotach przez co wirnik poszedl w mak w dolot. Wszystkie przewody płukałem tylko nie wiem jak z intercoolerem czy w niego coś nie wpadło i nie połamało go w środku. Jest szansa taki intefcooler jakoś sprawdzić?

madamsz 15-04-2019 12:59

Odp: Rozsadza turbiny
 
Jak są problemy z turbo to zawsze dobrze jest rozebrać przewody, chłodnicę i wszystko przemyć sprawdzając drożność. Jak jest robiony tuning to czasami przeładowuje i też mogą być problemy. Zakładam, że turbina nie była zmieniana na inną :) - widziałem przypadek innej turbiny niż powinna być i gość się dziwił czemu rozsadza mu rezonatory :). Tak jak pisałem, po usterce turbo powinno się sprawdzić:
- szczelność i drożność całego dolotu
- smarowanie turbiny
- oleje i filtry (czy nic nie ma w oleju - filtr do farb i dobrze sprawdzić spuszczony olej czy nie ma opiłek metalu)
- ciśnienie doładowania po złożeniu wszystkiego
- działanie "gruszki"

Cianek97 17-04-2019 21:33

Odp: Rozsadza turbiny
 
A jeszcze takie pytanie ponieważ samochód przed wybuchem pierwszej turbiny dziwne zaczął powoli tracić moc na wyższych obrotach i ciężej się wkręcał. I turbina najczęściej wysiadała w tych momentach czyli przy około 3tys obrotów już słabej i wystrzał. Przy drugiej to samo czyli ze turbina jako tako ładuje tylko to ciśnienie gdzieś jest zatrzymywane. Przepustnica od strony „cieplej” czyli bez ic została zablokowana w pozycji zamkniętej ponieważ była zerwana. Wszystkie przewody były czyszczone tylko ic przelane wodą i wysuszone. Jako ze dpf już nie ma to tez raczej katalizator nie blokuje przepływu bo wtedy raczej był by problem po stronie cieplej. Dobrze to rozumuje?

hindus 17-04-2019 22:08

Odp: Rozsadza turbiny
 
Co ze smarowaniem turbiny? Może jego zabrakło, brak mocy przy wyższych obrotach = mogła stawiać wyższe opory przez wyższą temperaturę aż się ukrecala.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.