Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292015)

ravl1 09-02-2019 10:53

nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cześć
Mam do was pytanie. Zamówiłem w styczniu Kuge 2.0 TDCI z ogrzewaniem postojowym. Jak wiecie wszystkie modele z silnikiem diesla wyposażone są standardowo w nagrzewnicę elektryczną wspomagającą nagrzewanie wnętrza.
I tu mam mały zgrzyt - w Kudze przy domówieniu ogrzewania postojowego, fabryka nie montuje wspomnianej nagrzewnicy elektrycznej. Można powiedzieć ok. Przecież jest ogrzewanie dodatkowe na paliwo, ale ono włącza się automatycznie dopiero od temperatury +3 stopnie w dół. Zatem jak będzie powyżej +3 stopnie to będę musiał cierpliwie czekać aż silnik się nagrzeje co w przypadku diesla trwa to "lata świetlne".
I teraz pytanie! Czy są jakieś przeszkody, uwarunkowania lub mogące wystąpić problemy, w przypadku dołożenia nagrzewnicy elektrycznej samemu przy takiej konfiguracji? Dla przykładu Mondeo ma te elementy oba założone fabrycznie!!! Przecież nie jest to takie trudne. Wychodzę z założenia, że lepiej się dopytać niż potem narazić się na koszty. Mam nadzieję, że instalacja będzie zachowana - sprawa zakończy się tylko samym podpięciem wtyczek i bezpieczników + włączenie opcji w BCM.

Dzięki za wszelką sugestię i pomoc

tomaszjan31 09-02-2019 13:30

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
2 załącznik(i)
Tak jak Ci już wspominałem instalacja jest fabryczna, w sprawie włączenia opcji w BCM przy równoczesnej nagrzewnicy mokrej to nie wiem. Jednak nie zgodze sie z Tobą że wszystkie diesele mają fabrycznie nagrzewnice elektrycznie montowaną.
W kudze mk1 nie było na wyposażeniu, w octavii którą jeżdżę również brak

ravl1 09-02-2019 17:09

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Tomku mam na myśli obecne modele Forda, zgodnie z tym, co powiedział mi dealer w każdym teraz sprzedawanym Fordzie z dieslem jest nagrzewnica elektryczna.

Audi'ofil 09-02-2019 22:48

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Można też tak to załatwić ;) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ravl1 10-02-2019 08:04

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
1 załącznik(i)
Audi'ofil też tak mam w swoim obecnym C-maxie. I też tak będzie w Kudze :lol:
Moje zapytanie dotyczy nagrzewnicy elektrycznej czy da się ją domontować - po zdjęciach, które kolega Tomasz podesłał widze, że tak. Nasuwa się jedynie zapytanie czym kieruje się Ford, że np. w Mondeo daje nagrzewnice na paliwo i nagrzewnice elektryczną a w Kudze albo jedno albo drugie :570:

Audi'ofil 11-02-2019 11:37

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cytat:

Napisał ravl1 (Post 3092289)
... Nasuwa się jedynie zapytanie czym kieruje się Ford, że np. w Mondeo daje nagrzewnice na paliwo i nagrzewnice elektryczną a w Kudze albo jedno albo drugie

To samo z pilotem od pieca. Mondeo przy zakupie z pilotem, a w qudze musimy doposażyć sami.
W fordzie księgowi mają za dużo do powiedzenia :)

ravl1 26-11-2019 15:55

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Koledzy & koleżanki
Odgrzewam kotleta z tematem dołożenia nagrzewnicy elektrycznej do Kugi 2019
Pytanie do znawców tematu. Jakie elementy i czynności są jeszcze potrzebne w dokładce nagrzewnicy elekt. oprócz tych wymienionych poniżej:
- nagrzewnica BV6N-18D612-CA
- bezpiecznik 80A umieszczony koło akumulatora
- instalacja elektryczna (najlepiej fabryczna :-)) do podłączenia nagrzewnicy
- program do aktywacji
A przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa techniczna z zasilaniem i zarządzaniem energią elektryczną w samochodzie, w którym założona jest m.in. ogrzewana kierownica, fotel i webasto.

tedi_k 26-11-2019 21:55

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cytat:

Napisał ravl1 (Post 3197495)
...jak wygląda sprawa techniczna z zasilaniem i zarządzaniem energią elektryczną w samochodzie, w którym założona jest m.in. ogrzewana kierownica, fotel i webasto.

Nagrzewnica PTC w autach Forda jest jedynym urządzeniem elektrycznym dużej mocy, które ma sterowanie mocą chwilową.
BCM oblicza bilans prądowy i steruje mocą nagrzewnicy w taki sposób, by nie przeciążyć alternatora. Mówiąc inaczej - PTC otrzymuje do swojej dyspozycji tylko "resztkę wolnego prądu" pozostałego po zbilansowaniu zapotrzebowania wszystkich pozostałych odbiorników.

ravl1 27-11-2019 19:16

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Dziękuję Tadeusz za szybką odpowiedź. To co napisałeś upewnia mnie, że pomysł jest w 100% do zrealizowania bez szkód dla instalacji i akumulatora. Pozostaje mi sprawdzić podłączenie masy w nadkolu, bo ponoć często jest ona odkręcona przy braku PTC, ale to nie problem.
Zainteresowanym tematem montażu, obiecuje, że jak tylko zmobilizuje się do założenia to zdobię krótką fotorelację z instalacji :D

rustin 12-12-2021 14:40

Elektryczny dogrzewacz
 
Myślę o kupnie kugi ok 2014r raczej przedlift z silnikiem 140/163 konie. Czy jakoś po Vin można poznać i gdzie sprawdzić czy ma taki dogrzewacz? To jeden z głównych priorytetów przy wyborze i chciałbym za nim pojadę oglądać sprawdzić czy ma jeżeli się tak da. Druga kwestia czy już będąc przy aucie można gdzieś zajrzeć i potwierdzić czy go ma ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.