Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226409)

aris93 17-06-2015 00:42

Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct?
 
Witam.
Posiadam Focusa z 2008 roku z silnikiem 1.6 ti-vct 115KM. Chce podniesc w nim moc przez zakup turbosprezarki. Czy mozecie polecic mi jaka turbina bedzie pasowala do tego silnika i oczywiscie bedzie dobra. Moc jaka chce osiagnac to ok 150, 160KM. Jesli nie turbo to w jaki sposob moge podniesc moc? Prosze opisac mi w miare mozliwosci wady i zalety takiej ,,operacji'' poniewaz jestem zielony w tej kwestii.
Z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

radek9103 17-06-2015 05:22

Odp: Jakie turbo do Focusa 1.6 ti-vct
 
Bez urazy ale już kilkadziesiąt osób chciało uturbić benzynę z różnymi efektami ,a najczęściej bez. Podstawa to zmiana dolotu, smarowanie turbo , zmiana oprogramowania itd itd czyli kupę hajsu.

Adept 17-06-2015 06:02

Odp: Jakie turbo do Focusa 1.6 ti-vct
 
Kolego zmień temat
przeczytaj to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
potem to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
to dobra rada inaczej Twój temat pójdzie do poczekalni

ciafka 17-06-2015 13:37

Odp: Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct?
 
Wszelkie znaki na niebie i na ziemi (czyli, na forach PL i zagranicznych) mówią, że EB z ti-vct nie zrobisz, pomimo "pokrewieństwa" tych silników.
Odzywam się w temacie, bo sam kiedyś naiwnie marzyłem o wyciągnięciu paru koników dodatkowo z moich dwóch ti-vct, no i trochę poszperałem po zasobach Internetu.

Sprawdzałeś swojego na hamowni? Zakładam, że jak się zabierasz za taki temat, masz już ładny wykresik momentu i mocy? Ja focusa swojego nie mierzyłem, ale mondeo zamiast książkowych 125 (albo 123, zależy kto czyta) daje ponad 131KM - podobno drobna nadwyżka "mocy" to norma w ti-vct, więc pewnie 115 w focusie to nawet 120 na hamowni. Czyli jesteś trochę bliżej celu 150-160.

A tak na poważnie, daj sobie spokój - nie uda się :P. O ile tylko masz samochód od nowości (pewny silnik), ciesz się niezawodnym i tanim w eksploatacji silnikiem o znośnych osiągach, zalej go jakimś dobrym prawdziwym syntetykiem, wymieniaj regularnie filtry i świece, i .... miłej jazdy :razz:

Veris 18-06-2015 01:35

Odp: Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct?
 
Też jestem takiego zdania jak poprzednicy :)
Lepiej już byś na tym wyszedł jakbyś sprzedał ten samochód i kupił jakiegoś ST ;)

mjprzem 18-06-2015 08:54

Odp: Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct?
 
to juz łatwiej silnik na wiekszy wymienic i elektryke i wiazki...a jak tak to już łątwiej kupić samochód z wiekszym silnikiem.

MIREKTERAZPOLSKA 18-06-2015 09:29

Odp: Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct?
 
Cytat:

Napisał aris93 (Post 2416576)
Witam.
Posiadam Focusa z 2008 roku z silnikiem 1.6 ti-vct 115KM. Chce podniesc w nim moc przez zakup turbosprezarki. Czy mozecie polecic mi jaka turbina bedzie pasowala do tego silnika i oczywiscie bedzie dobra. Moc jaka chce osiagnac to ok 150, 160KM. Jesli nie turbo to w jaki sposob moge podniesc moc? Prosze opisac mi w miare mozliwosci wady i zalety takiej ,,operacji'' poniewaz jestem zielony w tej kwestii.
Z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Mechanicznie
Dołożyć kompresor
Zmienić układ dolotowy
Rozprężyć silnik
Czyli kartka ołówek i obliczonka
Później ból portfela i radość z jazdy i płacz przy tankowaniu:P

ciafka 18-06-2015 11:06

Odp: Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct?
 
I po tym wszystkim nie trzeba by modyfikować mapy silnika? Chyba jednak trzeba by było, a to byłby pierwszy taki udany mod 1.6 ti-vct w historii ludzkości...

MIREKTERAZPOLSKA 18-06-2015 14:23

Odp: Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct?
 
Trzeba
Wszystko jest możliwe
Bardziej obawiam się o korbowody

ciafka 18-06-2015 17:58

Odp: Czy warto uturbić silnik 1.6 ti-vct?
 
Jeżeli faktycznie marzy nam się 150-160 koni to tłoki i korbowody do wymiany na dzień dobry...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.