Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Alufelgi - guma, utlenianie.. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278531)

lobuz123 25-03-2018 17:13

Alufelgi - guma, utlenianie..
 
2 załącznik(i)
Mam pytanie czym czyscicie taśmę po odwaznikach oraz osad chyba na ulteniajacym się Alu? Pojechałem z tuga oraz benzyna ale nie rusza nic. Chce wyczyścić później glinka i wosk i można zakładać 😊

weuek 25-03-2018 17:21

Odp: Alufelgi - guma, utlenianie..
 
Ten "osad" to uszkodzenie powierzchni, wiec tego nie wyczyścisz - trzeba malować.

A gąbka po ciężarkach najlepiej schodzi tym:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

(są zanacznie tańsze, ale ten wyszukał się pierwszy)

lobuz123 25-03-2018 17:35

Odp: Alufelgi - guma, utlenianie..
 
Krążek na allegro widziałem za 16 zł z przesyłką więc ok. Domyślam się że uszkodzenia nie zlikwiduje ale czarny osad wokół niego ? Nie oczekuje w tym miejscu gładkiej powierzchni lecz jak najmniej widocznych defektów.

weuek 25-03-2018 17:41

Odp: Alufelgi - guma, utlenianie..
 
Za 9 zł widziałem najtaniej.

Miałem cos takiego w o wiele bardziej zaawansowaym stadium:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(tu po lekkim ruszeniu)

Zeszlifowałem, dałem podkład, lakier i na to bezbarwny.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Problem dotyczył tylko jednej (może się płyn hamulcowy sączył z zacisku), ale zachęcony efektem zrobiłem wszystkie 4 tak samo. Zajęło mi to z miesiąc chodzenia wieczorami do piwnicy.

lobuz123 25-03-2018 17:48

Odp: Alufelgi - guma, utlenianie..
 
Efekt świetny. Trochę żałuję że nie zająłem się tym jak nie miałem opon założonych. Na ten sezon ogarnę chyba tym kółkiem i czymś doszorowac ten czarny nalot na tej uszkodzonej powierzchni. A że roboty przy tym będzie to wiem, ale akurat lubię bawić się w detaling ��

Antej 25-03-2018 19:53

Odp: Alufelgi - guma, utlenianie..
 
Krążek uzywalem w zeszłym tygodniu i jest swietny.
Ten za 9zl to pewnie gat 2 , bralem za 16.9 i jest ok.
Co do renowacji felg.... mam 16tki od listopada do zrobienia w srodku strupy na zewnatrz strupy.
Chcialem oczyścić sam, ale sie poddalem, duzo ciężkiego sprzetu mam a efekty powolne, do tego powierzchnia felgi tez sie zdzierala.
U mnie w okolicy piaskowanie z malowaniem proszkowym to 350-400zl za komplet.
Jest tez gosc co czyści ręcznie i malowanie na mokro za 60zl/szt, ale pierwszy wolny termin w wakacje.

gusiak11 25-03-2018 19:56

Odp: Alufelgi - guma, utlenianie..
 
To czarne powinno sie zmyć VALETPRO BLUE GEL WHEEL CLEANER jeśli to nie pomoże to zostaje malowanie.

Co do naklejek spróbuj aceton techniczny albo nitro powinno pomóc, ja tą pianke czymś myłem ale nie pamiętam czym, efekt był taki ze to sie robiło miękkie i bez problemu rolowało sie pod palcem albo wystarczyło zdrapać paznokciem

peteypee 03-04-2018 13:45

Odp: Alufelgi - guma, utlenianie..
 
nitro zmywa większość klejonych cięzarków a raczej taśmy po nich. te czarne plamy wyglądają mi juz na nie tyle wżery co korozje i lakier "puszcza" bąbelki. Jesli nie chcesz odnawiac całych (tym bardziej że to wewnętrzna strona) to można przetrzec papierem drobnym i psiknąc sprayem do felg ale może się okazać że lakier zacznie odchodzić płatami w tych miejscach jak zaczniesz. Kilka felg tak robiłem i trzeba było się dobrze przyjrzeć żeby było znac.

radekrogo 08-04-2018 23:06

Odp: Alufelgi - guma, utlenianie..
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2954935)
Ten "osad" to uszkodzenie powierzchni, wiec tego nie wyczyścisz - trzeba malować.

A gąbka po ciężarkach najlepiej schodzi tym:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

(są zanacznie tańsze, ale ten wyszukał się pierwszy)

tak jest osad z kleju, albo glinka a dla leniwych kwas chlorowodorowy 1 do 10 .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.