Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] czy bezpiecznie mogę przełożyć wtryski z auta tym samym silnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300698)

Pawka12 11-09-2019 17:14

czy bezpiecznie mogę przełożyć wtryski z auta tym samym silnikiem
 
Witam, otóż w moim Mondeo poszła pompa. Niestety cały układ do wymiany. Na szczęście znalazłem w okolicy wrak z tym samym silnikiem tylko że z 2003r. Mam pytanie czy bezpiecznie mogę przełożyć części(głównie chodzi mi o wtryskiwacze) z tego wraku do mojego Mondeo?

Barixon 11-09-2019 17:28

Odp: Zamiana części z Mondeo do Mondeo
 
Spisz kody z wtrysków które kupisz i dopisz do ECU
pompę przekładasz i śmiga mowa o TDCI

Pawka12 11-09-2019 17:38

Odp: Zamiana części z Mondeo do Mondeo
 
Dziękuje bardzo za pomoc:D

Adam-PM 11-09-2019 18:03

Odp: Zamiana części z Mondeo do Mondeo
 
W 2003 występowały jeszcze długie wtryski, 2005 na 100% krótkie, wykręć jeden i porównaj długość ze swoim. Albo po nr seryjnym

Pawka12 12-09-2019 16:56

Odp: czy bezpiecznie mogę przełożyć wtryski z auta tym samym silnikiem
 
Tak właśnie, mój mechanik to samo powiedział. Niestety wrak tego mondeo był w opłakanym stanie poradził mi bym swojego oddał na złom. Ciężko się z tym pogodzić chyba będę szukał dalej. I tu kolejne pytanie znalazłem jeszcze w okolicy inny wrak tylko, że TDCI 130km po lifcie czy tu będą również problemy z przekładaniem całego układu? Czy muszę znaleźć identycznego Mondeo jak sam posiadam? A także spytać się o poradę czy w ogóle opłaca się go robić?

krystian1410 12-09-2019 18:33

Odp: czy bezpiecznie mogę przełożyć wtryski z auta tym samym silnikiem
 
wtryski 130km a 115 posiadaja inne oznaczenia

Pawka12 12-09-2019 18:36

Odp: czy bezpiecznie mogę przełożyć wtryski z auta tym samym silnikiem
 
To w takim razie pozostaje mi kupno nowych wtrysków i pompy. Jak myślicie warto jeszcze go robić?

krystian1410 12-09-2019 18:46

Odp: czy bezpiecznie mogę przełożyć wtryski z auta tym samym silnikiem
 
jak można odpowiedzieć na takie pytanie jak się nie widziało auta i nie zapoznało się z jego stanem

Pawka12 12-09-2019 18:55

Odp: czy bezpiecznie mogę przełożyć wtryski z auta tym samym silnikiem
 
Ogółem Mondeo jeżeli chodzi o blacharkę i zawieszenie jest bardzo ok. Z silnikiem już gorzej koło dwumasowe jeszczę nie daje oznak zużycia(wymieniane 3 lata temu) Niestety ostatnio poszła pompa i opiłki zawaliły cały układ paliwowy. Mechanik mówi, że złom choć wiadomo jak dłużej się już jeździło tym autkiem to ciężko się z nim rozstać.

logo 12-09-2019 21:47

Odp: czy bezpiecznie mogę przełożyć wtryski z auta tym samym silnikiem
 
Jak wtrysk leje to cała pompa się zapowietrza i przy intensywnych próbach odpalania pompa siada . Wtryski też . W sieci jest filmik jak wybudować pompę , to trochę roboty , wtryski dużo łatwiej . Długi klucz rurka 21 i ok , do pompy potrzebny długi tortex 45 z 4 cm oszlifowanym trzpieniem, by w otwór koła zębatego wchodził, do tego blokada koła pompy . Jestem na etapie podmian i jedno pociąga drugie, niby dużo części nie kosztują jak z okolicy masz, ale stan poznasz po zabudowaniu . Silniki ok 300 tys przebiegu maja przedmuchy i odma co w nich nie wyłapuje oleju . Może zobacz czy masz mocno zaolejony wąż co doprowadza powietrze do kolektora ssącego , jak tak to może posłuchaj mechanika .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.